Autor: jakma | Vydáno: 2.6. 2009 11:30 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-mini-zaci-na-detskem-maxikorfbalu-260.html

Mini žáci na dětském maxikorfbalu

Do soutěže minižáků se přihlásilo šest týmů. Brněnské korfbalisty čekala utkání proti Náchodu, Kutné Hoře, Znojmu A, Znojmu B a Děčínu.

 

Celý výlet začal již na brněnském nádraží, kde měli sraz hráči všech věkových kategorií. Bohužel, již tam jsme zaregistrovali první ztráty, když se bez omluvení nedostavili Luboš, Magda a Sabina, kteří měli být právě součástí družstva minižáků. Pro nás to znamenalo menší komplikace, protože jsme měli připraveny na hru pouze 4 kluky a 2 holky. Na turnaj tedy odcestovali Dan Drápal, Lukáš Bastl, Dominik Članěk, Marek Pospíšil, Maruška Pejřilová a Nikola Bečvárovská.

 

Po třech hodinách cesty vlakem jsme dorazili do místa konání, protože již v 19,30 byla celkem zima a spaní ve stanech by nebylo pro nejmenší nejlepším řešením, snažili jsme se najít nějakou volnou chatu v okolí, kde by mohly děti složit hlavu v teple a suchu. Díky Ondrovi z našeho oddílu, který jel autem a mohl tak procestovat okolí, se podařilo sehnat chatu necelé 4km od místa původního tábořiště. Nejmladší hráči, tak nalezli své zázemí v této chatě, na rozdíl od jejich starších spoluhráčů, kteří si ochotně ustlali ve stanech na svahu hned vedle hřiště.

 

V sobotu ráno po rozlosování soutěže byl turnaj zahájen. Ve skupině A nastoupily proti sobě týmy Děčína, Znojma A a Kutné Hory. Po vzájemných zápasech těchto týmů bylo konečné pořadí této skupiny následující 1. Znojmo A, 2.Děčín, 3. Kutná Hora.

 

Ve druhé skupině, která byla pro nás velice důležitá nastoupili brněnští mini žáci proti Náchodu a Znojmu B.


První utkání bylo hráčskou premiérou hned pro několik našich hráčů, kteří trénují pouhý měsíc - Marek Pospíšil, Dominik Članěk, Maruška Pejřilová a Nikola Bečvárovská. Mírně zkušenějších Dana Drápala a Lukáše Bastla. A dvou zapůjčených holek z Kutné Hory Lucky a Veroniky, které zkompletovaly náš tým. Začátek nebyl vůbec lehký, protože jejich soupeřem byl Náchod, tým vícemistrů republiky z uplynulého ročníku ligy minižáků.
Děti se potivníka určitě nezalekly a držely s ním po celý zápas relativně přijatelné skóre. Konečný výsledek tuším 1:12, byl slušný, protože soupeř hraje ve stejné sestavě už několik roků a nakonec i celý turnaj vyhrál.

 

Následovala porada a souboj s týmem Znojma B, který měl být vyrovnanější a děti mohly vybojovat první vítězství. Do zápasu jsme i mírně zamíchali sestavou a čekali, co to udělá s našim výkonem. Zápas začal velice dobře. Během pár minut se brňané dostali do vedení, které zlepšenou obranou hlídali. Když přidali druhý koš, začalo to vypadat velice dobře. Bohužel opak byl pravdou. Znojmo stačilo do poločasu výsledek snížit na 2:1 a v druhém poločase dokonce otočit na 2:3. Naši hráči zvýšeným tlakem v závěru utkání ostřelovali soupeřův koš, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

 

Konečné pořadí ve skupině B tedy bylo 1. Náchod, 2. Znojmo B, 3. Brno

 

Výsledky z jednotlivých skupin určily další pokračování turnaje, když v dalším kole se utkaly týmy Znojma A, Znojma B, Kutné Hory a následně Brno, Náchod a Děčín.

 

Protože Brno již mělo odehraný zápas z úvodní skupiny proti Náchodu, který se započítával do této tabulky, čekal nás zápas pouze s Děčínem. Při nástupu na hřiště se začala nepříjemně zatahovat mračna a počasí nevypadalo moc pěkně. Naše děti však nastoupily do zápasu bez respektu k soupeři i počasí a během prvních minut opět vstřelily první koš. V dalším průběhu prvního poločasu začal úřadovat prozatím mírný déšť, který našim nevyhovoval a dostali do konce poločasu dva koše na 1:2. Poté již mírný déšť přešel ve slušný liják a zápas byl ukončen a děti se běžely schovat, aby nebyly úplně promočené. Zápas nebyl dohrán, protože soupeři slušně promokly stany i všechny věci a raději odjel zpět domů do Děčína. Díky tomuto rozhodnutí postoupili brňané do nedělního semifinále.

 

Náplní sobotního večera bylo především sušení věcí v chatě a příprava na vyvrcholení turnaje, které je čekalo během nedělního dopoledne.

 

Soupeřem v semifinále byl tým Znojma A, který vyhrál s přehledem svou skupinu, a proto nás opět nečekalo jednoduché utkání. V tomto utkání proti nám nestál pouze soupeř, ale také nekvalitní terén. Po sobotní průtrži bylo hřiště dost blátivé a každou odehranou minutou se zhoršovalo. (Rodiče - proto mají děti "trošku" špinavé věci :-)
Soupeř v utkání jasně dominoval a naši měli problémy hlavně v obranné části. Rychlé útoky a přesná střelba znojemských znamenala porážku v poločase 0:9. Druhý začal lépe, když jsme dokázali udržovat devítibodový odstup na 2:11, ale potom opět soupeř zlepšil svou hru a konečný stav se vyšplhal na 2:21. Tento výsledek nás odsoudil k zápasu o konečné 3. místo.

 

Rozhodující utkání o medaile nás čekalo proti týmu Kutné Hory. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Soupeř šel v úvodu do vedení, ale ihned jsme snížili. Podobným scénářem pokračoval zápas dál na 2:2. Poté následovala košová série soupeře, kterému se podařilo odskočit na 4:2. Do druhého poločasu nastupovali, naši hráči unaveni ze zápasu a boje v těžkém terénu, s cílem zkusit obrátit skóre na svou stranu. Obrat jim nebyl dopřán a konečný výsledek 3:6 znamenal, že brněnští mini žáci obsadili celkově 4. místo.

 

Po tomto posledním zápase přišla na řadu opět velice potřebná očista a čekání na vyhlášení výsledků. Konečné pořadí kategorie mini žáků bylo 1. Náchod, 2. Znojmo A, 3. Kutná Hora, 4. Brno, 5. Znojmo B a 6. Děčín.

 


Celkové hodnocení z pohledu trenéra :


Chtěl bych poděkovat všem hráčům za účast a předvedenou bojovnost v zápasech i s těžkým terénem. Doufám, že děti občasné porážky neodradí, ale spíše nakopnou k dalšímu zlepšování. A že se společně zúčastníme ještě spousty dalších korfbalových akcí.
Dále jejich rodičům, že i přes nepříznivou předpověď počasí na turnaj děti pustili. Škoda jen, že jsme neodehráli turnaj v kompletně brněnském složení z důvodu omluvených nebo neomluvených absencí.

Velké poděkování patří i Úřadu městské části Nový Lískovec v Brně, který poskytl finanční dotaci na účast žáků na tomto turnaji

 


Hodnocení turnaje z pohledu minižáků dostala za úkol čtvrťačka Maruška Pejřilová, která napíše slohovku na téma Maxikorfbal do konce týdne. Dále budou následovat i ohlasy dalších hráčů.

 

   

Fotky z Maxikorfbalu