Autor: pernja | Vydáno: 8.12. 2010 10:07 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-zapasy-na-domaci-pude-417.html

Zápasy na domácí půdě

Korfbalová sobota z pohledu Dominiky...

 

V sobotu 4. 12. jsme se všichni sešli v brněnské hale na Purkyňové ulici. V dobrém počtu hráčů, ale chyběli nám 3 kluci, takže jsme to měli těžší (Filip-nemoc, Marek-rodinné důvody a Pavel-karate). Přišlo fandit i mnoho rodičů. Hostili jsme týmy Českých Budějovic a Znojma. Zápas nám pískal Bady (Petr Báder).
 

Brno - Č. Budějovice 9:6 (4:5)

 

Sestava a koše: Marcel 1, Libor, Kristýna 3, Markéta (25. min Aneta) - Martin, Dominik, Adéla 2 (35. min Maruška), Dominika 3 (30. min Magda)

 

Oba týmy hráli dobře, ale bylo vidět, že domácí tým je lepší a má více šancí. Brno mělo velké šance (penalty, donášky), ale moc se nedařilo zakončovat. V obraně jsme hodně faulovali a taky se to potvrdilo na skóre v první půlce napínavého zápasu. I na konci první půle nám pískl Bady faul, tak měl soupeř ještě velkou šanci, ale tu nevyužil. Takže první půlku jsme prohráli 4:5, když už to bylo také 2:5. Nedařilo se nám v obraně a také jsme špatně stříleli. Do druhé poloviny nastoupili oba týmy ve stejné sestavě. V průběhu druhé půlky domácí celek vystřídal Magdu za Dominiku a také vyběhla na hřiště Aneta s Maruškou, které střídali Markétu a Adélu. Za 2. poločas se už týmu Č. Budějovic podařilo vstřelit pouze jeden koš. Nepouštěli jsme je do žádných velkých akcí, a tak jsme mohli nasázet hodně košů a to se také stalo. Podařilo se nám dát ještě 5 košů a tím jsme celý zápas obrátili na svoji stranu.

 

Brno - Znojmo 3:22 (1:10)

 

Sestava a koše: Marcel, Libor, Kristýna 1, Aneta (21. min Markéta) - Martin 1, Dominik, Adéla (35. min Maruška), Dominika (30. min Magda 1)

 

Do druhého zápasu nastoupil domácí celek v podobné sestavě jako do předchozího zápasu. Tento zápas byl hodně obtížný, protože se nám nedařilo moc útočit, zato Znojmu to tam padalo. Zbytečně jsme je pouštěli do donášek a oni skoro každou z nich proměnili. Bylo to hlavně kvůli naší obraně, která se sice snažila, ale dělala zbytečné chyby. Našim hráčům se podařilo dát aspoň pár košů. Do druhé poloviny zápasu jsme doplnili tekutiny a vrhli se znovu do těžkého zápasu, ale Znojmu to tam pořád padalo, zase samé donášky. Měli výborný doskok, získali skoro každý míč, co letěl na koš.

 

Autor: Dominika Drábková

 

Shrnutí trenéra: Jak už nastínila Dominika, chyběli nám 3 důležití hráči, kteří by určitě zasáhli do obou zápasů. Jenomže nemůžeme se spoléhat na účast všech a makat i v omezeném počtu. To mi na hřišti trošku chybělo. Zdálo se mi, že z našich hráčů cítím pocit jasné prohry. A jak vidíte, tak se povedlo jednou zvítězit, proto je možná škoda, že někteří zápasy zabalí bez boje už dopředu.
Myslím si, že ne všichni nechali na hřišti všechno. Jestli je to lenivostí, nevím, ale je škoda sledovat, že mnozí mají na víc.

Samozřejmě musíme intenzivně pracovat na pohybu po hřišti a tlaku na koš, bez toho koše nedáme. Bohužel se v útoku dostaneme k příliš málo střelám, a proto nám to musí zachraňovat obrana. A v neposlední řadě, 3 nedané penalty...
S výkonem jsem nebyl úplně spokojen, jak jsem řekl, mnozí mají na víc. Ale abych nebyl pouze zlý, vybojovali jsme jednu výhru a za to hráčům moc děkuju.