Autor: Ondra | Vydáno: 7.11. 2010 21:49 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-i-podruhe-bez-bodu-401.html

Béčko i podruhé bez bodu

Ani druhé kolo nepřineslo první bodovou úrodu pro brněnský B-tým.Na netradičně pozdní nedělní odpoledne tým ochuzený o posily z A-týmu vyrazil do nedalekého Prostějova, kde ho čekal kromě domácho celku ještě souboj s nepříliš známým Náchodem. 

Do Prostějova vyrazil tým složený pouze z mladých hráčů a hráček, včetně velké Barči a Gabči :-), ale kromě zkušeností jsme chtěli dnes konečně urvat i nějaký bodík.

  

A právě s Východočechy jsme zahajovali 1. utkání. V dresu Náchodského týmu se sešla celá řada tváří známých z jiných dnes již nehrajících týmů, mimo jiné také bývalý reprezentant Martin Bittner z Hradce Králové. V prvních minutách jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii, které z naší strany bohužel chybělo přesné zakončení. To naopak nechybělo soupeři, který zejména díky Bíťovým zkušenostem vytvářel dobré šance a pomalu zvyšoval náskok. Jak přibývaly obdržené koše, klesala v týmu morálka a sebedůvěra. Bohužel nás tentokrát příliš nepodržela ani obrana, když jsme víc než 50 % košů dostali z chyb pod košem nebo na asistenci. Poločasový výsledek nebyl sice hrozivý, ale nebyl ani povzbudivý: 6:11. 

 

Bohužel ani ve druhé půli jsme se nedokázali srovnat e zkušeně hrajícím soupeře. Nevěděli jsme, co dělat na staženou a místy až pasivní obranu. Místo střel jsme neustále hledali asistenta a nahrávali tak soupeři míč do ruk nebo zahazovali do autu. Bohužel tentokrát moc a moc chyběl někdo zkušený, kdy by hru uklidnil, srovnal a přidal nějaký chytrý košík. S hlavami dole jsme dohrávali poslední minuty téměř rezignovaně a nakonec jsme utrpěli porážku 11:21. 

 

 

Do druhého utkání jsme se nahecovali, protože nás čekal soupeř s podobným věkovým složením, jako jsme měli tentokrát my. Domácí vstoupili do utkání aktivně a z první střely skórovali. My jsme jim však stejnou mincí oplatili. A to se hned vzápětí ještě jednou celé otočilo. Začal hon na každý koš. Soupeř nás chvílemi hodně tlačil, ale měli jsme i dost štěstí, když neproměnil nějaké jasné šance. Neustále jsme se dotahovali, ale pořád chyběl 1-2 koše na srovnání. Poločas tak vyzněl 9:8 ve prospěch domácího celku. 

 

I ve druhé půli nás bojovnost neopouštěla, bohužel se ale vytratila dobrá muška z první půle. Když to nešlo tradičním střelcům, vzaly do rukou zodpovědnost méně zkušení hráči. Dana přidala krásné 2 koše z dálky, jeden z donášky a jeden ze hry přidal i David. Jednu chvíli byl stav skoro beznadějný - o 5 košů, ale velkou bojovností jsme se cca 5 minut do konce dotáhli na remízu. Soupeř sice znovu odskočil o 2, my jsme znovu srovnali. 90 vteřin před koncem jsme bohužel ze zadní pozice dostali koš na 18:17. V útoku jsme neskórovali a soupeř měl šanci v klidu dohrát utkání v útoku. Jenže my jsme skvěle zabojovali, získali míč a Jarda byl ve velkém tlaku v donášce faulován. Sám se postavil k nařízené penaltě a .... nedal. Ještě z Davidovy dohozky se míč kutálel po obroučce, pak ale skončil v rukou soupeře a zazněl závěrečný klakson. Jen málo chybělo k možná spravedlivé remíze v pěkném utkání.

 

Rád bych všem hráčům poděkoval za dobrý výkon zejména v druhém utkání. Už podruhé nám body utekly o jediný koš, jsem si jistý, že kdybychom dnes mohli mít k dispozici někoho ze zkušenějších straších hráčů, neodjížděli bychom z Prostějova s prázdnou.  Je vidět, že pomalu zapojujeme některétréninkové věci do hry, bohužel by ale bylo potřeba netrénovat jen střelbu a obranu, ale také náhry (na asistenci i kolem koše) a řešení podkošových a doskokových situací, protože neumíme správně podržet soupeře na doskoku a pokrýt padající míč.