Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Žákovská premiéra s nadějí do budoucna

V sobotu 15.12.2007 se konal první zápas našich nejmenších žáků. Na palubovku haly VUT v Brně, kde se před měsícem hrála utkání MS, přijeli stejně staří hosté z Prostějova.              !! Přidány fotky !!

 

Předzápas žákům obstaraly seniorské týmy Brna a Prostějova, jejichž zápas natáčela ČT do svého zpravodajství. Velmi je přitom zaujala skupinka rozcvičujících dětí připravující se na zápas. Televizní reportér si ještě před začátkem vyžádal rozhovor od vedoucího týmu žáků, kterého se chopila Gabriela Modlitbová, i někoho z mladých hráčů. Děti zastupoval nejstarší z nich a později i kapitán Lubomír Kachyňa. Svou roli zvládl na jedničku, ale to podle neověřených informací budete mít možnost shlédnout sami na obrazovkách ČT v pátečním vydání Jihomoravského večerníku.

 

Bohužel hosté přijeli nekompletní, a proto po dohodě obou trenérů byli hostům zapůjčeni někteří hráči. Samotní hráči z toho však moc velkou radost neměli, protože svůj první zápas chtěli prožít v dresu brněnského týmu.

 

Po rozcvičení, vyslechnutí taktických pokynů a rozdělení do hracích sestav se mohlo jít do zápasu.

 

 

Brno - Prostějov 0:3 (0:2)

 

V prvním zápase bylo cítit v hale velké napětí. Od hráčů, kteří byli netrpěliví už od čtvrtečního tréninku a samou nedočkavostí nemohli dospat. Přes trenéry, kteří se zájmem sledovali co děti po tříměsíčním trénování předvedou v ostrém zápase. Očekávání a nervozitu rodičů si asi dovedete představit, většina z nich se s korfbalem setkala vůbec poprvé. Spojení korfbalu a jejich dětí bylo pro ně  velkým zážitkem. V úvodních minutách byla vidět na obou stranách nesehranost a z toho pramenily chyby. Postupem času však hra začala mít, převážně na útočné polovině, určitý řád. Hráči se dostávali blíže ke koši a několikrát nebezpečně vystřelili. Bohužel ani jedna z nadějných střel neskončila košem. Na obranné polovině se však domácí dopustili několika chyb, které pramenily z příliš velkého nasazení a nesoustředění se na své obranné úkoly. Tři z těchto chyb byly potrestány a brňané prohráli 0:3.


Sestava Brno - Kachyňa Lubomír, Soukop Jakub, Brna Martin, Šumpich Richard - Kachyňová Magdaléna, Dozbabová Hana, Dozbabová Anna, Teturová Natálie

 

Sestava Prostějova doplněna brněnskými hráči - Chmelař Jakub (2 koše), Fica Dominik, Kovář Filip (Brno) - Křížková Pavla (1), Štefková Tereza, Francová Gabriela, Navrátilová Michaela (Brno), Alscherová Jana (Brno), Volejníčková Kristýna (Brno), Procházková Barbora (Brno)

 

 


Brno - Prostějov 2:4 (1:2)

 

Do druhého utkání nastoupili domácí v pozměněné sestavě, která měla oplatit soupeři porážku z předchozího zápasu. Hra byla o poznání uspořádanější a vyrovnanější. V tomto utkání se podařilo Brnu prosadit i střelecky. První zásah si připsal Lubomír Kachyňa a snížil před poločasem na 1:2. Druhou trefou upravil výsledek na konečných 2:4 Honza Strašák.


Sestava Brno - Kachyňa Lubomír (1), Soukop Jakub, Kovář Filip, Šumpich Richard, Strašák Jan (1) - Navrátilová Michaela, Alscherová Jana, Volejníčková Kristýna, Procházková Barbora

 

Sestava Prostějova doplněna brněnskými hráči - Chmelař Jakub (1), Fica Dominik(2), Brna Martin (Brno)  -  Křížková Pavla (1), Štefková Tereza, Francová Gabriela, Kachyňová Magdaléna (Brno), Dozbabová Hana (Brno), Dozbabová Anna (Brno), Teturová Natálie (Brno)

 


Po skončení byly hráčům předány pamětní diplomy a odznaky, které jim budou připomínat jejich první korfbalový zápas v jejich začínající korfbalové kariéře.

 


Slovo trenéra:
Jakub Máša -
"Protože to byl můj první zápas na lavičce, takto mladých hráčů, pociťoval jsem menší nervozitu. Hráči mě však hned od úvodních minut přesvědčovali o tom, že nervozita není na místě. Po pouhých třech měsících trénování se do svého soupeře pustili bez respektu a s velkým nasazením. V dobrém výkonu byly občas nějaké chyby, ale ty si probereme na tréninku a do příštího zápasu vypilujeme. Mé velké poděkování patří jak samotným hráčům za předvedený výkon, tak i rodičům, kteří je přišli na zápas podpořit. Doufám, že se to všem zúčastněným líbilo a brzy se na korfbale zase uvidíme."

 

 

 

Autor: jakma
Vydáno: 16.12. 2007 22:00
Přečteno: 1894x
Hodnocení: 2.8 (celkem 504 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Nominace žáků k zápasu
Naše nejmenší čeká korfbalová premiéraPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Elis, Elis (18.12. 2007 14:23)

Sice se vyjadřuju k prvnímu zápasu žáčků celkem pozdě, ale přeci jen:-).A musím souhlasit s Vlaďkou a Gabou, bylo to fakt hustý koukat na ty děti, který se snažily bojovat o každej balón, i když prohrávaly. Doufám, že jim to vydrží dluho a hlavně ať je korfbal chytne.


Gaba, Gabča (17.12. 2007 15:45)

Moc žáčkům fandím a doufám,že i samotní žáčci měli příjemné dojmy.


c jakma, TV (17.12. 2007 12:45)

Díky moc za upřesnění. Stejně bych se díval každej den, abych to neprošvihnul. :P


Martin-Kozak, vysílání (17.12. 2007 12:39)

Ahoj všem, já jenom upřesním vysílání, aby nevzniklo nějaké nedorozumění. Zápas "velkých" korfbalistů vysíláme ve středu v JMV (určitě se koukejte bude mluvit Ondra :-)), "malí" korfbalisté pak půjdou v pátek, taktéž v JMV. Doufám, že se do té doby nic nezmění.


Vladka, Super zážitek (17.12. 2007 00:04)

V sobotu jsem byla jako fanoušek se podívat na extraligový zápas Brno-Prostějov. O tom, že v přestávce mezi zápasy budou hrát svůj první životní zápas žáci, jsem věděla už z domova. Ale ten zážitek, který jsem prožila, byl nad mé očekávání. Děti byly užásné. Fakt super. Nechtěla jsem věřit, že poznávají taje korfbalu teprve 3-4 měsíce. Chtěla bych jim poděkovat za zážitek, ale zároveň obdivuji všechny lidičky, kteří kolem těch nadšených dětí běhají a vštěpují jim korfbal do hlaviček už od takového mládí. Bylo to fakt super. A všem moc děkuji. Jen aby i všichni rodiče vydrželi s elánem svých dětí co nejdéle. I na nich totiž velmi záleží. :D


c Ondra, Ještě jeden (16.12. 2007 22:57)

Nevím, jestli nemá Kuba jiné informace, ale co podle toho co mi říkal komentátor ČT Martin Kozák, sestřih ze zápasu Brno - Prostějov by měl být ve večerníku ve středu. Žáci by v TV měli být taky, ale nevím, jestli ve stejném sestřihu. Ještě je možné, že to bude ve sportu v regionech, což je ale tuším na ČT4 ve čtvrtek, ale to už fakt střílím. Já mám informaci, že to bude Jihomoravský večerník ve středu. Takže se určitě koukejte.


c Ondra, OFF (16.12. 2007 22:52)

No, já jsem si to taky užil, ačkoliv jsem vlastně trénoval tým "soupeře" - brněnskou čtyřku, která hrála za Prostějov. A podle všeho se to moc líbilo i rodičům.
Musíme teď ale rychle:
a) dohodnout další zápasy pro tyhle hráče
b) dohodnout zápasy pro starší - na Arménské máme 10 zápasuchtivých osmáků.
c) udělat nějaký turnaj aspoň 3-4 škol
d) dál komunikovat hlavně s rodiči dětí