Autor: jakma | Vydáno: 16.9. 2007 08:02 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-dodatek-soutezniho-radu-pro-sezonu-20072008-3.html

Dodatek soutěžního řádu pro sezonu 2007/2008

Jake jsou změny v pravidlech. Jak má vypadat zápis o utkání. Zavedení GG - Golden Goal.

 

Celý dodatek ke stažení. ZDE

 

Něco málo k GG - Golden Goal 

 

Pro období soutěžního ročníku 2007-2008 se ruší ustanovení čl. 322 odst.1,2 a 3 SŘ. Uvedené odstavce se nahrazují následovně:

 

(1) Za utkání hraná do rozhodnutí (utkání, kde musí být určen vítěz) jsou považována utkání České korfbalové extraligy, České dorostenecké korfbalové extraligy a případná další nařízená rozhodující utkání.

 

(2) Nerozhodne-li se v utkání hraném do rozhodnutí v normální hrací době, utkání se prodlužuje systémem „Golden Goal".

 

 

Výklad: V případě nerozhodného výsledku ČKE, ČDKE a případně dalších nařízených utkání se neprodleně po ukončení hrací doby hraje prodloužení systémem Golden Goal.

Systém dává oběma družstvům minimálně jednu možnost na provedení útoku. Vítězem se stává družstvo, které skóruje jako první, za předpokladu splnění výše uvedené podmínky (jedna možnost útoku pro každé družstvo).

 

Znamená to tedy, že:

 

a) v případě, že domácí družstvo ihned z prvního útoku skóruje, má hostující družstvo pouze jednu možnost na srovnání stavu. V případě získání míče obranou vedoucího družstva a jeho úspěšném vyvezení do útočné zóny je utkání ukončeno. V případě, že i hostující družstvo dokáže ze svého prvního útoku skórovat prodloužení dále pokračuje. Vítězem se stává družstvo, které jako první dokáže poté skórovat.

 

b) v případě, že domácí družstvo ihned z prvního útoku neskóruje, vítězem se stává družstvo, které jako první dokáže poté skórovat.

 

Prodloužení zahajuje družstvo vedené v zápise z utkání jako domácí. Nasazení hráčů do útočné a obrané zóny musí být stejné jako na konci základní hrací doby.