Autor: Ondra | Vydáno: 7.3. 2010 10:23 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-potreti-v-sedmi-poprve-s-body-337.html

Potřetí v sedmi, poprvé s body

Béčko potřetí v sezóně odjíždělo na turnaj s vědomím, že bude hrát v sedmi lidech na hřišti. Na turnaji v Bělé nás ale čekali soupeři, kteří okupují poslední dvě patra tabulky pod námi.

 

 

Cesta auty do Bělé probíhala poměrně dobře, i když silně sněžilo, až do chvíle, kdy Ondra prohlásil, že už je to kousek a že tam za chvilku jsme.  V tu chvíli jsme stáli v několikakilometrové koloně a v rádiu hlásili, že rychlostní silnice R10 (na které jsme pochopitelně stáli), je po několika hromadných nehodách uzavřena. Po hodině a půl, prohlídce asi 5 nehod a popojetí o 2 km jsme se konečně dostali na vedlejší silnici, po které jsme uzavřenou dálnici objeli. Po návratu na dálnici jsme z ní opět sjeli, protože slovenská navigace ukázala nejkratší cestu. No, bohužel ale málem přes Slovensko. Po 4,5 hodinách trmácení jsme dorazili do haly prakticky hodinu po oficiálním začátku utkání. Rozhodčí tam také nebyla, stála s autobusem v koloně na dálnici. 

 

Po dohodě s domácím týmem z Bělé jsme rychle zahájili zkrácené úvodní utkání pod mým rozhodcovským dohledem. Od úvodních minut byla vidět nerozehranost a únava z cesty, neproměňovali jsme šance, míče nám padali pod nohy a na nohy, no dost hrůza.  I přes početní nevýhodu jsme přesto soupeře poměrně snadno přehrávali, ve trojici projevila obrovskou bojovnost Eliška, která sázela koš za košem. Čtveřici se dařilo poznání hůře, ale soupeř bojoval více sám se sebou než s námi. Poločas 6:3 v náš prospěch. 

 

Do druhé půle jsme si udělili pár pokynů, jak hru změnit a na skóre to začalo být znát. Soupeře už jsme prakticky k ničemu nepouštěli, a to ani v bránící trojici. Ve hře sice bylo pořád spousta chyb, ale i to nám bohatě stačilo k snadnému vítězství 14:5.

 

Koše: Eliška 5; Marek, Zbyňa 3;  Barča M., Perňa, Tomáš 1; Pepa, Barča D. 0.

 

 

Ve druhém zápase nás čekal obtíženější soupeř z Prostějova s několika hráči s extraligovou zkušeností. Začátek se pro nás nevyvíjel optimálně, snadno jsme dostávali koše po chybách v obraně, naštěstí nám to tam spadlo párkrát i v útoku. Zbytečně jsme hledali složitá řešení, místo abychom si sehráli neustále omýlanou dvojičku a počkali na asistenci nebo vystřelili. Proto jsme ztáceli spoustu míčů v útoku. Když jsme konečně hru zjednodušili, přišlo více šancí na zakončení. Ve trojici jsme měli šancí dostatek, ale zakončení bylo mizerné.  Obrana bohužel nefungovala tak dobře, problémy nám dělala hlavně zkušená dvojice Mynařík, Konečný, ale naštěstí i oni spoustu šancí neproměnili. No a když se nám chvíli v útoku nedařilo, zvedla to 2x z dálky Barča M. a rázem jsme soupeři odskočili o 2 koše.

Poločas tak zněl slibně 8:5 v náš prospěch. 

 

Ve druhé půli hned v úvodu hezky trefil Pepa a za chvíli mu 2x poskakoval míč po obroučce, ale dovnitř nespadl - za trest šel Pepa střídat a na hřiště přišel Perňa, který se hned uvedl košem, ke kterému následně přidal 2 další. Na hřišti dál řádila Eliška, jejím parťákům Zbyňovi a Markovi se ale střelecky vůbec nevedlo. Zbyňu po chvíli vystřídal Ondra, ale i u něj se projevila už tradiční "Béčková forma" a netrefil skoro nic. Naštěstí jsme si po celou druhou půli udržovali mírný náskok, který jsme i úřes drobné obtíže udrželi až do konce - 17:14 v náš prospěch. 

 

Koše: Eliška, Tomáš 4; Barča M., Perňa  3; Zbyňa, Pepa, Ondra 1; Marek, Barča D. 0 

 

Perličkou po cestě zpět byla další hromadná nehoda na D1, kterou jsme ale naštěstí elegantně objeli a po 4 hodinách cesty jsme dorazili šťastně domů, teda vlastně do hospody :-)

 

Zhodnocení:  I když výkony v sedmi tentokrát rozhodně nebyly tak dobré, jako před pár týdny v Děčíně, tentokrát nám to na body stačilo a díky šestibodovému zisku jsme se odpoutali od poslední dvojice a dotahujeme střed tabulky. Je škoda, že se nám neprojevil víc povedený střelecký středeční trénink. Každopádně je třeba pochválit opět všechny hráče a poděkovat jim za bojovnost a snahu.

V posledním kole nás čeká souboj s Moravskou Třebovou o 5. místo v tabulce a s Táborem. Vzhledem ke kolizi s potencionálním semifinálovým utkáním ještě zvážíme možnost diskuze o přeložení turnaje.