Autor: Admin | Vydáno: 26.1. 2009 14:30 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-turnaj-starsich-zaku-vi.-dil-gtgt5.-kolo-starsich-zaku-v-prostejove-24.-1.-2009ltlt-219.html

Turnaj starších žáků - VI. díl >>5. kolo starších žáků v Prostějově 24. 1. 2009<<

Dne 24.1.2009 se uskutečnilo 5. kolo starších žáků, a to již podruhé v Prostějově. Mezi sebou se utkalo Brno, Prostějov a Prievidza A.

 

Bylo několik málo minut po šesté a tým starších žáků byl na cestě na místo srazu. Po cestě jsme minuli Kubu Mášu, který jel na pomoc mladším žákům. S ním došla i naše další trenérka Mirka, která nás měla doprovázet až do Prostějova společně s pány učiteli.
Asi v 6:40 jsme nasedli na autobus a vydali se bojovat. Cesta trvala poměrně krátkou dobu a za hodinu jsme byli na místě. Stačilo ujít necelý kilometr a z dálky jsme mohli vidět naše protivníky. Po nějaké době čekání nás pustili do školy, kde se měly uskutečnit naše souboje.  Převlékli jsme se a běželi se rozcvičit na hřiště...

 

1.zápas: Brno - Prostějov 8:11

 

Účastnili jsme se hned prvního utkání, a to s domácím Prostějovem. Brněnští, ještě časným vstáváním zmožení, se pokusili o probuzení a hra mohla začít. Zjistili jsme, že doma je doma, a tak se nám i přes velkou snahu vyhrát nepodařilo. Bereme do úvahy nejen miniaturní domácí plochu, ale i snahu ze strany Prostějova, kteří zřejmě chodí pravidelně na všechny tréninky a ještě k tomu dvakrát týdně. Z toho plyne ponaučení, že „bez práce nejsou koláče" a nezbývalo nám nic jiného, než v příštím zápase napravit svoji chybu a zvítězit. Stav utkání tedy skončil prohrou 8:11. Bodovali tito hráči: Mirek(5),Jarda(2) a Jakub(1).

 

Odešli jsme do šatny, kde jsme očekávali komentáře k našemu výkonu. Tabulka dnes výjimečně nebyla extrémně pokreslená :-). Než jsme nastoupili na další zápas, odehrávalo se utkání jiných týmů. My jsme tak měli pauzu na odpočinek a před dalším utkáním jsme si pročistili hlavu.

 

2.zápas: Brno-Havířov 7:2


Nemohli jsme si dovolit další zklamání a prohru, takže jsme nastoupili v plné síle a energii, některým stačilo se jen nadýchat čerstvého vzduchu :-) a vyrazili jsme na hřiště. Šenovští od nás dostali pěkných pár košů. Někteří si v zápalu boje spletli i hrací pole. V tomto zápase se zejména předvedl Jakub Hlaváček svým odhodlaným bráněním, dále zřejmě naše nová budoucí hráčka Lenka Karabelová, která vychytala několik doskoků během několika desítek sekund, a samozřejmě bodující hráči: Mirek(3), Jarda(2) a kluci Polákovi po jednom bodě.

 

Jako po každém zápase následovala procházka do šatny, kde nás během několika vteřin zachvátil neuvěřitelný zápach, takže jsem opět vypochodovali ven. Naštěstí jsme opět stihli probrat systém hry, posilnit se, někteří z nás se vrátili i do dětských let a pauzu si náramně užili.

 

3.zápas: Brno-Pievidza A 6:18


Na toto utkání jsme se těšili jako vždy nejméně, po drtivé porážce z předchozího zápasu jsme opravdu nečekali výhru, ale i tak jsme obdrželi mnoho povzbudivých slov do hry od Nejvyšších :-). Jako vždy jsme bojovali, jak nejvíce to šlo, ale to by nebyla Prievidza A, kdyby zůstala někým poražena. Rozdíl vhozených míčů byl menší a na rozdíl od minulého výsledku 3:20 byl dnešní stav zakončen na výsledku 6:18:-)... Pro nás to znamenalo zlepšení a souboj s Prievidzou A byl dokonce divácky velmi zajímavý a přes konečný výsledek napínavý. Za naše družstvo bodovali: Mirek(3), David(2) a Šárka(1).

 

Všechny chválím za to, že se snažili podat co nejlepší výkon a že museli vstávat tak brzy ráno. Samozřejmě, že dík patří i Mirce a pánům učitelům...

 

Takže na příštím kole Na-zdar!

 

Autor: Tereza Richterová

 

Na závěr pár poznámek od trenérů:

 

Přesto že jsme si odvezli pouze 3 body, byl výkon všech velmi dobrý a chválíme za velkou snahu a bojovnost, bez kterých nelze vyhrávat. A ještě pochvala pro všechny holky, které tetokrát nezklamaly, dobře bránily i nahrávaly.