Autor: lucka | Vydáno: 19.1. 2010 12:30 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-mladsi-zaci-na-domaci-pude-316.html

Mladší žáci na domácí půdě

V sobotu 16.1.2010 se odehrálo další kolo ligy mladších žáků. Tentokráte se konalo na domácí půdě, v tělocvičně ZŠ Kamínky. Sehráli jsme tři utkání, a to  proti oběma týmům z Prostějova a týmu z Moravské Třebové. Ačkoliv jsme se sešli v poměrně silné sestavě a měli jsme velkou oporu ve fanoušcích, nepodařilo se nám získat ani jeden bod.


Holky: Habláková Adéla, Cupáková Markéta, Tomková Kristýna,  Hochmannová Denisa, Pléhová Denisa, Svobodová Natálie, Pejřilová Marie, Kovářová Veronika, Kubů Nela

 

Kluci:  Číž Dominik, Kovář Filip, Pospíšil Marek, Schuster Jakub, Malinka Libor


Brno- Prostějov A  0 : 17  (0 :  5)

 
Marek, Dominik, Adéla (Veronika), Markéta - Filip, Jakub (Libor), Denisa P. (Natálie), Kristýna


V prvním zápase jsme nastoupili proti zkušeným matadorům z Prostějova , a hned od začátku bylo vidět, kdo je na hřišti pánem.  Prostějov předváděl velmi hezký korfbal, který jsme, i přes silnou brněnskou sestavu, neuměli napodobit. Největší problémy jsme měli v útoku, kdy nás důsledná obrana soupeře nepouštěla do přesného zakončení. Na druhé straně jsme v obraně předvedli zlepšený výkon v obraně, kdy se nám dařilo získávat míče, ale bohužel soupeř využil svých zkušeností a zarputile bránil výjezd.


Brno - Prostějov B  0 : 7 (0 : 3)

 
Marek, Jakub, Nela (Kristýna), Markéta - Dominik, Libor (Filip), Natálie (Adéla), Maruška (Denisa H. - Veronika)


Po jednozápasové pauze byl dalším soupeřem tým Prostějova B.  Do začátku utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě, která měla získávat hlavně zkušenosti. Oproti minulému zápasu bylo vidět zlepšení v útočné hře, ačkoliv nebylo korunováno žádným střeleným košem. V obraně jsme opět předvedli velmi hezký výkon a bylo vidět i zlepšení ve výjezdech míče na útočnou polovinu.


Brno - Moravská Třebová  3 : 9 (0 : 5)

 
Marek (1), Jakub, Denisa P (Natálie), Veronika (Adéla) -  Libor (Dominik), Filip (2), Nela (Maruška), Markéta


Po další zápasové pauze jsme nastoupili proti týmu z Moravské Třebové. Tento tým se především prosazuje donáškami a tak naším úkolem bylo bránit postavení asistenta a také důsledné bránění donášky. Vzhledem k naší dobré obranné hře se soupeřům nedařilo tolik zakončovat, zatímco nám se dařilo vyvést míč do útoku. Na útočné polovině jsme taktéž zaznamenali další zlepšení, které tentokrát bylo odměněno střelenými koši.


Z pohledu trenéra:


Zápasy nám trenérům a hlavně hráčům opět  ukázaly, na čem musíme dále pracovat. Velkou šanci na zlepšení herních kvalit vidím v plánovaném víkendovém soustředění, které se  bude zanedlouho konat  ( 5 - 7. 2. 2010) v Rájci-Jestřebí.