Zápasy starších žáků v Náchodě 22. 1. 2011

Podařila se starším žákům odveta proti Kolínu a Náchodu za porážky z 1. kola soutěže?

V sobotu ráno jsme se sešli v 6.30 na hlavním nádraží. Věděli jsme, že nepojedeme kompletní, ale na druhou stranu aspoň dostali šanci se ukázat hráči, kteří za starší ještě nehráli (Tomáš, Lucka, Tereza). Dalším oslabením byla neúčast Pernji jako trenéra, kterého pro tento den nahradil Bady. Cesta probíhala celkem hladce, jen v Chocni při přestupu jsme se trochu prošli. V Náchodě nás již jako obvykle uvítal sníh. Šli jsme přímo do haly, jen Bady se odpojil a zahleděl se do výloh většinou zavřených obchodů. Stalo se mu to osudným, což vzápětí znamenalo několik telefonních hovorů a konzultací s místními obyvateli. I přesto Bady dorazil do haly v čas a stihl i poradu v šatně, kde rozdal řadu pokynů. Krátce jsme zhlédli i část zápasu Kolín - Náchod a upřesnili jsme si instrukce a sestavu do úvodního zápasu s Kolínem.

Brno - Kolín 10:7 (6:2)

Sestava a koše: Marcel 1, Dominik 1, Kristýna 1, Dominika 1 - Pavel 5, Filip, Adéla 1, Magda. Během zápasu se zapojil i Tomáš a Tereza.

V 1. poločase naši hráči nastoupili koncentrovaně, s jasnými pokyny a touhou zvítězit. Po několika nevydařených útocích, ale zároveň výborně odbráněných situacích, se nám začalo dařit v útoku a koše padaly. Do poločasu jsme si vypracovali slušný náskok, který mohl být určitě vyšší, škoda neproměněných šancí.

Ve 2. poločase se situace změnila. Místo toho, abychom se drželi hry, která nám vycházela v první polovině, jsme začali zbytečně střílet z dálky a v obraně už to také nebylo se stoprocentním nasazením. Nastalo jakési uspokojení s výkonem v první polovině, polevili jsme a už jsme se až do konce zápasu nedokázali dostat do tempa. Soupeř se i díky nepřesnému rozhodování rozhodčí, která určitě nebyla na naší straně, dotáhl až na rozdíl dvou bodů. Škoda, že nedokážeme nasazené tempo udržet až do konce zápasu a lehkého soupeře jsme zbytečně pustili ho hry.

Brno - Náchod 3:18 (2:10)

Sestava a koše: Marcel 1, Filip, Dominika, Kristýna1 - Pavel 1, Tomáš, Adéla, Tereza. Během zápasu se zapojili do hry i Lucka, Magda a Dominik.

Zápasy s Náchodem ve starších bývají těžké a ani tento nebyl jiný. Sice jsme se snažili, bojovali, ale koše střílel soupeř. Projevovaly se rozdílné výkony mezi našimi hráči, v podstatě jen Pavel dokázal svého soupeře ubránit a v útoku přehrát, ale to je strašně málo. Myslím ale, že se příští rok výkonnost obou týmů srovná.

Po zápasech nám do odjezdu vlaku zbývala více než hodina času, a tak jsme se prošli Náchodem a navštívili různé obchody. Cesta zpět do Brna byla komplikovaná, čekaly nás 3 přestupy. Naštěstí nálada byla výborná a navíc zpříjemněná množstvím jídla.

Rozhovor s Dominikou Drábkovou:

Jak se ti líbil výlet do Náchoda?
Moc se mi líbila cesta vlakem, to že jsme mohli být s tím, s kým bychom chtěli. Potom čekání na nádraží na další vlaky, bavili jsme se dobře. Rozchod jsme také měli po zápase, takže jsme stihli projít náměstí a navštívit spoustu obchodů.

Můžeš zhodnotit výkon týmu proti Kolínu?

Proti Kolínu jsme ze začátku hráli celkem dobře, mohli jsme více utíkat do donášek. Ve druhé půlce jsme hráli špatně, ale nakonec jsme se probudili a udrželi vedení.

Jak se tobě osobně hrálo ve vaší čtyřce?

Hra byla rychlá, pro naši čtverku si myslím ideální, docela dost jsme běhali. Útočila jsem já a Kika, kluci nám stavěli asistenty, všem nám to vyhovovalo. Sem tam i kluci vystřelili, každý z naší čtyřky si dal hned v první půli koš, takže to všechny nakoplo a tlačili jsme na Kolín až do konce.

Co by si chtěla zlepšit na své hře do příště?

Do příště musím zapracovat na donáškách, střelbě a uvolňování se v útoku. Dá se říct, že také na technice celkově. Ale hlavně záleží na mně, jak budu chodit na tréninky a jak moc se na nich budu snažit. Chci se zlepšovat.

Zhodnocení trenéra (Bady):

Mám napsat něco málo k zápasům v Náchodě. Co mě trochu víc mrzelo je, že se hráči po dlouhé cestě nedokážou plně soustředit na hru a plnit dané pokyny. Zápas s Kolínem jsme přece jenom vyhráli, ale naše obrana nebyla dobrá. Neměli jsme dostat tolik košů.V útoku nám chyběl pohyb. Bylo dost zkažených nahrávek. Takže jsem spokojený pouze s výhrou. Nedokázali jsme využít své výškové převahy.
Zápas s Náchodem jsme nezvládli po taktické stránce, hlavně v obraně. Nedokázali jsme ubránit asistenty a ani zabránit ve skórování ze střel. V útoku opět chyběl správný pohyb, dostat se do zakončení nás stálo hodně sil. Víme, kde nás tlačí bota a správným přístupem k tréninkům to odstraníme. Budeme se muset začít věnovat na tréninku i taktice a přípravám na jednotlivé zápasy.

Autor: pernja
Vydáno: 27.1. 2011 14:45