Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Z Budějovic opět bez bodů

Opakování loňského zápasu o bronz přineslo poslední předvánoční kolo korfbalové extraligy, kterým také skončila první polovina soutěže. Do Českých Budějovic přijelo Brno a oba týmy se musely obejít bez některých hráčů, zatímco domácím chyběl střelec Krejčí, hosté museli nahradit dvě chybějící juniorské reprezentantky Kejdušovou a Štěpánku Jonákovou.

 

1. utkání
KCC Sokol Č. Budějovice x VSK VUT Brno 21:17 (9:9)

Lepší vstup do utkání si asi nemohli domácí ani přát. Ještě rozespalí hosté kupili chybu za chybou a Budějovice brzy vedly 5:0. Až potom se začali brněnští probouzet a postupně náskok snižovali. Jenže zatímco domácí dlouhými útoky trpělivě hledali skulinu v obraně Brna, hosté zahazovali jednu nabídnutou šanci za druhou. Brněnské zachraňovala lepšící se obrana a když přece jen některé ze střel našly svůj cíl, skončil poločas nerozhodně 9:9.

 

Druhá půle se zpočátku odehrávala v duchu konce prvního poločasu. V obou týmech měla vždy jedna čtveřice velké problémy se skórováním, brněnští se na každý koš natrápili, ale vzápětí vyrobili chybu v obraně a buď ji potrestal soupeř košem nebo rozhodčí penaltou. I díky nim, ale především díky přesnější mušce nakonec domácí získali 6 minut před koncem rozhodující náskok, který už uhájili a v utkání zvítězili 21:17.

 

Sestavy a koše:
Č. Budějovice: Kracík 7, Heniš 2, Šimková H. 0, Bínová 3 - Bláha 4, Pešák 0, Šimková J. 2, Jindrová 3


Brno: Šedý 0 (20. Máša 0), Cholava 3, Coufalová 3, Škrobová 3 - Vávra 5, Fridrich 3, Koláčná 0, Jonáková E. 0

 

 

2. utkání
KCC Sokol Č. Budějovice x VSK VUT Brno 16:14 (8:7)

Do druhého utkání Brno zamíchalo se sestavou a změna se ihned projevila ve zlepšeném výkonu. Jenže nadále pokračovalo trestuhodné zahazování šancí. Domácí Budějovice sice většinu prvního poločasu vedly, ale nedokázaly si vytvořit podstatnější náskok. Utkání bohužel provázela celá řada nepřesností rozhodčích, dohadů a momentů, které rozhodně ke kvalitě utkání nepřispěly. V poločase domácí vedli těsně 8:7.

 

Úvodní minuty druhého poločasu přinesly zlepšený výkon Brna, které se záhy také dostalo do vedení. Jenže tak jak rychle náskok Brno získalo, tak rychle ho vzápětí ztratilo. Do konce utkání zbývalo 6 minut, když domácí smazali tříbodový náskok hostí a když brněnští pohrdli opakovaně nabízenou šancí znovu náskok získat, udeřili budějovičtí a odskočili na rozdíl 2 bodů, který už hosté neměli sílu smazat.

 

České Budějovice si tak svou druhou výhrou 16:14 pojistily druhou příčku v tabulce, Brno se naopak po 3 nepovedených kolech propadá a už jen 3 body ho dělí od dvojice pronásledovatelů z Kolína a Prostějova.

 

Sestavy a koše:
Č. Budějovice: Kracík 5, Jauker 3, Šimková H. 1, Bínová 0 - Bláha 4, Pešák 1 (40. Heniš 0), Šimková J. 1, Jindrová 1
Brno: Horák 1, Máša 0, Jonáková E. 4, Koláčná 2 - Vávra 4, Fridrich 1, Coufalová 1, Dvořáková B. 0 (45. Škrobová 1)

Autor: Ondra
Vydáno: 23.12. 2008 21:19
Přečteno: 1264x
Hodnocení: 2.7 (celkem 392 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


david, K článku (26.12. 2008 22:05)

Asi jen tři chyby v čárkách v souvětí, ale stylisticky fajn... Škoda, že ty mladé musíme do těch článků tak nějak nutit :-) Jinak přeji celému týmu Sílu a v dalších kolech (a kategoriích) všechny pobijeme!!!


c Ondra, OFF (26.12. 2008 20:30)

Díky, díky, tscheschtina být moje kobylek :-)


david, Hodnocení článku (24.12. 2008 11:07)

Vím, že díky chmuře ze zápasu známkujete článek horšími známkami, ale jako češtinář hodnotím, Ondro, jedničkou :D


david, Oko laika (24.12. 2008 11:02)

V druhém zápase se mi zdálo, že jste víc tlačili, hrozně střel, ale málo to tam padalo... Taky k soustředění se na hru nepřispěly časté pře s rozhodčími, zbytečně se to vyhrocovalo a tekly nervy...Nebylo by lepší kdyby se zápasy hrály později? Hrát dva zápasy po 3 hodinové jízdě s odjezdem z Brna v 6 je masakr.


c Ondra, OFF (23.12. 2008 21:26)

Nijak zvlášť mi asi nepřísluší právo hodnotit zápas, ale hrozně mě ty prohry mrzí. Myslím, že aspoň 3 body jsme si přivézt měli. Jenže se nám sešlo nějak moc nepříznivých okolností zaráz - absence Štěpánky a Evy, nedisciplinovaný přístup k úvodu 1. utkání, špatná forma některých hráčů, ale hlavně naprosto tragická úspěšnost zakončení.

Na druhou stranu si tu dovolím vyslovit velký dík Zbyňovi, Mirce a Barče za to, že nám pomohli. Mě osobně hrozně potěšil výkon Mirky v obou zápasech a sám za sebe říkám: "Mirko, budu moc rád, když s náma budeš hrávat častěji, moc fajn se s Tebou hraje."