Autor: Ondra | Vydáno: 8.3. 2009 16:59 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-jedno-vitezstvi-pro-becko-z-kutne-hory-233.html

Jedno vítězství pro Béčko z Kutné Hory

 V sobotu 7.3. se brněnské Béčko vydalo na další turnaj první ligy do Kutné Hory. Kromě domácího týmu nás čekala také Moravská Třebová. A jak výprava do města stříbra dopadla se dočtete v článku.

 

 

Jak už to letos v Béčku bývá, sestava byla opět porůznu namíchaná. Nakonec se na cestu vydalo 10 hráčů, včetně nováčka v týmu - Pepy Pohanky.

 

V prvním utkání nás čekal papírově slabší tým domácí Kutné Hory. My jsme nastoupili v sestavě Perňa, Drago, Lucka, Barča - Zbyňa, Pepa, Mirka, Gabča. Brzy jsme šli do vedení 1:0, jenže soupeř rychle odpověděl a vyrovnal. Až nezvykle dlouho se nám pak nedařilo skórovat. Minuli jsme několik dobrých šancí ze střel i donášek a herní projev nebyl zrona ideální. Soupeř v útoku nebyl příliš nebezpečný, ale dlouho držel míč, což nám příliš nevyhovovalo. Nakonec jsme přece jen šli do vedení a po protržení střelecké smůly jsme se nakonec rozstříleli a začali náskok zvyšovat. V obraně jsme trochu od soupeře ustoupili a díky tomu jsme začali získávat více míčů z doskočení nepřesných střel. Bouři ovací si vysloužil zhruba v 15. minutě Pepa, který si ve svém premiérovém utkání střelou z cca 5m připsal svůj první střelecký zásah. Nebýt celé řady promarněných šancí, mohlo naše poločasové vedení 11:2 být ještě výrazně větší.

 

Průběh druhého poločasu se příliš nelišil od prvního. V pohodě jsme kontrolovali průběh utkání, náš náskok narůstal, ale místy jsme se nechávali strhnout k zmatené hře a pramenily z toho jen zbytečné ztráty míčů. 10 minut před koncem jsme překonali počet 20 vstřelených košů, jenže pak už jakoby nám došla motivace a začali jsme hodně kazit. Výsledkem už byly jen 2 koše v poslední desetiminutovce a konečný výsledek 6:22.

 

Sestavy a koše:
K. Hora: Paďouk 1, Dousek 0, Křivánek 1, Křivánek 2, Jirásek 0, Veverka 0, Baláková A. 0, Blažejová 0, Baláková J. 1, Kajnyšová 1

 

Brno: Pernica 4 (Fridrich 1), Sukalovský 3, Cholavová 2, Dvořáková 0 - Pohanka 1 (Báder 0), Horák 5, Koláčná 4, Modlitbová 2

 

 

 

Krátce po skončení prvního utkání jsme zahájili zápas s Moravskou Třebovou. Soupeř přijel do K. Hory v silné sestavě, zejména v mužské časti, kde nechyběli reprezentanti Jirka Ježek a Jirka Ševčík, ani Pavel Jeřábek. My jsme postavili stejnou sestavu jako v prvním zápase, jen Draga nahradil Bady a trochu jsme zpřeházeli dvojice kluků. Třebová začala zostra, když z prvních 3 střel třikrát skóroval. My jsme se ale nevzdali a snížili jsme na 1:3. I když soupeř byl o poznání lepší, jeho útoky byly delší a zakončení přesnější, všichni naši hráči pracovali poctivě v obraně a v útoku jsme trpělivě čekali na dobré šance. Na hřišti se občas trochu zajikřilo, když Zbyňův pověstný důraz nenesl zrovna libě Jirka Ježek. Poločasový výsledek 5:10 určitě dával více šancí Třebové, ale za svůj výkon jsme se nemuseli stydět ani my.

 

Ve druhé půli pokračoval oboustranně pěkný korfbal a my jsme v něm rozhodně nehráli druhé housle. Nadále jsme výborně bránili a náskok soupeře nárůstal mnohem pomaleji. Ve druhé půli gradovaly tvrdé kontakty mezi Zbyňou a Jirkou Ježkem, které musel krotit rozhodčí i s pomocí žluté karty pro ex-brněnského kapitána Třebové. Zbytek obou družstev ale celkem v pohodě a s úsměvem dohrával utkání, které určitě patřilo k pohlednějším v této soutěži. Nám se bohužel nedařilo v útoku a skoro 20 minut jsme nevstřelili koš, v poslední desetiminutovce se ale karta otočila a výrazný náskok soupeře jsme pomocí 5 košů stáhli až na přijatelný rozdíl 7 bodů. Konečný výsledek tak zněl 11:18 v náš neprospěch. Přes porážku však za tento zápas zaslouží všichni hráči velkou pochvalu nejen za bojovnost, ale také za schopnost plnit taktické pokyny trenérů.

 


Sestavy a koše:
M. Třebová: Jeřábek 4, Ježek 6, Ševčík 3, Gregor 2 - Kulhavá 2, Bártová 1, Tichá 0, Mašínová 0 - Kunc 0, Garguláková 0

 

Brno: Pernica 1 (Fridrich 1), Báder 1, Cholavová 1, Dvořáková 1 - Pohanka 0 (Sukalovský 2), Horák 4, Koláčná 0, Modlitbová 0

 

No a protože turnaje Béčka málokdy končí závěrečným hvizdem rozhodčího, čekala nás ještě cesta zpět okořeněná tekutým zápisným Pepy Pohanky. A když první láhev došla, zastavili jsme v Havl. Brodě pro další. Když i tato vyschla, byl svolán pohotovostní večírek u Cholavů, kde jsme důkladně probrali a zapili dnešní úspěchy i neúspěchy, ale také roztrojení osobnosti Petra/ Zbyni/ Ybiše Horáka.