Změna dorostenecké soutěže!

Jak již bylo dříve řečeno, tak se i stalo. Dorostenecká extraliga se spojila s první ligou a utvoři společnou Dorosteneckou korfbalovou ligu.

Celkové vyjádření ze svazu můžete číst níže.

Vážení přátelé,

Dovolte abych Vás informoval o výrazné změně v dorosteneckých soutěží ČKS. Do dorosteneckých soutěží se přihlásilo celkem 9 družstev, z toho 5 do extraligy a 4 do 1.dorostenecké ligy. S takto malým počtem družstev nelze kalkulovat do stabilní soutěže. Proto se STK dohodla soutěže spojit do jedné ligy - Dorostenecké korfbalovy ligy. Účastnit se tedy bude 9 družstev, které v osmi kolech sehrají utkání 2x každý s každým.

Model je pro všechny známy model tří trojic při každém kole, které sehrají utkání každý s každým (loňská 1.ČKL). Bylo tedy nutné přeorganizovat celou soutěž a v součastné době ještě probíhá vyhodnocení jednotlivých variant uspořádání trojic a datumů. Jelikož „extraligové" kluby počítají se začátkem soutěže 19-20 září, stanovuje prozatím STK 1.kolo, které bude sehráno v nasledujících datech a trojicích.

19.9.2009 - České Budějovice, Znojmo, Brno

20.9.2009 - Kolín, Děčín, Kutná Hora

26.9.2009 -Prostějov, Bělá pod Bezdězem, Havířov

Družstvo uvedené na prvním místě je pořadatel kola. Hrací doba 2x30 minut.

Další kola obdržíte do konce tohoto týdne. Doposud jsme zaznamenali pouze potvrzení rezervace haly od Znojma a Kolína. Proto budeme při určení domácího družstva respektovat již zamluvená data.

Doufám, že zásah zejména do ČDKE chápete a nezpůsobí Vám toto příliš velké potíže.

Vydáno: 9.9. 2009 10:39