Autor: Ondra | Vydáno: 18.4. 2009 22:34 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-odehralo-posledni-turnaj-245.html

Béčko odehrálo poslední turnaj

Poslední 10. kolo 1. ČKL čekalo brněnský výběr v sobotu 18. dubna. Na turnaji v Moravské Třebové jsme dohráli zbývající zápasy celé tabulky. Nejdříve nás čekalo Znojmo, odpoledne pak pražské Lužiny. Vzhledem k postavení v tabulce bylo jasné, že jen shoda okolností by nám mohla pomoci k posunu o jednu příčku výš. Takže prakticky o nic moc nešlo, jen o radost ze hry.

 

Ovšem nejdříve bylo třeba do Třebové dojet, že? Na cestu se vydalo 8 poutníků - Bady, Marek, Zbyňa, Ondra a nováček z dorostu - Mirek, z holek pak Barča D., Mirka a posila z Áčka - Štěpánka. Cestu jsme zahájili symbolicky okružní prohlídkou krás Brna zaviněnou chybou v navigačním systému AlBader 1.1. Následovala cesta do Kuřimi, kam jsme dorazili zároveň s vlakem, který z Předklášteří přivážel poslední členku týmu - Renču. Hned za Kuřimí poprvé zkusil natankovat Zbyňa, nicméně jeho hadici zřejmě nevyhovoval otvor a hadice nechtěla stříkat (samozřejmě mluvím o tankovací hubici a nádrži, že...). Když nepomohla ani změna stojanů, vydali jsme se hledat jinou pumpu. No zkrátka, cesta ubíhala vesele, takže abychom stihli začátek utkání, trochu jsme své plechové miláčky museli popohnat. 

Poté co jsme šťastně dorazili do Třebové a absolvovali asi pětiminutové intenzivní rozcvičení, nastoupili jsme proti Znojmu v sestavě Ondra, Mirek, Mirka, Barča - Marek, Zbyňa, Renča, Štěpa. Soupeř se na hřišti objevil kupodivu jen s 6 hráči a u toho už zůstalo, takže jsme museli operativně přizpůsobit naši taktiku.

 

VSK VUT Brno B - TJ Znojmo MS YMCA B 26:12
Od začátku zápasu jsme měli mírně navrch, i když naše hra proti oslabenému soupeři nebyla dobrá. Příliš často nám soupeř doskakoval naše střely a náš útok byl hodně statický. Navíc soupeř sem tam přidal i nějaký ten hezký koš, takže naše vedení nebylo nijak drtivé. Naštěstí se v první půli k velkému střeleckému koncertu nadechla Mirka, která dala 5 košů, do střelecké listiny se zapsal i nováček Mirek. Díky tomu jsme v poločase pohodlně vedli o 8 košů.

Ve druhé půli jsme nejdříve vystřídali nestřílející hráče, aby si měli možnost připsat nějaký ten košík i další hráči. Znojemští s námi chvíli ještě drželi krok, hlavně díky košům Ivana Žáka, ale pak jsme zlepšenou hrou a přesností střelby přece jen odskočili na rozdíl více než 10 bodů. Vedení mohlo být výraznější, ale bohužel nám dost chyběl tlak do hráčů, neustále jsme se pohybovali v kruhu, místo abychom se přibližovali ke koši a tlačili se tak blíž na střelbu. Hru rozhýbal příchod Badyho, který třemi koši přes kopírák zvýšil náš náskok. Znojmu postupně ubývaly síly a nakonec jsme v pohodě dosáhli vítězství 26:12.

 


Čekala nás tříhodinová pauza, ve které jsme si vyrazili do ulic Třebové na oběd. Bohužel výběr restauračních zařízení byl velmi omezený, ale nakonec se nám podařilo najít jeden podnik, kde nám slíbili, že jen co se vrátí kuchař z nákupu, tak nám i něco uvaří. Jak slíbili, tak i dodrželi, i když jim to pravda trvalo hodinku a půl. S plnými bříšky (no, po jedné polívce a kofole...) jsme se vydali zpět do haly.

 


SK Hala Lužiny - VSK VUT Brno B 10:8 (6:4)
Druhý zápas s nepříliš oblíbeným soupeřem zahájila stejná sestava, jako v prvním zápase, jen Ondru nahradil Bady. Zápas z naší strany nezačal špatně a drželi jsme se soupeřem minimálně výsledkově krok. Dobře jsme bránili, ale nedařilo se nám prosti lépe fyzicky disponovanému soupeři doskakovat, takže naše útoky byly krátké, zatímco soupeř nás často svíral ve svých útocích i dvě minuty. Bohužel jsme nedokázali obranu přitvrdit tak, abychom získávali náhry a kvůli menší agresivitě a bojovnosti a špatnému postavení na doskoku jsme sami sebe připravovali o síly. Naše útoky nebyly špatné, ale občas vázla kombinace. Místo abychom sehráli rychlou výměnu míče ve dvojici vedle sebe, pořád stavíme a hledáme asistenta. Soupeř své převahy dokázal využít a v poločase vedl 6:4.

 

Bohužel se nám nepovedl vstup do 2. půle, kdy na nás opět padla už tradiční střelecká "deka". Víc než 15 minut jsme nedali koš, ačkoliv šance jsme si vytvořili, například i dobře sehranými signály. Lužiny nám tak odskočily a deset minut před koncem byl stav už téměř rozhodnutý 10:5. My jsme se ale nevzdali a 1 minutu před koncem jsme snížili už na 10:8. Na víc už ale nezbyl čas a tak jsme i podruhé letos odešli s Lužinami poraženi.

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dnešním účastníkům dnešního turnaje za účast, zejména Štěpánce, která vypomohla z Áčka a Mirkovi, který si z dorostu vyzkoušel ligu dospělých.