Autor: Ondra | Vydáno: 1.10. 2012 21:19 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-ani-objizdky-becko-o-body-nepripravily-562.html

Ani objížďky Béčko o body nepřipravily

Konec září je tady, a to znamená jediné - začíná nová sezóna. Jako první z brněnských seniorských týmů do bitvy vyrazilo Béčko, aby ukázalo, jak se korfbal na Moravě hraje. Pořadatelem prvního kola 1. ČKL byly určeny České Budějovice, a tak se kolem osmé hodiny ranní sešel tým KK Brno B posilněn o nováčky z Děčína, Znojma a Holandska a o několik opor z Áčka.

Už na cestě se začal projevovat strach domácích soupeřů, kteří se nejspíš domluvili se silničáři a připravili cestu plnou objížděk, ale ani to Brňáky neodradilo a dorazili včas na svůj první zápas této sezóny. 

 
KK Brno B X KCC Sokol České Budějovice 18:11 (10:6)
  
Sestava: Barča, Marťa, Frans, Martin
Eva (Monika), Aduš, Honza, Ondra
  

Ač se to zdá téměř nemožné, vzhledem k premiéře v nové sezóně, Brňáci nastoupili do zápasu uvolnění a v dobré náladě, což se ukázalo už v prvních minutách, kdy se ujali dvoubodového vedení. Budějovičtí se snažili vyrovnat a bohužel se jim to i brzy povedlo, ale tým z Brna se hry soupeře nijak nezalekl a pomalu se opět dostal do vedení. Tempo hry se ustálilo, spoluhráči se naladili na stejnou vlnu a bodový náskok pro Brno se začal pomalu navyšovat. Poločasový stav 10:6 byl pro Brňáky velice příznivý a udržel v týmu dobré rozpoložení.
Budějovičtí se situaci snažili zachránit střídáním, kdy do hřiště nastoupil hráč Áčka, což se okamžitě projevilo na způsobu hry. Tempo se dostalo do vyšších obrátek, frekvence střel se zvýšila a celková hra se stala agresivnější. Všechny tyto faktory učinily hru celkově zajímavější a nechyběly ani pořádné korfbalové parádičky. Tým Brna si stále udržoval svou vnitřní pohodu, a i když Sokolové občas obraně trošku zatopili, na konečný výsledek - 18:11 pro Brno to nemělo vliv.

Střelci: Honza 7, Martin 3, Ondra 3, Marťa 2, Barča 1, Frans 1, Eva 1
   
  

KK Brno B X PKC Náchod 31:2 (15:1)
 
Sestava: Barča, Marťa, Frans, Martin
Eva (Monika), Aduš, Honza, Ondra

Druhý soupeř nedělního odpoledne byl mladý tým z Náchoda, který při rozcvičování působil jako rychlý a dravý tým, ale Brno spoléhalo na své dlouholeté zkušenosti a hru s rozmyslem. Už v prvních minutách se ukázalo, že zkušenosti jsou víc než příliš rychlá hra, a tak obroučkou Náchoďáků propadával jeden koš za druhým. Brňáci hráli uvolněně a s úsměvem na rtech a koše pomalu přibývaly a přibývaly. Tělocvična Sokola sice není největších rozměrů, ale i tak nebylo o korfbalové a někdy i nekorfbalové akce nouze. Hráči zkoušeli, co vše jim projde a co všechno koš „spolkne".
Poločas byl spíš takovým malým pokecem u flašky s nealkem před další kanonádou. Na druhou stranu je nutno podotknout, že tým z Náchoda se velmi snažil a někdy se brněnská obrana pořádně zapotila, aby uchránila svůj koš téměř netknutý. Za zmínku z druhé půle pak určitě stojí neuvěřitelně neproměněná penalta Honzy a zejména první (uznaný) koš nováčka Moniky, který byl navíc 30. v pořadí (to je jasný signál pro Moniku, že to neprojde jen tak ;o). Po 60 minutách rozhodčí zápas ukončil a Béčko mohlo slavit další výhru. Tentokrát s výsledkem 31:2.
  
Střelci: Honza 8, Marťa 8, Martin 5, Ondra 4, Barča 3, Eva 1, Aduš 1, Monika 1
  
  
Slovo trenéra: 
 
Děkuji touto cestou všem obětavcům, kteří navzdory nepříznivému termínu prodlouženého víkendu jeli na turnaj do nejvzdálenější destinace. Výkon celého družstva byl velmi dobrý v obou utkáních. Proti Budějovicím jsme dokázali využít technické převahy jednotlivých hráčů a celý tým působil velmi kompaktně. Negativem bylo příliš mnoho zkažených nahrávek, zejména ve druhé půli, kdy se kvůli tomu místy hra měnila v neorganizovaný chaos. Ale přesto jsme dokázali nepříjemného soupeře přehrávat a proměňovat důležité šance. Vyzdvihl bych navíc výkon obrany a to všech hráčů. 
Utkání s Náchodem bylo velmi příjemné, protože se hráčům dařilo snad všechno, na co sáhli. Prostor dostaly i nepříliš nacvičené signály a sem tam nějaká hloupost a parádička, ale to k takovým zápasům patří. Nejpříjemnějším zjištěním bylo, že když hrajeme v pohodě a bez hádání se s rozhodčími, soupeři nebo dokonce s vlastními spoluhráči, hrajeme opravdu dobře. Jsem rád, že se do hry dostali i noví hráči a že rozhodně předvedli velmi dobré výkony, ať už se jedná o Franse nebo Moniku, o Martinovi a Martině ani nemluvím... Není nad to zahrát si pěkný zápas s úsměvem na rtech. Doufám, že to všem hráčkám i hráčům Béčka vydrží po celou sezónu.