Žákovské soustředění Hustopeče 2008

Poohlédnutí po tom, jak vypadalo žákovské soustředění, a co všechno se na něm dělo ...

Jak už jsem zmínil, naše soustředění mělo dvě části. Jak to dospělácké, tak také dětské. V neděli se parta mladých nadšenců přistěhovala do tělocvičny v Hustopečích a už se nemohla dočkat prvního tréninku, který pro ně Gabča a Lukáš připravili. Když poprvé vběhnou na tamní hřiště, začíná jejich týdenní soustředění nabírat ty správné korfbalové obrátky. Nahrávky, střelba, véčka, donášky a vůbec všechny základní korfbalové dovednosti se teď budou celý týden hrnout do jejich hlav, nohou a rukou, aby byli všichni schopní zahrát si korfbal takový, jaký má být.

Kluci a holky měli pevný denní řád a přesně určeno, kdy budou vstávat, kdy půjdou na oběd, kdy budou mít tréninky a také samozřejmě v kolik půjdou spát. V tomto ohledu měla trenérka Gabča nad dětmi pevnou ruku a všichni denní řád dodržovali a tím nedocházelo k žádnému chaosu a nedorozumění. Snídaně, obědy a večere byly pro děti zajištěny. Jak školní kuchyně, tak velitelka Gabča připravovaly pro děti to nejlepší pro jejich prázdné žaludky. Dostávaly spoustu vitamínů a energie, kterou později mohly vypotřebovat na tréninku. Je až obdivuhodné sledovat, že některé děti mají schopnost nevybitelnosti. Běhají, běhají, skáčou a zase běhají a stále můžou. Někteří by si dokonce přidávali tréninkové dávky. Je super, že k tomu děti mají takový vztah, protože potom musí být radost je trénovat.

Korfbalová příprava byla zajištěna na 100%, ale jak všichni víme, soustředění není jenom o neustálém trénování. U těchto mladých nadějí jde převážně o stmelení kolektivu a jejich společnou spolupráci. Ve volném čase se o děti staraly hlavně Barča a Miruš, které pro ně vymýšlely všechny možné společenské hry, aby si děti odvezly z toho týdne taky spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků. Někdy spolu děti soupeřily a jindy zase spolupracovaly. Je jedno, kdo kdy vyhrál, ale hlavní je, že se všichni pobavili a skamarádili se. V odpoledních volných chvílích byly na programu vycházky do města a poznávání okolních míst.

O děti bylo postaráno i ve večerních hodinách. Ještě před jejich večerkou se opět společně bavily. Musím vyzdvihnout dvě hry, které všem zajisté utkví v paměti. Jednak Riskuj, ve kterém mohli všichni zjistit, jak znají základní dětské věci, jako například pohádky. Ale opravdu největším zážitkem pro všechny určitě bylo korfbalové Re-mi-do. Soutěž podobná televiznímu Do-re-mi, kdy přihlášení zpěváci ukázali svůj božský hlas buď sami, nebo po dvojicích. Nešlo moc o vítěze, ale o všeobecné pobavení, o které se postarali všichni, kteří zpívali, a nebyli to jenom ti nejmladší. Je možné, že jsme našli nějakého nového Karla Gotta, či Helenu Vondráčkovou, ale jako nestranný pozorovatel soutěže o tom silně pochybuju. U některých se přidal ke zpěvu i herecký výkon a o zábavu bylo dostatečně postaráno.

Celý týden mezi sebou děti soupeřily. Při tréninku i mimo něj získávaly body do své sbírky za dobré výkony, přesnou střelbu, rychlé nohy a šikovnost. Na konci soustředění přišlo velké vyhlášení, ve kterém se spočítaly body, a vítězem soustředění se stal Filip. Dosáhl nejvíce bodů a zasloužil si i cenu pro vítěze. Po velkém vyhlášení přišla společná diskotéka, při které všichni mohli předvést svoje taneční umění a oslnit svými pohyby.

A následoval konec celého velmi podařeného týdne. Děti se naučily základní korfbalové dovednosti a odvezli si spoustu parádních zážitků, jak z Riskuj, Člověče, nezlob se, tak i z hvězdného Re-mi-da. Doufáme, že se všem soustředění v Hustopečích líbilo a že budou všichni s korfbalem stále pokračovat.

Autor: pernja
Vydáno: 3.10. 2008 13:15