Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Vysněný titul se vypařil, Budějovické prokletí trvá

Ani dva mečboly nestačily brněnskému Áčku k postupu do finále. V rozhodujícím duelu s Českými Budějovicemi padla letos jinak nedobytná bohunická tvrz a domácí tým prohrál 21:24.

 

Vstup do utkání se přitom lépe povedl právě Brnu, nejdříve z volného hodu trefila Eliška Jonáková, pak Budějovice nadvakrát neproměnily penaltu a další bodík Brnu přidala Eva Fridrichová. Podobně jako v Budějovicích byl začátek hodně hektický a po 6 minutách bylo skŕe vyrovnané 3:3. Brněnskou hru bohužel opět srážely chyby v obraně, které nemilosrdně trestala pánská část týmu hostí. Přesto se Brno po většinu poločasu drželo v mírném vedení. Dařilo se zejména Marii Mášové, která do poločasu zatížila konto soupeře 5 koši. Jenže na druhé straně má soupeř střeleckou jistotu jménem Jakub Bláha. Útoky směřovaly výhradně přes tohoto hráče, kterého brněnští obránci nebyli schopni ubránit. Zejména jeho koše a penalty na jeho osobu umožnily Jihočechům držet s domácím týmem krok. 5 minut před poločasovým klaksonem vedlo Brno stále ještě o 2 koše poměrem 9:7, jenž následný výpadek v obraně domácích předznamenal velký budějovický obrat a stav 9:11 minutu před poločasem. Brno ale stihlo do poločasu ještě korigovat na 10:11, takže zápas byl naprosto otevřený.

 

Bohužel do druhé půle opět lépe vstoupili hosté, kteří brzy zvýšili své vedení na 3 koše. Brněnský trenér na vývoj reagoval střídáním, když místo Cholavy šel na hřiště Fridrich. Když Budějovice v 37. minutě vedly o 4 koše 16:12, začala brněnská stíhací jízda. O 3 minuty později už byl rozdíl je jednobodový a zdálo se, že se zápas zase otočí. V tu chvíli se brněnští bili jako lvi o každý metr hřiště. Fantastičtí fanoušci i za pomoci bubnů hnali domácí tým neuvěřitelnou silou kupředu. Jenže přišel další zbytečný penaltový faul a z tohoto knock-outu už se Brno nevzpamatovalo. V útoku se brněnské střely několikrát vykroutily z obroučky, zato soupeř trefoval snad každou druhou střelu. A když ne, došel si pro penaltový faul. 15. minut před koncem byl stav 15:20 a hosté už začali tento svůj náskok jistě kontrolovat. Brno sáhlo ještě k posledním zoufalým tahům, na hřiště přišla  Petra Škrobová a hrající trenér Jakub Máša. Ale ani Mášův obranný výkon nestačil na střeleckou formu Bláhy, který si v 56. minutě připsal už svůj 10. koš. Vedení Budějovic 23:18 dávalo jasný signál, že nestane-li se zázrak, budou to hosté, kdo se bude radovat z postupu do finále. Navzdory zoufalé snaze domácích o korekci výsledku už to nestačilo na víc, než na snížení skóre na výsledných 21:24.


Budějovické prokletí brněnského korfbalu tak trvá dál. Po nadějném vyhraném 1. semifinále chyběl jeden rozhodující krůček. Opět se ho ale nepodařilo udělat. Rozhodující v 3. semifinále se ukázala holá pavda o střelecké jistotě pánské části obou týmů. Zatímco budějovičtí pánové zaznamenali 22 košů, tradiční silní střelci Brna vyšli téměř na prázdno. Nic nepomohlo ani skvělých 7 košů Marie Mášové.


Letošní finále tak bude opět bez brněnské účasti a vysněný premiérový titul je stále v nedohlednu. Po skvěle rozjeté sezóně a její smolné druhé půli tak Brnu zbyly zase jen oči pro pláč a vidina boje o bronzové medaile.

 

Střelci utkání:

Brno:  Mášová - 7; Bušík - 4; Jonáková E., Vávra, Cholava - 2; Jonáková Š., Fridrichová, Máša - 1; Fridrich, Škrobová - 0

Č. Budějovice: Bláha - 10; Krejčí - 7; Pešák - 4; Jindrová, Kracík, Boorová -1; Berná, Bínová - 0

 

Autor: Ondra
Vydáno: 28.4. 2013 18:22
Přečteno: 1174x
Hodnocení: 2.6 (celkem 438 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Lada, Milí korfbalisté, (30.4. 2013 00:04)

jako sportovci dobře víte, že to tak v tom sportu chodí. První místo je jen jedno a je o ně velký boj. Vy jste se o něj poprali, bojovali, dali do toho srdce, Vaše nasazení a odhodlání bylo obdivuhodné. A i když nejste vrcholoví sportovci, tak jste celý rok dřeli a potili se na tréninku stejně jako olympijští vítězové. My fans jsme Vám moc přáli to finále a ten vysněný titul. Jenže ten míč je kulatý, jak dobře víte, a nám z tribuny se zdají ty koše až moc vysoko.
Hlavu vzhůru a jdeme spolu bojovat o ten bronz.


c Ondra, Poděkování (28.4. 2013 18:27)

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat všem fanouškům, kteří dnes do haly přišli. Byli jste skvělí a vaše podpora byla fantastická. Nechali jsme pro vás dnes na hřišti duši. O to víc nás mrzí, že jsme ten rozhodující krok nedokázali udělat. Zasloužili byste si to.
Zůstaňte nám věrní.