Autor: pernja | Vydáno: 28.4. 2008 23:59 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-jsme-o-malinky-krucek-blize-k-extralize-133.html

Jsme o malinký krůček blíže k extralize!

V neděli se bojovalo v prvním zápase baráže dorostenců o ČDKE mezi Brnem a Děčínem. Jak to dopadlo?...      Přidány FOTKY!

 

    Je neděle 27. dubna roku 2008, na hodinkách tiká čas 11:30 a brněnští dorostenci vstupují na palubovku haly Moravské Slávie k prvnímu a velmi důležitému střetnutí baráže o postup do extraligy dorostu. Jejich soupeřem je severočeský celek Děčína, který přicestoval asi 15 minut před začátkem utkání. Oba soupeři se vzájemně vůbec neznají, a tak nastupují do zápasu s tím, že absolutně netuší, co na ně jejich protivník v zápase vymyslí. Ale už to neprodlužujme, rozhodčí Jiří Ševčík zahajuje napínavé utkání před vyprodanou a do posledního místa zaplněnou halou s bouřícím publikem.

    Začátek Brňanů stylem „vlítnout na ně!", ozkoušený z minulého turnaje, je velmi dobrý a funguje. Daří se nám dostat se do vedení a stále si ho držet. Děčín je nám v patách a snaží se neztratit kontakt dvou košů, který by časem mohl vymazat. Jenomže Brno to nechce dopustit a dobře organizovanými útoky a parádně pracující obranou si svůj odstup udržuje. Řekl bych, že naše obrana je zápas od zápasu lepší a stále se nám daří získávat velké množství balónů dobrou obranou. Těsně před koncem prvního poločasu se nám povedly dva útoky a odskakujeme na 8:4, což nám dává trochu toho klidu do přestávky. Jedno střídání (za Adélu přichází Dana), trocha rad a burcování od trenéra Kuby doprovází jediný nedělní poločas.
   
    Druhých 30 minut se odvíjí trochu jinak. Jako kdyby čtyřkošový náskok Brno ukolébal a jejich hra se zpomaluje. Náskok si stále držíme, akorát se už nenavyšuje a počet získaných míčů v obraně přestává být tak vysokým číslem. Najednou je hra vyrovnanější a koše padají na obou stranách více méně stejně. Až dvě minuty před koncem padá do děčínského koše třináctý brněnský míč a stav je 13:8. Diváci, hráči i trenéři si říkají, že je to perfektní výsledek, se kterým se dá krásně hrát druhé barážové utkání, ale to ještě netuší, co se stane. V posledních 120 vteřinách se míč zasekne v držení děčínských dorostenců a z jejich rukou prolétává ještě dvakrát plastovou obroučkou. Při koncovém hvizdu tedy zápas končí výhrou Brna nad Děčínem 13:10. Lepší skóre do odvety, která se bude konat 11. května v Děčíně, si odnáší domácí celek. Je trochu škoda těch posledních dvou košů, protože by se určitě veseleji odjíždělo v květnu na dlouho cestu s 5 košovým náskokem.

    Závěrem bych chtěl říci, že tímto vítězstvím nic nekončí. Právě naopak! Musíme se dát ještě více dohromady a ještě více natrénovat na odvetu, která bude ještě větším bojem o námi vytouženou extraligu. Budeme bojovat a ukážeme všem, že my si příští rok chceme zahrát vyšší soutěž!

    Obrovský dík celého týmu patří všem fanouškům, kteří v neděli dorazili na náš zápas a svým hlasem nás nabíjeli energií. Moc nám to pomohlo!
     
Sestava:  Pazourek 2 (57. Štemberk), Šedý 4, Dvořáková (31. Brychtová), Žáková - Pernica 3, Šilhan, Havlíčková 3, Malcová 1