Žákům jen těsně unikly body

Tento víkend se konalo již 6.kolo korfbalové ligy starších žáků. Tým složený z bystrckých žáků přivítal soupeře z Českých Budějovic a Šenova.

Korfbal klub Brno - KCC Sokol České Budějovice  9:10  (4:5)

Na podzim v tomto vzájemném utkání zvítězili hosté z Českých Budějovic 8:4 a brněnští hráči jim tuto porážku chtěli oplatit. Do utkání vstoupily oba týmy opatrně a bodový stav byl stále vyrovnaný. Druhý poločas však začali lépe hosté z Budějovic, kteří odskočili na průběžný stav 6:10. Závěr zápasu naopak vyšel lépe domácím.kterým se dařilo postupně stahovat náskok soupeře, ale i přes jasné šance na vyrovnání se jim to nepovedlo a odešli poraženi o jediný bod 9:10.

Sestava a koše: Denisa Pléhová 3, Vendula Jemelíková 2, Natálie Svobodová 2, Michaela Dusová 1 - Filip Kovář 1, Marek Dlapa, Michael Sázavský, Martin Šálek

Korfbal klub Brno - KC ZŠ Šenov  2:16  (2:10)

Při pohledu na tabulku bylo jasné, kdo je favoritem v tomto souboji. Hosté ze Šenova si vedou velmi dobře a dokazovali to i v tomtu utkání. Od počátku drželi otěže zápasu ve svých rukou a mířili za jasným vítězstvím. Brněnským hráčům se podařilo vstřelit dva koše až za stavu 0:8, ale to bylo vše. Ve druhém poločase už rezignovaní domácí nedokázali reagovat na pěkné akce soupeře a podlehli mu vysoko 2:16.

Sestava a koše: Denisa Pléhová 1, Vendula Jemelíková, Natálie Svobodová, Michaela Dusová - Filip Kovář 1, Marek Dlapa, Michael Sázavský, Martin Šálek

V dalším kole se 23.3. představí Brno v Prostějově, kde je čekají velmi náročná utkání proti loňským finalistům z Prostějova a Náchoda.

Za zmínku jistě stojí i účast naší hráčky, Venduly Jemelíkové, na Mistrovství světa hráčů do 16let, které se bude konat v průběhu března v Holandsku. I touto cestou jí přejeme hodně štěstí při získávání cenných mezinárodních zkušeností v reprezentačním dresu.

Fotky ze zápasů

Vydáno: 2.3. 2013 11:40