Autor: jakma | Vydáno: 18.6. 2012 21:31 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-6.misto-na-ceskem-poharu-552.html

6.místo na Českém poháru

O víkendu se konal největší žákovský korfbalový turnaj v České republice. Na turnaj do Náchoda zamířil i tým bystrckých korfbalistů, kteří si chtěli vylepšit umístění z dlouhodobé soutěže, kde obsadili 9.místo.

   

Turnaj začínal v sobotu ráno, a brněnské hráče čekali postupně soupeři z Havířova, Náchoda a Kolína. Po odehrání základní skupiny už byl na pořadu dne pouze zápas o konečné umístě.

  

První zápas nezačal moc dobře. Hráči Havířova šli do vedení a to i úspěšně navyšovali. Na konci zápasu byl stav 8:2 pro soupeře.

  

V dalším utkání nás čekal další velmi silný soupeř. Vícemistr z letošní sezóny nastoupil v nejsilnější sestavě, a naším cílem bylo udržet přijatelné skóre a vstřelit více košů než v prvním zápase. Přes veškerou snahu a zlepšený vykon byl stav 6:15 v náš neprospěch.

  

Souboj s Kolínem byl téměř o všechno. S tímto soupeřem jsme měli v sezoně nejlepší výsledky, a proto jsme doufali i v možnou výhru. Kolínští hráči šli do vedení 2:0 a 3:2. Tento stav byl velmi dlouhou dobu. Brněnská obrana pracovala velmi dobře a nepouštěla protihráče do jednoduchých zakončení. Horší už to bylo v útoku. Přes množství šancí se nedařilo srovnat. Vyrovnání přišlo až pár minut před koncem a následně padl i brněnský rozdílový koš. Hráči Brna získali druhé vítězství v sezóně a zajistili si postup do zápasu o konečné páté místo.

Po nekolikazápasové pauze přišel poslední zápas na turnaji a to zmiňovaný souboj s Českými Budějovicemi o konečné 5.místo. Bohužel už v tomto utkání všem hráčům docházely velice rychle síly po předchozích těžkých zápasech a celém dni stráveném na sluníčku. Brněnští hráči podlehli svému soupeři 1:4 a obsadili konečné 6.místo.

  

Konečné pořadí Českého poháru 2012 - starší žáci
1. Prostějov; 2. Náchod; 3. Znojmo; 4. Havířov; 5. České Budějovice; 6. Brno; 7. Moravská Třebová; 8. Kolín

   

Sestava brněnských hráčů: Marek Dlapa, Michaela Dusová, Karolína Hejčová, Vendula Jemelíková, Filip Kovář, Denisa Pléhová, Marcel Pokorný, Michael Sázavský, Natálie Svobodová, Martin Šálek.