Autor: lucka | Vydáno: 20.4. 2010 08:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-mladsi-zaci-naposledy-v-teto-sezone-na-domaci-pude-349.html

Mladší žáci naposledy v této sezóně na domácí půdě

 z pohledu Lucky Cholavové.

 

   V sobotu 17.4.2010 jsme se sešli k přátelskému utkání mladších žáků. Turnaj se odehrál na domácí půdě v tělocvičně ZŠ Kamínky. Letos poprvé se nám podařilo sestavit dva týmy, přičemž jeden reprezentoval tréninkovou skupinu z Kamínek a druhý z Heyrovského.

  

   Našimi soupeři byli zkušení korfbalisté z Prostějova a pro nás neznámé korfbalové družstvo z Náchoda. Na konci herního dne jsme ještě změřili síly ve vzájemném derby.


   Za tým Kamínek nastoupili z holek Maruška Pejřilová , Veronika Kovářová, Denisa Hochmannová, Magda Marková a z kluků Dominik Číž, Jakub Schuster, Marcel Pokorný a Tomáš Svoboda.


   Z mého pohledu předvedl tým Kamínek letos nejlepší výkon. Nicméně v naší hře jsou stále vidět nedostatky především v útočné fázi hry. Jedná se hlavně o neschopnost si správně nahrát, s čímž souvisí i problém v  zakončení.  Na druhé straně se tým velmi zlepšil v obraně, kde jsme mnohdy soupeřům znemožnili přesně zakončit, nebo jejich útok skončil bráněnou střelou. Vrcholem herního dne bylo vzájemné měření sil brněnských týmů. Ačkoliv tým z Kamínek nevyšel z tohoto utkání jako vítěz, sehráli jsme vyrovnané utkání a všichni předvedli velmi pěkný korfbal.


   Po závěrečném hvizdu píšťalky následovala ještě jedna příjemná záležitost, a to vyhlášení vítěze celoroční soutěže o Mladšího žáka ZŠ Kamínek. Soutěž byla po celý rok velmi vyrovnaná, což se ukázalo i na minimálních bodových odstupech mezi prvními třemi místy.
   Na třetím místě se umístil benjamínek týmu mladších žáků, Nela Kubů. Druhé místo patří Markovi Pospíšilovi a Denise Hochmannové. Vítězem se zaslouženě stala Maruška Pejřilová, která si krom sladké odměny odnesla domů i vítěznou trofej.


   Ráda bych poděkovala všem mladým korfbalistům za zodpovědný přístup k tréninkům a zápasům. Nesmím opomenout poděkovat pánům učitelům Pohankovi a Kubů, kteří mi velmi pomohli při organizaci a spolutrénování. Nakonec velký dík patří Kubovi Mášovi, který nad trénováním držel záštitu. Během tohoto roku jsme udělali velký pokrok - to je báječné, ale taky zavazující. Věřím, že hráčky a hráči se nenechají zahanbit a budou v nasazeném tempu pokračovat i pod novým trenérským vedením.