Z Budějovic s porážkou

V sobotu 2.11. jeli starší žáci do Českých Budějovic. Odehráli  zde 2 zápasy s týmem z Českých Budějovic. První zápas byl ligový a druhý pouze přátelský  z důvodu neúčasti týmu Znojma.

KK Brno - České Budějovice  3:4 (2:3) - oficiální zápas

Nastoupili jsme s chtíčem vyhrát . Bohužel  protihráči  nám dali velmi brzo koš, a bylo velmi těžké jim ho vrátit. Po dlouhém nervózním začátku, kdy se náš tým snažil, a bohužel si i velice nahlas a agresivně postěžoval na dosavadní výkon rozhodčího, konečně vstřelil koš. Netrvalo moc dlouho a zase nám ho Budějovičtí vrátili.  Bojovali jsme dál. Stříleli jsme hodně, ale bezúčelně. Pár minut do konce prvního poločasu  padly další 2 velmi rychlé koše na obou stranách.

Do druhé půle jsem šli, po poradě s trenérem, plní odhodlání zlepšit svůj výkon. Ze začátku jsme hráli takticky dobře. Obrana nechybovala a dokázali jsme vyrovnat. Neudrželi jsme však koncentraci, na naší hře byla vidět únava, hráči se na hřišti dostatečně nepohybovali a když už jsme si těžce vypracovali šanci, nedokázali jsme ji proměnit.   Bohužel se potvrdilo staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš" a Budějovice šli do vedení, na které už jsme nezvládli reagovat.

Filip Kovář , Marek Dlapa, Martin Šálek , Michael Sázavský - Denisa Pléhová, Natálie Svobodová, Michaela Dusová, Linda Dostálová

KK Brno - České Budějovice  10:9 po penaltách - ‘‘Přátelák‘‘

Moc jsme chtěli  vyhrát alespoň  tento zápas a spravit si chuť po nepovedeném prvním zápase.   Obrany nebyly již tak agresivní a tak padalo více košů jak od nás, tak od soupeře. Oba týmy hrály  velice uvolněně a byly vidět pohledné akce. I rozhodčí byl dokonce přívětivější a do hry moc nezasahoval. Po základní hrací době byl stav utkání 9:9 a rozhodnout musely penalty. Po odstřílení všech hráčů na obou stranách týmů to byla bohužel opět remíza. Následovaly vyřazovací penalty, ve kterých jsme byli úspěšnější my a zápas jsme tedy vyhráli!

Autor článku: Linny

Autor: Admin