Začali jsme bez bodů, nevadí!

Starší žáci vyrazili v sobotu 9. 10. ke svým prvním zápasům v této sezóně...

Již na srazu v 7.15 na hlavním nádraží jsme věděli, že nebudeme kompletní. V pátek byl omluven ze zdravotních důvodů Dominik a bylo nutné ho nahradit. Této role se se ctí a se souhlasem obou soupeřů velmi dobře zhostila Dominika Drábková. Podařilo se nám sestavit dvě čtyřky ve složení Pavel, Dominika, Kristýna, Magda a Marcel, Filip, Markéta, Adéla. Cesta do Kolína proběhla hladce a v 11 hodin nás čekal 1. zápas proti Náchodu. Výsledek 9:1 ve prospěch soupeře odpovídá předvedené hře. Dařilo se nám vcelku v obraně, v útoku to ale skřípalo. Zvláště ve druhé čtveřici, kde jsme hráli s velkým respektem daleko od koše a nedostávali jsme se k zakončení. Do hry se zapojily i dvě naše náhradnice, Maruška a Aneta. Jediný náš koš vstřelil z dálky Filip.

Do druhého zápasu jsme nastoupili dobře nabuzeni s touhou uhrát nějaké body. Sestava byla stejná jako v předchozím zápase, ale nepodařil se nám začátek zápasu. Pavlova čtyřka dostala 2 koše, ale během první půle dokázala srovnat na 2:2. V zápětí nebyl uznán koš Adéle, údajně po bráněné střele. V tento okamžik zřejmě rozhodčí odvedl nějaké to procento pro domácí, ale to by nás nemělo rozhodit. Stalo se a do poločasu ještě soupeř navýšil skóre.
Celková prohra 10:4 však neodpovídá průběhu zápasu. Měli jsme více získaných míčů v poli, více podkošových soubojů, ale procento úspěšné střelby bylo katastrofální. Nedařilo se zakončit ani donášky, natož střely ze střední nebo větší vzdálenosti. Do hry se postupně zapojily i naše náhradnice, na změnu skóre to však nemělo vliv.

Pokud máme hodnotit tento dvojzápas, je třeba zmínit bojovnost a zarputilost všech zúčastněných. Opravdu do obou zápasů všichni vložili celé srdce a to se cení. Je vidět, že na trénincích je třeba zapracovat na řadě věcí, hlavně na střelbě pod tlakem, ale i souhře. Je toho zkrátka moc a uvidíme, kdy se pravidelné tréninky odrazí i ve výsledcích.

Náchod - Brno 9:1
sestava: Pavel Polák, Dominika Drábková, Kristýna Pospíšilová, Magda Marková (30. min Maruška Pejřilová)- Marcel Pokorný, Filip Zábojník - 1, Adéla Habláková, Markéta Cupáková (25. min Aneta Drábková)

Kolín - Brno 10:4
sestava: Pavel Polák - 3, Dominika Drábková, Kristýna Pospíšilová - 1, Magda Marková (25. min Aneta Drábková)- Marcel Pokorný, Filip Zábojník, Adéla Habláková, Markéta Cupáková (30. min Maruška Pejřilová)