Z Budějovic opět bez bodů

Opakování loňského zápasu o bronz přineslo poslední předvánoční kolo korfbalové extraligy, kterým také skončila první polovina soutěže. Do Českých Budějovic přijelo Brno a oba týmy se musely obejít bez některých hráčů, zatímco domácím chyběl střelec Krejčí, hosté museli nahradit dvě chybějící juniorské reprezentantky Kejdušovou a Štěpánku Jonákovou.

1. utkání
KCC Sokol Č. Budějovice x VSK VUT Brno 21:17 (9:9)

Lepší vstup do utkání si asi nemohli domácí ani přát. Ještě rozespalí hosté kupili chybu za chybou a Budějovice brzy vedly 5:0. Až potom se začali brněnští probouzet a postupně náskok snižovali. Jenže zatímco domácí dlouhými útoky trpělivě hledali skulinu v obraně Brna, hosté zahazovali jednu nabídnutou šanci za druhou. Brněnské zachraňovala lepšící se obrana a když přece jen některé ze střel našly svůj cíl, skončil poločas nerozhodně 9:9.

Druhá půle se zpočátku odehrávala v duchu konce prvního poločasu. V obou týmech měla vždy jedna čtveřice velké problémy se skórováním, brněnští se na každý koš natrápili, ale vzápětí vyrobili chybu v obraně a buď ji potrestal soupeř košem nebo rozhodčí penaltou. I díky nim, ale především díky přesnější mušce nakonec domácí získali 6 minut před koncem rozhodující náskok, který už uhájili a v utkání zvítězili 21:17.

Sestavy a koše:
Č. Budějovice: Kracík 7, Heniš 2, Šimková H. 0, Bínová 3 - Bláha 4, Pešák 0, Šimková J. 2, Jindrová 3

Brno: Šedý 0 (20. Máša 0), Cholava 3, Coufalová 3, Škrobová 3 - Vávra 5, Fridrich 3, Koláčná 0, Jonáková E. 0

2. utkání
KCC Sokol Č. Budějovice x VSK VUT Brno 16:14 (8:7)

Do druhého utkání Brno zamíchalo se sestavou a změna se ihned projevila ve zlepšeném výkonu. Jenže nadále pokračovalo trestuhodné zahazování šancí. Domácí Budějovice sice většinu prvního poločasu vedly, ale nedokázaly si vytvořit podstatnější náskok. Utkání bohužel provázela celá řada nepřesností rozhodčích, dohadů a momentů, které rozhodně ke kvalitě utkání nepřispěly. V poločase domácí vedli těsně 8:7.

Úvodní minuty druhého poločasu přinesly zlepšený výkon Brna, které se záhy také dostalo do vedení. Jenže tak jak rychle náskok Brno získalo, tak rychle ho vzápětí ztratilo. Do konce utkání zbývalo 6 minut, když domácí smazali tříbodový náskok hostí a když brněnští pohrdli opakovaně nabízenou šancí znovu náskok získat, udeřili budějovičtí a odskočili na rozdíl 2 bodů, který už hosté neměli sílu smazat.

České Budějovice si tak svou druhou výhrou 16:14 pojistily druhou příčku v tabulce, Brno se naopak po 3 nepovedených kolech propadá a už jen 3 body ho dělí od dvojice pronásledovatelů z Kolína a Prostějova.

Sestavy a koše:
Č. Budějovice: Kracík 5, Jauker 3, Šimková H. 1, Bínová 0 - Bláha 4, Pešák 1 (40. Heniš 0), Šimková J. 1, Jindrová 1
Brno: Horák 1, Máša 0, Jonáková E. 4, Koláčná 2 - Vávra 4, Fridrich 1, Coufalová 1, Dvořáková B. 0 (45. Škrobová 1)

Autor: Ondra
Vydáno: 23.12. 2008 21:19