Autor: jakma | Vydáno: 26.2. 2008 12:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-dorostenci-si-jedou-zvysit-sebevedomi-105.html

Dorostenci si jedou zvýšit sebevědomí

Po ne moc povedeném minulém kole se budou snažit brněnští dorostenci zlepšit své výkony a přivézt z Kutné Hory i nějaké ty body.

  

V předposledním kole základní části 1. dorostenecké ligy narazí brňané na týmy Znojma "B", Kolína "B" a Bělé pod Bezdězem.

 

Co očekávají od těchto zápasů Lukáš Pazourek, Jakub Pernica a Katka Havlíčková?

 

 

      V tabulce ztrácíte na medailové pozice hodně bodů s jakým cílem půjdete do utkání?

 

Lukáš: Jo, to je pravda a asi už to zvrátit nedokážem. Celou sezónu jsme měli problémy vůbec nastoupit do utkání, takže myslím, že současný stav je ještě celkem ucházející. Do zápasů určitě jdeme s tím konečně ukázat co v nás je, zvednout si sebevědomí před baráží a myslím, že díky celoroční tvrdé práci a postupným sehrávání se nám to může povýst.

 

Pernja: Víme, že jsme v průběhu sezony ztratili mnoho bodů a nelíbí se nám to, chceme bojovat a udělat něco s tímto nepříznivým stavem. Do zápasu půjdeme nabuzení na vítězství a budeme chtít podat co nejvyšší výkon, kterým rozmeteme soupeře.

 

Katka: Našim hlavním cílem bude získat co největši počet bodu a pokusit se tak snižit propastný rozdíl, který nás děli od soupeřů, se kterými jsme na začatku souteže chteli bojovat o prvni pričky tabulky. Dalšim cílem je zlepšit naše střelecké statistiky, bez kterých žadne body nezískáme.

 

 

      Co čekáš od jednotlivých soupeřů?

 

                        Znojmo "B" -

 

Lukáš: Dle mě bude tenhle soupeř nejtvrdší oříšek. Při minulým turnaji nám dali klepec, tak doufám, že tentokrát to bude lepší a pokud nevyhrajem, tak že aspoň zabojujeme a uděláme to napínavý.

 

Pernja: Očekávám opět dobře organizovanou hru zakončenou přesnou střelbou. Jako obvykle se dá očekávat, že hlavními aktéry zápasu budou kluci, protože Znojmo má kvalitní a hlavně rychlé kluky.

 

Katka: S tímto týmem jsem hrála v letošní sezóně pouze jednou, ale očekávám, že toto střetnutí pro nás bude v tomto kole nejtěžším. Nevybavuji si žadne slabiny týmu a myslim, ze velkou oporu mají v klučičí časti týmu, proto si myslím, že velka čast útoku bude stát právě na nich. Myslím, že tento zápas by mohl byt "nejkorfbalovějši"

 

                        Kolín "B" -

 

Lukáš: Myslím, že Kolín můžeme v klídečku porazit když nám tam budou padat haluze, díky kterým minule porazili oni nás.

 

Pernja: Kolín nás nemůže ničím překvapit, hraje pořád stejně. Špatně. Jejich hráči nestřílejí nijak dobře technicky ani nehrají uspořádaný korfbal, mají pouze moc štěstí. Na ně se musí více šlápnout v obraně a nebudou schopní dát ani koš.

 

Katka: Od Kolina očekávám jiný styl hry než od Znojma. Myslím, že hra bude pomalejši, méně přesná a více budou rozhodovat chyby v obraně.

 

                        Bělá pod Bezdězem -

 

Lukáš: Po utkání proti nim cca před měsícem věřím tomu, že je dokážeme porazit. Jejich tým stojí na jedný hráčce a pokud proti ní nastoupí Katka tak ju smaže a výhru snad budem mít v kapse. Čekám, že tenhle zápas bude pro nás nejjednodušší.

 

Pernja: Na ně se hraje opravdu těžko, protože mají v týmu výbornou střelkyni a dva sprintery, kteří komukoli utečou do donášky během 3 kroků. Jediný způsob obrany je nechávat je střílet, ale bohužel jim nechybí štěstí. Od nich se dají čekat pouze dlouhé útoky stále o tom stejném, 10 střel, 20 střel, třeba i 50, když ta poslední tam spadne.

 

Katka: Tým se silnější dívčí částí týmu, nesmíme však opomíjet rychlost jejich kluků a dát si pozor na jejich časté sbíhání do donášek. Očekávám, že v zápase bude znát již tradiční rivalita. Od Brna očekávám dlouhé útoky se 100% úspěšností. :-)

 

 

      Kolik tipuješ, že vybojujete bodů? Případně proti komu?

 

Lukáš: Mý tipy jsou: s Bělou výhra, s Kolínem těsná výhra a se Znojmem těsná prohra po napínavým zápase, ale nevím no, může to být uplne jinak, můžeme všechny vydrtit nebo můžou dát všichni kotel nám, ale to snad ne.

 

Pernja: Myslím si, že bychom mohli vybojovat 6 bodů. Porazit Kolín B není těžké, jenom se musíme snažit a pořádně je bránit a s Bělou pod Bězdězem už jsme několikrát hráli vyrovnanou partii, tak proč je při přesné střelbě neporazit?

 

Katka: Tipuju, že se nám nepodaří získat plný počet bodů, ale doufám, že alespoň šest si domů odvezeme. Věřím, že se nám v sobotu podaří o body obrat tým z Kolína a Bělé. Když přibude i Znojmo, turnaj pro mě bude velmi úspěšný.