Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Žákovský maxikorfbal v Chřenovicích

Co přinesl první letošní maxikorfbal... Jaký byl?...

  

Opět jsme si počkali a dočkali jsme se prvního ze dvou největších turnajů roku. Žákovský Maxikorfbal konaný v Chřenovicích rozjel sérii dvou úžasných společensky a sportovně nabitých akcí v roce 2008. Letos do Chřenovic dorazilo méně týmů než v minulých letech, ale i přesto to byl opět skvělý zážitek. Abych nepředbíhal, tak pěkně popořadě si představíme návod na to, jak si užít maxikorfbal.

 

Pět kroků k povedenému maxikorfbalu:

   

Krok první: Přihlášení

   
Předpoklady a rady: K tomu, abychom nepřišli o tuto parádní akci, slouží tzv. „přihlášení". Je to činnost, při které vedoucí družstva, trenér týmu nebo uklízečka haly zašle papír na sekretariát týmu, který pořádá akci (v moderních domácnostech je povoleno použít i email), s názvem týmu, seznamem hráčů, údajem, zda daní zúčastnění budou spát ve stanech nebo chatkách, atd...
Realita: Brno přihlásilo tento rok neobvykle dva týmy a to z toho důvodu, že naši bývalí protihráči ze ZŠ Kamínky vytvořili svoji vlastní osmičku, se kterou vyrazili (pod vedením svých učitelů) vpřed směr severo-severo-západ do malebné osady zvané Chřenovice.

  

Krok druhý: Odcestování

  
Předpoklady a rady: Odcestování je jev, který doprovází dlouhé hledání a vymýšlení nejlepšího spojení hromadné dopravy na dané místo. Velmi důležitým úkolem koordinátora výletu je včas informovat (pro jistotu alespoň dvakrát) všechny účastníky o přesném čase odjezdu a místě srazu.
Realita: Po zkušenostech z minulých let jsme opět využili služeb společnosti České dráhy a odcestovali jsme v pátek 13. června rychlíkem za naším cílem. Naši mladí nástupci ze ZŠ Kamínky byli domluveni, že pojedou s rodiči a učiteli auty. Měli naplánováno, že dorazí někdy v sobotních ranních hodinách. A tak vlakem cestoval pouze jeden tým s trenérem Kubou, rozhodčími Perňou a Lukášem a pedagogickým dozorem Eliškou. No tým, dalo by se říct spíše jeho trosky, tři kluci a tři holky v korfbale kompletní tým netvoří, ale maxikorfbal je uvolněný turnaj a není problém si hráče půjčit z jiných týmů.

  

Krok třetí: Ubytování a stravování

   
Předpoklady a rady: Na tento odstavec si dejte opravdu pozor, protože je jeden z nejdůležitějších. K opravdu nerušenému pobytu v Chřenovicích je velmi důležité si buď objednat spaní v chatce, nebo si dovézt vlastní stan. Existuje i třetí varianta a tou je spaní pod širým nebem, ale tu moc nedoporučuji, protože například letos byla v noci celkem zima a vlhko. Další důležitou věcí je poloha stanu na prostranství připraveném pro tento účel. Pro příští roky radíme se nejdříve porozhlídnout, kam stan stavíme a jaké máme sousedy, protože opět ze zkušenosti víme, že malé děti vstávají hodně brzo a mají takový zvláštní zvyk bavit se velmi hlasitě. Dále se dá dopředu objednat stravování v místní kuchyni, která se jmenuje restaurace U Korfbalisty, což vřele doporučuji, protože nejbližší supermarket Tesco se nachází ve vzdálenosti, kam bych kamenem dohodil a zbytek dojel pendolínem.
Realita: My jsme naštěstí měli dostatek stanů, takže nikdo nepocítil sílu nočního větříku na vlastní kůži. Stravování jsme měli skoro všichni zaplacené na celou dobu pobytu, takže jsme se vždy v klidu najedli a nemuseli jsme se starat o svoji obživu. Jediné, co se snad dá v tomhle ohledu vytknout organizaci, jsou malé porce. V kempu je hodně dětí ve vývinu (+ 1 rozhodčí ve vývinu) a těm nemůže stačit jídlo, které se zde vaří. Mysleme také na to, že se na maxikorfbale hraje za jeden den asi 5 zápasů a je potřeba mít ve svojí nádrži alespoň trošku paliva.

  

Krok čtvrtý: Sobota

   
Předpoklady a rady: Sobota v Chřenovicích bývá velmi korfbalově nabitá a hraje se takřka pořád. Je to velká zátěž pro některé hráče, kteří třeba hrají jako výpomoc ještě v jiném týmu. A nesmíme také zapomínat na rozhodčí, kteří nad tím vším mají nadvládu a také toho mají občas plné zuby.
Realita: Hned ráno, když jsme se nasnídali a blížily se první zápasy, tým Brna B (žáci ZŠ Kamínky) byl stále mimo dohled našich dalekohledů. Nakonec se problém vyřešil tak, že se týmy vyměnily a zkušenější, papírově silnější Brňáci se stali týmem B. Naštěstí už další komplikace nenastaly. Žáčci dorazili včas ke svému zápasu a mohli si vyzkoušet, jaké to je hrát na celorepublikovém korfbalovém turnaji. Snad je neodradil první zápas, který odehráli s Kolínem A a obdrželi těžkou porážku 17:0. Oba naše týmy se plácaly ve smůle a po prvním hracím dnu šly spát s tím, že budou hrát o poslední tři místa, tudíž 7. až 9. K lepšímu výsledku týmu B nepomohl ani nejzkušenější hráč týmu Honza Šedý, který se o to ale usilovně snažil. Večer jsme se opět dobře bavili, někteří jsme konečně měli chvíli času si popovídat s korfbalisty z jiných týmů, které jsme už dlouho neviděli.

  

Krok pátý: Nedělní boje o umístění a odjezd domů

   
Předpoklady a rady: Neděle je osudovým dnem celého maxikorfbalu a je velmi důležité se na něj dostatečně vyspat a plně se koncentrovat na předvedený výkon. To platí jak pro hráče, tak pro rozhodčí. Po finále následuje balení, což je ta nejotravnější činnost a většinou u ní zjistíme, že nám něco chybí a že mezi svými věcmi máme nějaké "voňavé" ponožky, které určitě nejsou naše. Dalším celkem důležitým krokem v neděli je nastoupit do vlaku a pokud možno v něm neusnout dříve, než přestoupíme na další spoj.
Realita: Sluníčko svítí, hráči se probouzejí, hřiště od rosy usychá a začíná nám poslední den velkého turnaje. V prvních zápasech se rozhoduje o spodní příčky v turnaji starších žáků, kde se představují i oba brněnské týmy. Po soubojích mezi sebou a Prostějovem nakonec brněnské Áčko obsazuje po velkém boji předposlední 8. místo a zkušenější tým hrající jako tým B končí o příčku výš a to na 7. místě. A teď pozor! Čas: 11:30. Zápas: Finále starších žáků. Hřiště: číslo 1. Týmy: Znojmo a Kolín. Počasí: jasno. Rozhodčí: Pazourek, Pernica. Míč: z Brna (ZŠ Kamínky). Všichni hráči makali a snažili se zvítězit. Nenechávali rozhodčí vychladnout a stále jim přidávali práci. Po prvním poločase byl stav 3:2 pro Kolín a čekala se velká bitva i v tom druhém. Jenže v poločasové pauze začalo trochu bouřit. Asi po 5 minutách druhé půle přišla průtrž mračen a všechna voda nastřádaná někde v obloze sletěla směrem na Chřenovice. Zápas přesto nekončí, stále se pokračuje a všichni jsou promočení jak plavky v bazénu. Míč klouže, tráva klouže a koš začíná být nepřekonatelný. Všech 18 aktérů zápasu čeká netrpělivě na to, až uplyne 30 minuta a rozhodčí ukončí utkání, ze kterého budou všichni moci sprintem utéct někam do tepla a pod střechu. Velké finále skončilo 3:2 ve prospěch Kolína, v celém druhém poločase nepadl ani koš. Po chvíli přestalo pršet a my měli dost času na to se sbalit a připravit na odjezd. Stan je krásná věc a velmi se v těchto situacích hodí, ale už by měli vymyslet takové modely, které se samy poskládají, protože je to někdy opravdu nadlidský úkol. A je tu loučení a pomalý, opravdu pomalý odchod směrem k nástupišti, odkud nás odváží vlak zpátky domů do Brna. Výstup z rychlíku je opravdovou tečkou za letošním žákovským maxikorfbalem.

   

Už teď se těšíme na příští ročník, který bude zajisté stejně dobrý a možná ještě zábavnější. Doufám, že dospělácký maxikorfbal v Českých Budějovicích bude stejně kvalitní a nepokazí dobrou pověst těchto akcí.

   

 

Autor: pernja
Vydáno: 17.6. 2008 22:00
Přečteno: 1713x
Hodnocení: 2.7 (celkem 469 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


pernja, dík (18.6. 2008 17:02)

díky za pochvaly... :)


c Marie, :) (18.6. 2008 12:54)

Pernjo, no teda! Máš za 1! :D


Cholavson, autorovi (18.6. 2008 09:25)

Ty krávo Pernjo, Ty jseš fakt střevo - teda vlastně Ty máš "básnický" střevo. Ačkoli jseš pyšnej dost, přidávám se ke gratulantům k prima článku a hlasuju pro Tebe coby dalšího skvělého přispěvatele na tento web - klidně i místo Ondry - stejně se ty jeho cancy už nedaly číst... :)
Samozřejmě tlachám - Ondra má svůj vytříbený styl a ten Tvůj se mi taky líbí...


c Ondra, Pochvala (17.6. 2008 22:19)

Opět nezbývá než pochválit a poděkovat všem za účast, vedoucím a učitelům za organizaci a dohled, rozhodčím za odpísání a Perňovi za super článe. Myslím, že jsem v této chvíli naše svého nástupce a příští ro už se nemusím starat o to, kdo napíše hezý článk z utkání.
No ale hlavní poděování patří organizátorovi Kubovi.
Děcka, díky moc, udělali jste mi velkou radost (byla by ještě větší, kdyby Vás jelo aspoň 4 a 4 :-)