Autor: Ondra | Vydáno: 8.5. 2011 22:53 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-se-rozloucilo-se-sezonou-vitezne-457.html

Béčko se rozloučilo se sezónou vítězně

Nelehký soupeř z čela tabulky čekal v posledním kole 1. ČKL na brněnské Béčko. HFK Děkanka Praha určitě nechtěla v Brně o body přijít, aby si udržela 2. místo v soutěži.

 

Do prvního zápasu jsme nastoupili v sestavě i s uzdravující se Eliškou a vstup jsme neměli špatný. Se silným soupeřem jsme drželi krok. Praha sice disponovala delšími útoky, ale nám se stále dařilo udržet krok až do stavu 7:7. I přesto bylo na obou stranách k vidění celá řada neproměněných šancí. Bohužel herní výpadek v posledních pěti minutách vedl ke šňůře 3 bodů ze strany soupeře a nebýt neproměněné penalty, mohli jsme v poločase prohrávat i více než 10:7.

 

Do druhé půle už šla místo Elišky Dana a místo Kuby Ondra. Hra dostala větší spád, ale oba týmy se v průběhu zápasu potýkali s nepřesným zakončením. Nejdříve jsme si výpadek vybrali my, což vedlo k vedení soupeře 16:9, pak jsme ale útoky urovnali, začali jsme hrát víc dokola a najednou tu byly dlouhé kombinace se spoustou střel a snížení na 16:13. Na víc už to ale nestačilo, takže 3 body zůstali soupeři z Prahy. 

 

 

Do druhého zápasu jsme zamíchali sestavami, navíc nás doplnila Maruška, takže jsme najednou disponovali sestavou holek takovou, jaká se dokonce na turnajích extraligy nesešla několik měsíců. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale oba týmy nebyly schopné přesně zamířit do koše. Jako klíčové se ale projevilo ubránění silných pražských kluků, kteří nám v prvním zápase dali 11 košů. Tentokát se dokázali prosadit jen 7x. Naše útoky ale získaly mnohem více řádu a organizace, jen ten míč ne a ne najít obroučku. Stejně se vedlo i hostům, takže poločas končil hubeným výsledkem 4:4. 

 

To druhá půle už se nesla v duchu přesnějšího zakončování. Klíčovým okamžikem se ukázalo odskočení na dvoubodový rozdíl 8:6. Od té chvíle jsme už soupeře nenechali skóre srovnat. 8 minut do konce sice Praha snížila na 10:9, ale 3 slepené koše do stažené obrany soupeře nám opět daly jistotu a nakonec jsme se mohli radovat z toho, že se s nepříliš povedenou sezónou loučíme vítězně 13:9.

 

Zejména za druhý zápas si všichni hráči zaslouží pochvalu. Bojovali jsme, hráli uspořádaně a bylo vidět, že když se udělá, co se po hráčích chce, padne z toho koš. Když jsme se zamotali do starého stylu hry, vedlo to jen k ztrátám míčů. Někdy by bylo vhodnější zpomalit hru a přemýšlet, co je v daný moment vhodné udělat, než nesmyslně házet náhry naslepo, cpát je na asistence, nebo bez rozmyslu střílet.

 

Nezbývá než všem poděkovat za sezónu. V příští už asi pod jiným vedením: "Hodně úspěchů!"