Autor: pernja | Vydáno: 18.11. 2010 23:24 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-na-kaminkach-se-i-ve-statni-svatek-makalo-407.html

Na Kamínkách se i ve státní svátek makalo!

Jak jsme avizovali, tak se i stalo...

 

Ve středu 17.11. se po celý den scházeli na ZŠ Kamínky mladí adepti korfbalu, v podvečer byli podpořeni početnou návštěvou z řad rodičů, rodinných příslušníků a ostatních přátel korfbalu.
 
 
V 8 ráno se na srazu před Albertem sešla trojice trenérů Pernja, Bady a Pepa, aby nakoupili odměny za předpokládanou celodenní dřinu pro přihlášené hráče. Kolem 9. hodiny již škola ožila a obě tělocvičny se začaly plnit hráči připravenými na korfbalový den. Starší ve složení Pavel Polák, Filip Zábojník, Marek Pospíšil, Marcel Pokorný, Dominika a Aneta Drábkovi, Markéta Cupáková, Magda a Bára Markovi, vedeni Pernjou a Pepou, zůstali ve velké tělocvičně. Mladší žáci ve složení Libor Tolvaj, David Valihrach, Tomáš Svoboda, Adam Leznar, Erik Butora, Nela Kubů, Monika Bukovanská, Maruška Pejřilová, Katka Coufalová, Denisa Hochmanová, Lenka Pospíšilová a Magda Cupáková, vedeni Badym, Davidem a Hankou, přešli do malé tělocvičny. Od 9. do 10. hodiny proběhl první trénink.
 
 
V 10 hodin jsme se přemístili společně do učebny s dataprojektorem, kde nás již očekával Ondra Fridrich. Ondra jako předseda klubu seznámil žáky s fungováním našeho klubu, mluvil o historii korfbalu i o tom, jaké možnosti se žákům hraním korfbalu nabízejí. Podstatnou částí bylo i zhlédnutí videa ze zápasu ČR - Německo na nedávno odehraném ME v Holandsku. Češi v tomto zápase vybojovali 3. místo a brněnský korfbal byl na tomto mistrovství zastoupen třemi hráčkami.
 
 
Před obědovou pauzou jsme zvládli ještě jeden asi hodinový trénink a pak se žáci odebrali domů k obědu. Ve 13.30 již byli všichni nastoupeni ke třetímu tréninku tohoto dne. Po hodině tréninkové dřiny jsme se sešli opět u videa, kdy jsme tentokrát sledovali zápasy starších žáků hrané v Prostějově. Viděli jsme sestřihy ze 3 zápasů proti Prostějovu A, B a Moravské Třebové. Pernja i Bady měli řadu cenných postřehů a zápasy jsme si dobře rozebrali.
 
 
Následovala poslední tréninková fáze, kdy jsme se zaměřili hlavně na hru a hodně si to užili. Na závěr došlo již na výše zmíněné odměny a pochvaly za to, že hráči celý den velmi dobře zvládli a snažili se. Od 15 hodin začali přicházet rodiče a další přátelé korfbalu.
V 16 hodin již hráči seděli na lavičkách a rodiče vesměs ve sportovním netrpělivě očekávali, co se bude odehrávat. Slova se ujal Bady a veselou formou představil korfbal a jeho základní pravidla. Následovala krátká rozcvička s míčem, zejména střelba a také donášky. Do zápasu nejprve vstoupily dvě čtyřky, posléze jsme sestavili ještě jednu čtyřku. Kupodivu hra měla spád a padalo hodně košů. Do hry se zapojili i trenéři a někteří žáci. Této open tréninkové hodiny se mimo žáků aktivně nebo pasivně účastnilo přes 20 rodinných příslušníků či přátel korfbalu.
 
 
Velký dík za uspořádání tohoto soustředění patří vedení školy ZŠ Brno, Kamínky 5, které umožnilo využití tělocvičen i dalších prostor zcela zdarma. Poděkování si zaslouží samozřejmě i všichni organizátoři, kteří toto soustředění připravili a realizovali. Děkujeme také Ondrovi, který si našel čas a příjemně děti motivoval do dalšího snažení. Děkujeme také Hance, která pomáhala s tréninky mladších žáků. Pochvalu zaslouží všichni hráči i jejich rodiče, kteří přišli a žáky podpořili tentokrát i svými výkony na hřišti.

 

Na další společné akce se těší Bady, Pernja, David a Pepa.

 

Fotky z akce