Žákovská premiéra s nadějí do budoucna

V sobotu 15.12.2007 se konal první zápas našich nejmenších žáků. Na palubovku haly VUT v Brně, kde se před měsícem hrála utkání MS, přijeli stejně staří hosté z Prostějova.              !! Přidány fotky !!

Předzápas žákům obstaraly seniorské týmy Brna a Prostějova, jejichž zápas natáčela ČT do svého zpravodajství. Velmi je přitom zaujala skupinka rozcvičujících dětí připravující se na zápas. Televizní reportér si ještě před začátkem vyžádal rozhovor od vedoucího týmu žáků, kterého se chopila Gabriela Modlitbová, i někoho z mladých hráčů. Děti zastupoval nejstarší z nich a později i kapitán Lubomír Kachyňa. Svou roli zvládl na jedničku, ale to podle neověřených informací budete mít možnost shlédnout sami na obrazovkách ČT v pátečním vydání Jihomoravského večerníku.

Bohužel hosté přijeli nekompletní, a proto po dohodě obou trenérů byli hostům zapůjčeni někteří hráči. Samotní hráči z toho však moc velkou radost neměli, protože svůj první zápas chtěli prožít v dresu brněnského týmu.

Po rozcvičení, vyslechnutí taktických pokynů a rozdělení do hracích sestav se mohlo jít do zápasu.

Brno - Prostějov 0:3 (0:2)

V prvním zápase bylo cítit v hale velké napětí. Od hráčů, kteří byli netrpěliví už od čtvrtečního tréninku a samou nedočkavostí nemohli dospat. Přes trenéry, kteří se zájmem sledovali co děti po tříměsíčním trénování předvedou v ostrém zápase. Očekávání a nervozitu rodičů si asi dovedete představit, většina z nich se s korfbalem setkala vůbec poprvé. Spojení korfbalu a jejich dětí bylo pro ně  velkým zážitkem. V úvodních minutách byla vidět na obou stranách nesehranost a z toho pramenily chyby. Postupem času však hra začala mít, převážně na útočné polovině, určitý řád. Hráči se dostávali blíže ke koši a několikrát nebezpečně vystřelili. Bohužel ani jedna z nadějných střel neskončila košem. Na obranné polovině se však domácí dopustili několika chyb, které pramenily z příliš velkého nasazení a nesoustředění se na své obranné úkoly. Tři z těchto chyb byly potrestány a brňané prohráli 0:3.

Sestava Brno - Kachyňa Lubomír, Soukop Jakub, Brna Martin, Šumpich Richard - Kachyňová Magdaléna, Dozbabová Hana, Dozbabová Anna, Teturová Natálie

Sestava Prostějova doplněna brněnskými hráči - Chmelař Jakub (2 koše), Fica Dominik, Kovář Filip (Brno) - Křížková Pavla (1), Štefková Tereza, Francová Gabriela, Navrátilová Michaela (Brno), Alscherová Jana (Brno), Volejníčková Kristýna (Brno), Procházková Barbora (Brno)

Brno - Prostějov 2:4 (1:2)

Do druhého utkání nastoupili domácí v pozměněné sestavě, která měla oplatit soupeři porážku z předchozího zápasu. Hra byla o poznání uspořádanější a vyrovnanější. V tomto utkání se podařilo Brnu prosadit i střelecky. První zásah si připsal Lubomír Kachyňa a snížil před poločasem na 1:2. Druhou trefou upravil výsledek na konečných 2:4 Honza Strašák.

Sestava Brno - Kachyňa Lubomír (1), Soukop Jakub, Kovář Filip, Šumpich Richard, Strašák Jan (1) - Navrátilová Michaela, Alscherová Jana, Volejníčková Kristýna, Procházková Barbora

Sestava Prostějova doplněna brněnskými hráči - Chmelař Jakub (1), Fica Dominik(2), Brna Martin (Brno)  -  Křížková Pavla (1), Štefková Tereza, Francová Gabriela, Kachyňová Magdaléna (Brno), Dozbabová Hana (Brno), Dozbabová Anna (Brno), Teturová Natálie (Brno)

Po skončení byly hráčům předány pamětní diplomy a odznaky, které jim budou připomínat jejich první korfbalový zápas v jejich začínající korfbalové kariéře.

Slovo trenéra:
Jakub Máša -
"Protože to byl můj první zápas na lavičce, takto mladých hráčů, pociťoval jsem menší nervozitu. Hráči mě však hned od úvodních minut přesvědčovali o tom, že nervozita není na místě. Po pouhých třech měsících trénování se do svého soupeře pustili bez respektu a s velkým nasazením. V dobrém výkonu byly občas nějaké chyby, ale ty si probereme na tréninku a do příštího zápasu vypilujeme. Mé velké poděkování patří jak samotným hráčům za předvedený výkon, tak i rodičům, kteří je přišli na zápas podpořit. Doufám, že se to všem zúčastněným líbilo a brzy se na korfbale zase uvidíme."

Vydáno: 16.12. 2007 22:00