Autor: pernja | Vydáno: 4.5. 2010 10:47 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-starsi-zaci-vybojovali-bronzove-medaile-352.html

Starší žáci vybojovali bronzové medaile!!!

Zpráva z bronzového výletu do Náchoda...

 

V sobotu 24.4. jsme se plni očekávání sešli v 6.15 na hlavním nádraží, abychom jeli hrát o medaile na finále ligy starších žáků do Náchoda. Sestava hráčů byla téměř kompletní, navíc s námi jel Marcel, který poslední 2 měsíce tvrdě pracoval na tréninku mladších i starších žáků a nominaci na utkání si zasloužil. Jako doprovod cestoval hlavní trenér Pernja, asistenti Pepa a David a také s námi jel Bady, který nám 2 měsíce pomáhal s tréninky a předával dětem své letité zkušenosti. Cesta proběhla jako obvykle v pohodě, v Náchodě jsme stihli i menší rozchod a dopolední kávičku.
 

Brno - Moravská Třebová 6:3 (1:1)  

V boji o semifinále nás očekával tým Moravské Třebové, který se umístil na 3. příčce v „české" skupině za Náchodem a Bělou. Na hráčích jsme pozorovali velkou nervozitu, a proto bylo hlavním úkolem je dobře psychicky připravit a nahecovat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, jasně jsme Moravskou přehrávali, vytvářeli si řadu vyložených střeleckých příležitostí, ale koše nepadaly. Ukazuje se, že zvlášť v žákovských soutěžích je velmi obtížné připravit tým dobře i po psychické stránce. Poločas byl 1:1 a všichni jsme byli rozmrzelí, že nám to prostě nepadá. Naštěstí ve 2. polovině se na začátku dvakrát trefil z dálky Martin a to nás uklidnilo. Obrana pracovala jako obvykle výborně a náskok jsme si udržovali až do konce.

 

Sestava a střelci: Martin Ševčík 2, David Polák 1, Tereza Richterová, Adéla Habláková - Jarda Drábek 1, Pavel Polák, Kristýna Pospíšilová 2, Markéta Cupáková

 

Brno - Náchod 7:12 (4:9)

V semifinále jsme nastoupili proti favoritovi celé soutěže, týmu Náchoda, který loni vyhrál mladší žáky a ve starších se umístil před námi na 3. místě. Začátek utkání se nám vůbec nevydařil, rychle jsme prohrávali 4:0. Po time-outu se hra vyrovnala, hrál se velmi kvalitní korfbal s výbornými obranami a dobrým zakončením z dálky na obou stranách. Ve zbytku zápasu se nám však nepodařilo snížit náskok soupeře a prohráli jsme o 5 košů. Jedním z důvodů prohry byla vysoká úspěšnost střelby náchodských holek z velké vzdálenosti. Naše dívky měly pokyn bránit hlavně úniky do donášek.

 

Sestava a střelci: Martin Ševčík 2 (Marcel Pokorný 30.min), David Polák 1, Kristýna Pospíšilová 1, Adéla Habláková - Jarda Drábek 2, Pavel Polák 1, Markéta Cupáková, Tereza Richterová

 

Brno - Prostějov 8:7 (3:6)

Před utkáním roku o 3. místo jsme měli 2 zápasy volno a mohli přemýšlet o tom, co dále zlepšit. Proti dobře známému soupeři z Prostějova jsme nastoupili pěkně, dařilo se skórovat a během 1. půle jsme vedli 3:2. Pak však došlo ke zlomu a přestalo se dařit. Soupeři nám odskočili a vedli v poločase 3:6. V poločase jsme hráče vybudili a věřili jsme, že to zvládneme. V úvodu 2. půle nastala smršť košů z naší strany. Všichni makali na 100% v obraně a v útoku se dařilo i zakončovat. Prostějov znervózněl, my jsme začali sázet koše až do stavu 8:6 pro nás. Ve vypjatém závěru Prostějov snížil, podařilo se nám ubránit volný hod a taktickou hrou udrželi vedení. Po závěrečném hvizdu rozhodčího následovala obrovská erupce naší radosti. Po dvou letech práce s dětmi jsme se společně dopracovali k medaili. Sice není zlatá, jak jsme doufali, ale prostě je! Následovaly oslavy na hřišti, v šatně i po cestě domů. Bady měl na starost dort, který vzorně nakrájel a ve vlaku rozděloval. Byla to velmi příjemná cesta a i po 3 přestupech jsme všichni dorazili v pořádku do Brna.


Sestava a střelci: Martin Ševčík 2, David Polák 2, Tereza Richterová 1, Markéta Cupáková - Jarda Drábek 2, Pavel Polák, Kristýna Pospíšilová 1, Adéla Habláková

 

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům i doprovodu za výborné zvládnutí všech náročných situací (a že jich bylo...), které nás potkaly. Zvláště Badymu patří dík za pomoc s tréninky i při zápasech samotných. Musíme zmínit i 3 naše fanynky, které vážily cestu z Brna a svými hlasivkami, bubny a gongem nás podporovaly. Samozřejmě děkujeme za podporu i hráčům a hráčkám z Havířova, kteří nám v posledním zápase neúnavně fandili.

 

 

Rozhovory s hráči:

 

 

Markéta Cupáková


Proč hraješ korfbal?
Protože mě baví. Je to dobrý sport, viděla jsem ukázku ve škole a chtěla to zkusit hrát.

 

Jaký je tvůj nejlepší zážitek v této sezoně?
Asi soustředění v Rájci. Byla tam legrace a dobrý kolektiv. Hodně se trénovalo...

 

Těšíš se na příští rok?
Ano, chci se ve všem zlepšit. Chtěla bych začít střílet koše!

 

 

Kristýna Pospíšilová

 

Jaký je tvůj nejlepší a nejhorší zážitek v sezoně?
Nejlepší... Když jsem byla nejlepší střelkyní Brna ve finále v Náchodě a získali jsme 3. místo. Hodně se mi dařilo...
Nejhorší... Když mi Martin v prosinci naštípl na tréninku prst a nemohla jsem hrát.

 

Co říkáš na zařazení druhého tréninku v týdnu?
Super, můžeme se hodně zlepšovat. Jeden trénink je na sehrání a zlepšení málo.

 

Jsi spokojená s 3. místem ve finále?
Mohlo to být lepší, ale 3. místo mi stačí. Náchod lépe střílel, je to tím, že už dlouho hrají spolu a taky holky umí vystřelit přesně i z velké dálky.

 

 

Martin Ševčík

 

Jak hodnotíš náš tým v této sezoně?
Celkem to bylo dobré, ale měli jsme i slabší chvilky. Projevilo se, že někteří naši hráči málo trénovali. Začátek soutěže byl horší, ale ke konci jsme se dost zlepšovali.

 

Proč jsme prohráli s Náchodem?
Na začátku nám bodově utekli. Trochu to byla i moje vina, udělal jsem nějaké chyby a soupeř je potrestal.

 

Kdo tě ze spoluhráčů nejvíce překvapil?
Hlavně mladý holky, Markéta a zejména Adéla, zlepšila střelbu a snažila se utíkat do donášek. Ale celkově se snažili všichni, což je dobře.

 

Co plánuješ s korfbalem dál?
Příští rok chci hrát za dorost, ale uvidím, co zdraví. Mám problémy s koleny.

 

 

Jarda Drábek

 

Jaký je tvůj nejlepší a nejhorší zážitek v sezoně?
Nejlepší... 3. místo v ČR a bronzová medaile
Nejhorší... Loňský Maxikorfbal v Chřenovicích na blátě, to byla hrůza.

 

Proč jsme prohráli s Náchodem?
Jejich trenér je hodně nahecoval, hráli týmově, mají více natrénováno. Projevila se jejich převaha ve hře holek.

 

Co plánuješ v korfbalu dál?
Jít do dorostu a ve všem se hodně zlepšit.

 
Fotky
 
Autor článku: Pepa Pohanka