Autor: Admin | Vydáno: 6.3. 2012 07:31 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-uspesny-vikend-pro-brno-534.html

Úspěšný víkend pro Brno

Minulou neděli se v brněnské hale Gity odehrálo předposlední kolo 1. ČKL. V něm nastoupil B tým Brna proti týmům Znojma a Děčína. Poslední střetnutí s těmito týmy skončilo pro Brno porážkou a tak i na domácí půdě se očekávaly velmi náročné zápasy.

  

KK Brno B - TJ Znojmo MS YMCA B 24:11 (11:6)

První zápas nezačal pro brněnský celek právě dobře. Silný soupeř ze Znojma staví své útoky především na velmi kvalitní mužské části družstva a ta taky zařídila brzké vedení 2:0 ve prospěch Znojma. Za tohoto stavu ale nastal zlom ve vývoji utkání. Brněnský tým se nenechal zaskočit a rychle vyrovnal malou ztrátu a pak začal přidávat jeden koš za druhým. Znojmo nedokázalo reagovat na hru brněnského týmu, který hrál velmi dobře, zbytečně neztrácel míče a hlavně dokázal zakončovat své útoky koši. V poločase tak ukazatel skóre hlásil výsledek 11:6 pro domácí tým, což bylo nečekaně dobré. Do druhého poločasu nastoupilo Brno s cílem minimálně udržet stávající náskok a to se také podařilo. Znojmo nedokázalo dotáhnout svého soupeře a Brno se tak mohlo radovat ze zasloužené výhry 24:11 a ze tří bodů do tabulky.

  

Střelci:

Eliška 3, Aduš 2 ( 45 min. Mirka 2) , Tomáš 5, Perňa (31 min. Zbyňa 1)

Štěpánka 5, Barča 3, Jirka, David 1 (31 min. Kuba 2)

 

KK Brno B - TKC Děčín 23:10 (15:5)

V dalším zápase nastoupilo Brno proti týmu z Děčína, který v minulém vzájemném utkání vyhrál 25:19. Děčín ale nedojel do Brna v plné sestavě a chyběli mu někteří hráči, což bylo zřetelné už při utkání s týmem Znojma, které Děčín prohrál. Hlavním úkolem bylo nic nepodcenit a hrát ve stejné pohodě jako při utkání se Znojmem. Naštěstí se nekonalo žádné překvapení v podobě totálního výpadku týmu, jak bývá občas v Brně zvykem. Naopak Brno hrálo velmi kvalitní hru, bylo po všech stránkách lepší než soupeř a především ženská část týmu dávala jeden koš za druhým, stejně jako v předchozím zápase. Po první polovině mělo Brno velký náskok nad svým soupeřem v podobě skóre 15:5. V druhém poločase se vývoj utkání jen potvrdil. I v něm dokázalo Brno vstřelit hostům z Děčína více košů a nakonec byl zápas ukončen za stavu 23:10 pro domácí tým.

 

Střelci:

Eliška 2 (31 min. Mirka), Aduš 1, Jirka 5, Zbyňa 3

Štěpánka 5, Barča 3, David 3, Kuba (31 min. Perňa 1)

  

Autor článku : Petr "Zbyňa" Horák