Autor: jakma | Vydáno: 29.5. 2011 21:55 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-kk-brno-na-celkovem-4.-miste-460.html

KK Brno na celkovém 4. místě

V sobotu 28. 5. 2011 se v havířovské hale uskutečnila závěrečná utkání korfbalové sezóny 2010/2011. O konečné 3. místo se utkaly týmy KK Brno a TJ Znojmo MS YMCA. O mistrovský titul se poprali hráči VKC Kolín a obhájce KCC Sokol České Budějovice.

 

TJ Znojmo MS YMCA - KK Brno 21:18 (12:8)

   

Sestava KK Brno: J. Šedý 3, P. Bušík 2 (48. J. Máša 2), M. Coufalová 1, B. Dvořáková 1 (útok), O. Fridrich 4, T. Cholava (30. I. Vávra), E. Kejdušová, E. Jonáková 5 (obrana)

 

Od zápasu o 3. místo ČKE se očekával vyrovnaný výkon obou týmů. Z počátku to sice vypadalo, že navrch budou mít jasně znojemští, když po několika minutách vedli 5:1, ale v zápětí se Brňané zvedli, začali koncentrovaněji bránit, agresivněji útočit a střílet více košů. Nejen, že vyrovnali za stavu 6:6, ba se dokonce dostali do dvoubodového vedení. Za stavu 8:6 pro KK Brno si Znojemští vzali oddechový čas. Po minutě uklidnění a trenérských rad se do utkání vrátili jako vyměnění. Během chvilky dokázali vyrovnat a znovu se dostat do vedení 9:8. V zápětí si time vzali i hráči Brna, ale nepomohl jim stejně jako předchozí Znojmu, protože Znojemští zvýšili své vedení na poločasových 12:8.


Druhý poločas pokračoval ve stejně rychlém tempu. Brněnská obrana začala lépe pracovat a lehce zmatenému Znojmu chytalo nahrávky a míč předávali do vlastního útoku. Tři minuty před koncem byl stav 19:18 pro Znojmo a vše nasvědčovalo tomu, že se možná bude hrát prodloužení. To ale domácí celek nechtěl dopustit, a tak rychle vstřelil koš na 20:18 a pár vteřin před konečným hvízdnutím potvrdili své vítězství další úspěšnou střelou. TJ Znojmo MS YMCA vyhrál 21:18 a slaví bronzovou medaili.

 

(Zdroj : Extrakorfbal.cz)

     

Finále ČKE: VKC Kolín - KCC Sokol České Budějovice 18:16 (8:7)

    

  

Konečné pořadí České korfbalové extraligy:

 

          1. místo VKC Kolín
          2. místo KCC Sokol České Budějovice
          3. místo TJ Znojmo MS YMCA
          4. místo KK Brno
          5. místo SK RG Prostějov
          6. místo TKC Děčín