Autor: pernja | Vydáno: 19.9. 2008 14:29 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-kratky-rozhovor-s-kubou-masou-164.html

Krátký rozhovor s Kubou Mášou

Copak nám řekne nový trenér Kuba o trénování Ačka?

 

1) Jaké máš pocity z toho, že tě tým celkem jednohlasně zvolil jako trenéra?

Mám z toho celkem dobrý pocit, že hráči oceňují moji práci u mládežnických týmů, ale nevím, jestli dokážu navázat na započatou práci i u seniorského týmu. Takže z toho mám spíš smíšené pocity.


2) Čím si myslíš, že oživíš brněnskou hru z postu trenéra?

V letošní sezoně je hodně změn pravidel, které kladou důraz na lepší fyzickou a taktickou připravenost týmů i hráčů. A jako trenéři na to musíme reagovat a připravit tým na změnu pravidel hlavně v tomto směru.

 

3) Budou nějaké změny v hráčském kádru?

Ano. Po několika letech, kdy se hráčský kádr nedoplňoval a zůstával několik let bez změny, by se to mělo změnit. V letošní sezóně chci, aby dostal šanci větší počet mladších hráčů, se kterými mám zkušenosti z loňského působení v dorosteneckém týmu.

 

4) Budeš se více věnovat a snažit se zlepšit ve svých trenérských schopnostech nebo naopak v těch hráčských?

Jako hráč už moc vysoké cíle nemám, ale pokud by byla možnost si zahrát s brněnským týmem nějaký mezinárodní turnaj, tak bych se nebránil. Ale naopak z pozice trenérské mám šanci ovlivnit hru týmu, abychom se na takový turnaj probojovali. A budu se snažit pro to udělat maximum.

 

5) Myslíš si, že je nějaká herní vlastnost, ve které má Brněnské Áčko sílu?

Vzhledem k nevysoké úspěšnosti střelby vyniká bojovností a pracovitostí v přípravě střeleckých příležitostí v útoku a dobrou obranou činností.


6) Myslíš si, že se letošní soustředění povedlo?

Z pohledu trenéra A týmu vše proběhlo podle představ, zapracovali jsme na všech činnostech, které jsme si jako trenéři dali za úkol a bude záležet na tom, jak na to dokážeme navázat v halové přípravě před úvodním utkáním extraligy.