Vítězná neděle!

Přečtěte si, jak hodnotí znojemské zápasy sama hráčka...

Brzy ráno jsme se všichni sešli na hlavním nádraží v Brně a vydali jsme se směrem Znojmo. První přestup nás čekal v Břeclavi, asi po půl hodině cesty, a potom rovnou do Znojma. Po cestě vlakem jsme ještě dospali rezervy brzkého vstávání. Přijeli jsme na nádraží ve Znojmě. Měli jsme asi hodinu a půl čas do zápasu. Dorazili jsme do haly a šli se převléct. Poté rozcvičit, i když jsme hráli až za hodinu. Před naším zápasem se hrál ještě zápas Brno B : Znojmo, který začal o trošku později, protože rozhodčí dorazil na poslední chvíli. Prohlédli jsme si první poločas, a pak odešli do šaten. Nachystali jsme se na náš zápas, který jsme chtěli všichni vyhrát!

První zápas: Brno A - Brno B 12:0 (4:0)
Nastoupili jsme v sestavě: Aneta, Marek, Markéta, Libor - Marcel, Dominika, Maruška (Nela), David. Sestavu jsme neměli vůbec špatnou. Už od začátku zápasu se nám dařilo, měli jsme hodně balon, útočili jsme jen my! Získávali jsme hodně míčů, do donášek jsme lítali jak draci. I naši nejmladší spoluhráči si dali koš z donášek. První poločas jsme vyhráli 4:0!

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou - Nela vystřídala Marušku. Všichni jsme pokračovali stále dobře, šly nám donášky, sem tam i nějaká ta střela padla do koše. Přidali jsme celkem ještě dalších 8 košů. Všichni jsme byli šťastní, že jsme vyhráli. Čekal nás ovšem ještě jeden soupeř, těžší. Ale věřili jsme si, že vyhrajeme!

Střelci: Marcel 1, Dominika 2, David 1, Maruška 1, Nela 1, Aneta 2, Marek 2, Markéta 2.

Druhý zápas: Brno A : Znojmo 9:3 (5:2)
Byli jsme výborně rozehřátí z prvního zápasu a měli jsme všichni dobrou náladu. Věřili jsme si na vítězství! Nastoupili jsme ve stejné sestavě jako do prvního zápasu. V první půli jsme hráli aktivně, dávali donášky, pomáhali si v obraně, stavěli asistenty a padalo nám to tam. Znojmo dalo koše jenom z penalt, třetí koš nám zasadili ze hry, ale naší chybou. Snažili jsme se o předobranu, aby se to už víckrát neopakovalo. Znojmo hrálo jen s jedním klukem, jinak měli samé holky. První poločas jsme vyhráli 5:2.

Do druhého jsme zase vystřídali Marušku za Nelu. Stále jsme hráli dobře a přidali ještě další 4 koše. Blížil se konec zápasu, všichni měli úsměv na tváři a byla vidět i spokojenost. Ukázali jsme bojovnost a taky to, že umíme hrát dobře.

Zápas skončil půl hodiny před odjezdem našeho vlaku, proto jsme se urychleně převlékli a svižným krokem jsme se vydali spokojení na nádraží. Ve vlaku jsme zhodnotili zápasy samými kladnými věcmi, trenéři nás pochválili. Po cestě do Brna jsme se všichni dobře bavili, absolvovali jsme 2 přestupy (Hrušovany, Miroslav) a pak rovnou do Brna. Všichni jsme se najedli a dál bavili. Přijeli jsme do Brna a vyrazili domů. Nedělní den byl náročný, ale dovezli jsme si zasloužených 6 bodů. Pokud nám tahle forma vydrží, máme šanci i na zlato a to všichni samozřejmě chceme!!! Bez výjimky!!!
Střelci: Marcel 3, Dominika 1, Marek 3, Libor 2

Autorka článku: Dominika Drábková

Zhodnocení trenéra:
Kdybych měl nedělní výkony ohodnotit do tabulky klady/zápory, nevěděl bych, co napsat do druhého sloupce. Snad možná pouze „perfektní" připravenost domácích na utkání - rozhodčí nikde, když má začít zápas, u stolku nikdo na zápis, koše před prvním zápasem museli donést Kuba s Markem. Jinak není co vytknout, výkon naprosto parádní, všichni plnili přesně to, co měli. Ani na chvilku se nestalo, že by někdo spal v obraně. Takový počet získaných míčů je uctihodný. Hráči už ode mě slyšeli pochvaly dost, zasloužili si ji. Teď už je jenom na nich, jestli příště zopakují své nasazení a půjdou do dalších zápasů ve stejné formě. Jak psala už Dominika, když se chce, dá se porazit kdokoli. A medaile jsou stále ve hře. Nakonec bych chtěl ještě vyzvednout, že v neděli nebyl žádný hráč Brna A, který by nedal ani jeden koš. I Nela s Davidem si odbyli svoji premiéru a zasadili své první zápasové koše, gratulujeme!  Chtěl bych poděkovat manželům Drábkovým, kteří s námi absolvovali svoji volnou neděli a fandili nejen svým 2 dcerám, ale všem. Nezbývá nic jiného než: PŘÍŠTĚ STEJNĚ!!!

Autor: pernja
Vydáno: 8.3. 2011 00:35