Autor: pernja | Vydáno: 22.2. 2010 19:24 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-pozor-pozor-vyhlasujeme-utok-na-titul-333.html

POZOR, POZOR: VYHLAŠUJEME ÚTOK NA TITUL!!!

Jsme ve finále! Starší žáci v domácích zápasech získali 4 body a těší se do republikového finále...

 

V sobotu 20. února se naši starší žáci utkali ve svém posledním tabulkovém kole se soupeři Havířova a Prostějova. Tým Havířova „B" se nedostavil, jak je již zvykem.
Bohužel v minulém týdnu onemocněly dvě snaživé hráčky Denča Pléhová a Markétka Cupáková, které pomáhají svými výkony převážně v obraně a asistencích. Chyběl i Marcel Pokorný, který měl odehrát svůj první zápas za starší žáky.
Chybělo nám dohrát jeden zápas s Prostějovem, jenž se díky odvolání Havířovského kola dosud neuskutečnil. A jak vypadaly samotné zápasy:
 

Brno - Prostějov 6:6 (2:3)

 

Do tohoto zápasu jsme chtěli dát prakticky všechno, co v nás je. Bylo nám jasné, že pokud tento zápas prohrajeme, už nebudeme první v tabulce.
Začátek klání se vůbec nevyvíjel v náš prospěch a stále jsme o ten jeden košík prohrávali. Naši svěřenci jako kdyby na hřišti ještě spali a měli problémy hrát korfbal, který předváděli v minulém kole. Stále ne a ne se zvednou a zabrat. I po poločase jsme byli stále v „jiném světě" a hrát jsme začali až několik minut před koncem, kdy hráčům konečně došlo, že vlastně prohrávají. V poslední minutě se podařilo Davidovi srovnat, poprvé v celém zápase bylo skóre vyrovnané. Míč se ovšem už nedostal do slibné pozice našich dravých střelců a rozhodčí pískal konec zápasu. Velmi nás to mrzelo, ale co se dá dělat, korfbal jde dál.

 

Hodnocení trenérů: Víme moc dobře, že Prostějov má silné holky a převážně výškou přehrávají naše slečny. Proto holky měly úkoly jasné a to nedostávat koše. Svůj úkol zvládaly, 6 košů v celkovém skóre není vůbec moc. Škoda jen toho, že jsme dostatečně nevyužili naší převahy v chlapecké části, kdy Prostějovští hoši ztrácí krok na naše nadupané chlapáky. Příště snad trochu více bojovnosti, pohybu a koncentrace.

 

Sestava: Drábek Jaroslav 2, Polák Pavel ( 20. min Zábojník Filip), Richterová Tereza, Habláková Adéla, Polák David 3, Ševčík Martin 1, Pospíšilová Kristýna, Tomková Kristýna.

 

Brno - Havířov 12:6 (5:3)

 

Tentokrát jsme nechtěli dopustit, abychom byli poraženi. Nahecovali jsme se a na Havířov jsme vlítli v dobré formě. Trocha té střelecké smůly se nám opět lepila na paty v prvním poločase, a proto jsme vedli pouze 5:3, avšak jsme měli na víc. Po poločasové pauze se výkony zase trošku zlepšily a zápas už jsme si nenechali utéct. Trochu nás zamrazilo, když jedna z Havířovských ostrostřelkyň zasadila 3x po sobě míč do obroučky jak brambor do záhonu. Ale hned na to se předvedl i náš střelec Jarda, kdy od půlky nedal obroučce žádnou šanci. Výsledek 12:6 ukazuje na to, že jsme se zlepšili a zamakali pro body.

 

Hodnocení trenérů: Výkon hráčů se mi líbil, všichni se snažili a bojovali, jak jsme chtěli a vyžadovali. Trochu nás několikrát zarazilo, že holky mají děravé ruce a propadávají jim v nich balony. Na nejbližších trénincích šlápnem do nahrávek, aby se toto už nestávalo.

 

Sestava: : Drábek Jaroslav 4, Polák Pavel 2, Richterová Tereza 1, Habláková Adéla, Polák David 2, Ševčík Martin 1 ( 25. min Zábojník Filip 1), Pospíšilová Kristýna 1, Tomková Kristýna.

 

Brno - Prostějov 6:12 (1:6)

 

Chtěl bych upozornit, že na tento zápas již nebyli k dispozici naše veliké opory David a Pavel Polákovi, kteří odjížděli na hory. Tímto jim přejeme hezkou dovolenou. Místo nich nastoupil snaživý, ale pořád začátečník, Filip Zábojník a Tomáš Dufek, který chyběl poslední dobou na spoustě tréninků. Na naší hře se tento fakt značně podepsal a nikdo z nás ani nepředpokládal, že bychom mohli vyhrát. Po prvním „tragickém" poločase jsme se snažili hráče nabudit, aby se pokusili se stavem něco udělat. Dohnali to na rozdíl dvou košů, ale poté dostali další sprchu ze strany Prostějova. Nevadí, stále se sehráváme s novými hráči.

 

Hodnocení trenérů: Moc k tomu nemáme co říci, snad jen: tréninky!, tréninky!, tréninky!

 

Sestava: Drábek Jaroslav 2, Dufek Tomáš, Pospíšilová Kristýna, Tomková Kristýna, Ševčík Martin 3, Zábojník Filip 1, Richterová Tereza, Habláková Adéla.

 

Závěrečné slovo:
Ziskem 4 bodů + dalších tří za kontumaci Havířova „B" se usazujeme na druhém místě tabulky dle bodů a skóre. Avšak podle soutěžního řádu rozhodují o závěrečném pořadí tabulky vzájemné zápasy. Podívejte se sami Brno - Prostějov 3 - 1 - 2. Z tohoto pohledu jsme skupinu B vyhráli a jedno z finálových kol by se mělo hrát na naší domácí půdě. Budeme teď pilně trénovat, co nám nejde a zlepšovat to, v čem jsme dobří. Máme bezkonkurenčně nejlepší kluky ligy (viz. tabulka střelců), tak se snad podaří uloupnout ve velkém finále medailový post. Byli bychom velmi šťastní a hrdí. Prostějov jsme již 3x porazit dokázali a v plné sestavě jim to předvedeme ještě jednou i ve finále. Musíme si věřit! Teď už jen čekat, kdo další s námi změří síly.