Zbytečné prohry a povinné vítězství

V neděli 18.11.2007 se konal v hale VUT Pod Palackého vrchem 3. kolo 1.ČDKL. Brněnští dorostenci se utkali s týmy Znojma "B", Kolína "B" a Třeboně. První korfbalový start v kariéře si odbyla Adéla Dvořáková.

Brno - Znojmo "B"   3 : 10   (3:2)
Sestava:
Pazourek Lukáš 0, Šilhan Jakub 0 (Štemberk Martin 0), Havlíčková Katka 1, Malcová Barbora 1 - Šedý Jan 1, Pernica Jakub 0, Brychtová Dana 0, Žáková Marie 0

Do prvního utkání nastoupili brněnští dorostenci s chutí poprat se se Znojmem o dobrý výsledek. Bohužel jm toto odhodlání vydrželo pouze první poločas, který skončil 3:2. Po přestávce už narůstalo skóre jen na straně hostů a ti nakonec zaslouženě vyhráli 10:3.

Brno - Třeboň   11 : 2   (5:1)
Sestava:
Pazourek Lukáš 2, Šilhan Jakub 2, Havlíčková Katka 2, Dvořáková Adéla 0 - Šedý Jan 3, Pernica Jakub 0 (Štemberk Martin 1), Brychtová Dana 1, Žáková Marie 0 (Malcová Barbora 0)

Zápas začal celkem dramaticky, kdy se do vedení dostala Třeboň, která držela vedení celé čtyři minuty. Poté však přebrali iniciativu brňané a do konce zápasu postupně navyšovali skóre až na konečných 11:2.
Do utkání s nejslabším soupeřem byla nasazena i Adéla Dvořáková (sestra korfbalově mnohem známější Barbory). Po jednom treninku, který absolvovala ve čtvrtek, byl její výkon více než dobrý. Dle slov přihlížejících se v ní skrývá velký potenciál brněnského korfbalu.

Brno - Kolín "B"   3 : 7  (1:3)
Sestava:
Pazourek Lukáš 0 (Štemberk Martin 0), Šilhan Jakub 0, Havlíčková Katka 2, Dvořáková Adéla 0 - Šedý Jan 1, Pernica Jakub 0, Žáková Marie 0, Malcová Barbora 0 (Brychtová Dana 0)

Poslední utkání celého dne se odehrávalo v pomalejším tempu s množstvím nepřesností na obou stranách. Vše vyvrcholilo mezi 13. - 35.minutou kdy nepadl ani jeden koš. Brňané se svou mdlou hrou bez potřebné bojovnosti dotrápili do konce  a prohráli 3:7.

Další výsledky:
Třeboň - Znojmo "B"   1 : 14  (0:6)
Kolín "B" - Znojmo "B"   11 : 12  (5:5)
Kolín "B" - Třeboň   12 : 2  (7:0)

Slovo kapitána:
Lukáš Pazourek
- Proti Znojmu jsme nastoupili skvělě nabuzeni, ujali jsme se vedení, které jsme drželi až do poločasu. Nevim ale, co se stalo v druhém poločase, kdy jsme nedokázali dát ani jeden koš a pouze jsme sledovali Znojmo jak se nám vzdaluje.
Proti Třeboni jsme nastupovali s tím, že máme body jistý, zvlášť když čtverka, ve které jsem hrál nastoupila proti čtverce složené jenom z holek. Jaký byl ale šok, když jsme hned na začátku dostali koš a asi 4 minuty se snažili srovnat. I za sebe můžu říct, že jsem soupeře podcenil, vzlášť když se mi ta jedna holka dostala do donášky, kterou naštěstí nedala. Sice jsme vyhráli, ale myslím, že košů by to chtělo víc.
Proti Kolínu jsme začali dobře, ale pak přisla chvíle, kdy jedna čtverka asi 25 minut jen branila při stavu 3:1 a druha se snažila vstřelit koš. Nakonec polevila obrana a Kolín nám utekl.

Celkové shrnutí:dáváme prostě málo košů, s takovým počtem vstřelených košu se prostě nedají vyhrávat zápasy. Nedokážeme se dostávat do šancí a když jo, tak je spálíme. Ale nechci jen kritizovat, určitě jsme se všichni snažili.

Slovo trenéra závěrem:
Jakub Máša
- Jediným kladem tohoto kola je snad jen zapracování další dívky do naší sestavy. Musím uznat, že mě Adéla velmi příjemně překvapila. V dalším kole už by mohla patřit k základním kamenům naší sestavy. Naopak mě osobně nejvíce mrzí výkon v posledním zápase s Kolínem. Už dlouho jsem neviděl naše hráče hrát tak bez chuti a nasazení. Ani sebemenší zatlačení hráčů v 1:1 a z toho vyplývající střelba z 8 metrů není zrovna to co bychom potřebovali. Tým s cílem postoupit do extraligy by se takových výkonů měl vyvarovat, protože by se jim to v závěrečném účtování nemuselo vyplatit.

Vydáno: 20.11. 2007 09:38