Autor: Ondra | Vydáno: 19.11. 2007 14:46 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-b-cko-poprve-bodovalo-47.html

B-čko poprvé bodovalo

Poprvé v letošní sezóně se představilo brněnské B-čko na domácí půdě. Po dvou prohrách z Tábora si tým chtěl připsat doma první bodový zisk. Pomoci tomu měl i návrat Jitky Dvořákové-Pflégrové, která se vrátila na korfbalové hřiště po osmi letech, a také Romana Polívky, který letos z rodinných důvodů nemůže moc hrát. Bohužel družstvu opět chyběla Mirka kvůli opakované operaci zubů. Čekaly nás nepříjemné týmy Prahy (Lužiny) a Děčína, takže žádná procházka růžovým sadem.

 

 Brno - Lužiny 12:5 (5:0)
Celý turnaj začal dost nepříjemně, když Lužiny dorazily bez jakékoliv omluvy s velkým zpožděním. 1. zápas měl začít 10:30h, v 10:40 ještě nebylo po soupeři ani vidu ani slechu. Když už se domlouvaly podmínky kontumace, soupeř přijel. K utkání nastoupil 10 minut po čase, kdy normálně může dojít ke kontumaci utkání (čekací doba 20 minut) a ještě se rozčiloval, že nemá čas na rozcvičení.

 

Sestava Brna: Bady, Zbyňa, Katka, Barča a Roman, Marek, Jitka, Gabča.

 

Nepřipravenost soupeře byla znát celý první poločas, za který Lužiny ani jednou neskórovali. Navíc jim po 15 minutách musela pro nevolnost střídat jedna z hráček. My jsme začali koncentrovaně a za prvních 30 minut jsme dali 5 košů. Určitě příjemným překvapenímbylo, že nám padly i nějaké koše z dálky, což se nám v Táboře vůbec nedařilo. Velmi dobře fungovala Romanova čtveřice v obraně i v útoku, bohužel do útočné fáze se příliš nedostali, většinu poločasu strávili v obrané zóně. Druhá čtveřice měla velký problém se zakončením, když už jsme si šanci vytvořili, nedokázali jsme ji proměnit. Navíc příprava byla klopotná, zbytečně moc běháme, hýbeme se do špatného místa a nepřesně nahráváme. V obraně celkem ale vše fungovalo.

 

Do druhé půle se už přece jen Lužiny rozhýbaly a podařilo se jim několikrát skórovat. 20 minut před koncem Zbyňu vystřídal Perňa a hře Badyho čtverky to přece jen trochu pomohlo, přišly i některé pěkné akce, které jsme ale bohužel trestuhodně zahazovali. Druhá čtveřice byl v útoku jistější, ale i tady byla vidět nesehranost. Nijak zvlášť pohledný zápas jsme dovedli do vítězného konce 12:5.

 


Brno - Děčín 11:18 (4:8)
Do druhého zápasu jsme zkusili trochu zamíchat sestavou, hlavně s cílem přenést klid a herní přehled i do druhé čtveřice. Vzhledem k špatné docházce na tréninky nemáme možnost si tyto varianty zkusit v tréninku a musíme experimentovat v zápasech. Ukázalo se bohužel, že tentokrát volba nebyla správná.

 

Sestava: Roman, Marek, Katka, Barča a Zbyňa, Perňa, Jitka a Gabča

 

Jasně jsme si také určili klíčové hráče soupeře a jak na ně hrát. Věděli jsme, že soupeř spoléhá především na zkušenosti a přehled Markéty Blažkové-Ježkové a na souhry dvojice David Schwarz a Tony Jungwirth. zadané úkoly jsme ale bohužel nebyli schopni splnit. Soupeř hrozil  ze situací, před kterými byli obránci výslovně varováni a stejně jsme nedokázali je pokrýt. Navíc se k tomu přidaly naprosto hloupé koše po dětinských chybách. Ve druhé čtverce naši nejmladší hráčku Katku ničila zkušená Markétka Blažková, která využívala každé Katčiny chyby. Na druhou stranu, řada Katčiných chyb byla také hloupých a zbytečných. V útoku se nám také nedařilo, kazili jsme spoustu náher, protože si jdeme pro balón do špatného místa a ve špatný moment. Navíc nám "odešla" i střelba z dálky, takže koše byly hodně upracované.

 

Bohužel se v tu chvíli objevilo na lavičce, za stolkem zapisovatelů i v "publiku" hned několik samozvaných "trenérů", kteří začali jednotlivým hráčům radit, co dělají špatně, co mají dělat líp atd. Tímto otevřeně vyhlašuji kritku takovéhoto chování, sami to nemáte rádi, tak to prosím nedělejte vy jiným. B-čko má svého trenéra, který je tam od toho, aby řekl hráčům, co je špatně, co dělat líp a když uváží, že je dobré mlčet, aby mlčel. Jsem rád, že jste přišli B-čku fandit, podpora byla super, ale prosím, nezasahujte do dění na hřišti svými "radami". Vadí to hráčům i trenérovi, tedy mně :-).

 

Z výše uvedených důvodů musel trenér poprvé letos v kabině zvýšit hlas a po návratu na hřiště se zdálo, že to pomohlo. Bohužel kvůli horšící se chřipce musel odstoupit Marek, kterého nahradil Bady. Po chvíli odstoupila i Gabča, místo které nastoupila Štěpánka. Začátek druhé půle byl z naší strany velmi dobrý, bojovali jsme o každý míč, vyvarovali jsme  se zbytečných chyb a začali jsme stahovat náskok. Když už jsme měli jen ztrátu 2 bodů, zdálo se, že můžeme ještě utkání zdramatizovat. Soupeř se ale v pravou chvíli spolehnul na nejzkušenější hráče, kteří dokázali vzít zodpovědnost do svých rukou a svými koši rozhodli zápas. My bohužel podobné osobnosti v týmu nemáme. 5 minut před koncem jsme prohrávali o 4 koše, zkusili jsme zariskovat a stáhnout obranu. Chvíli se nám dařilo taktické varianty využít, pak ale soupeř přece jen trefil a bylo rozhodnuto.  Dva další koše v posledních minutách už přičítám spíše na vrub rezignaci na možný zvrat, i díky nim byla konečná porážka možná až příliš krutá 11:18. Rozhodl individuální výkon nejlepších hráčů soupeře - Davida Schwarze a Markéty Blažkové, kteří dohromady vstřelili víc košů než celý brněnský tým. B-čko ale rozhodně za předvedený výkon ve druhé půli zaslouží pochvalu.

 

Celkové hodnocení:
Získali jsme první ligové body, hra byla lepší, než v Táboře, i díky přítomnosti Jitky a Romana. Co se týče útoku, trochu jsme zlepšili střelbu z větší vzdálenosti a přípravu útoku. Bohužel pořád volíme špatný pohyb pro míč, kvůli mizerné míčové technice a laxnosti kazíme nahrávky, buď přijdeme o míč úplně, nebo si ho hodíme na kotníky či kolena v momentě, kdy potřebujeme střílet. Střílíme špatně a naše střely se špatně doskakují. Na těchto třech fázích budeme v nejbližší době víc pracovat. K tomu je ale nutné chodit řádně na tréninky. Naše obrana není špatná, koše dostáváme ne kvůli koncepčním chybám, ale spíš kvůli individuálním hloupostem a zkratům a také kvůli lepší technické, fyzické i korfbalové vyspělosti protivníků. Nám bohužel chybí v týmu osobnosti, které by byly schopné vzít rozhodnutí do svých rukou.
Individuální výkony hráčů probereme ve středu na tréninku.