Autor: jakma | Vydáno: 16.10. 2012 21:07 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brno-privitalo-soupere-z-c.budejovic-a-havirova-565.html

Brno přivítalo soupeře z Č.Budějovic a Havířova

O víkendu proběhla v Brně část druhého kola ligy starších žáků. Dvě výhry si odvezl Havířov a jedno vítězství slavili hráči Českých Budějovic.

    

KK Brno - KCC Sokol České Budějovice  4:8 (1:3)

    

První utkání dne svedlo proti sobě týmy Brna a Českých Budějovic. Do vedení šli hráči Brna, ale bylo to naposledy v celém zápase. Postupně se vedení přesunulo na stranu hostů a ti si ho v poklidu hlídali. Každý koš domácích byl ihned potrestán rychlou odpovědí.

    

Kovář 2, Dusová 1, Svobodová 1 - Tlamsa 3, Veselý 2, Mertlová 2, Součková 1

     

  

KCC Sokol České Budějovice - KC Slavia Havířov 1:13  (0:6)

    

Do druhého zápasu šli povzbuzení hráči Českých Budějovic s cílem získat další vítězství. V cestě jim stál však velmi těžký soupeř. Havířov od začátku diktoval hru a postupně navyšoval svůj náskok (poločas 6:0). Druhý poločas měl podobný průběh a konečný výsledek 1:13 byl dost krutý.

   

Vančurová 1 - Vernarská 5, Komenda 4, Chamrad 3, Škrobová 1

           

  

KC Slavia Havířov - KK Brno  14:6 (7:4)

   

Do posledního utkání nastoupil Havířov, který ovládl předchozí zápas a domácí Brno. Průběh hry byl vyrovaný, ale střelecká produktivita byla jasně na straně hostů, kteří postupně navyšovali skóre až na konečných 14:6.

    

Chamrad 4, Vernarská 3, Komenda 3, Žáček 3, Škrobová 1 - Svobodová 2, Jemelíková 1, Kovář 1, Šálek 1, Dlapa 1

    

  

Popis celého dne z pohledu Michaely Dusové :

    

2. zápas v korfbalové sezóně 2012/2013 se konal 13.10. v Brně. Všichni jsme se tam sešli ve 12:30 takže jsme se mohli vyspinkat. První zápas se měl hrát ve 13:15 takže jsme měli dost času na převlečení a rozehřátí. Zároveň s námi přijeli i naši první soupeři z Českých Budějovic. Všichni jsme byli připraveni na hru a po prvním koši jsme vedli, ale to ovšem nic neznamenalo. Druhý koš dali ČB z penalty. Nakonec byl v poločase stav 1:3. Pořád jsme měli šanci dohnat jejich náskok. Bohužel se nám to nepodařilo a odcházeli jsme z hřiště s konečným výsledkem 3:8.

Mezitím dorazil další a taky poslední tým z Šenova. Ty teď čekal zápas s ČB, takže my jsme měli hodinovou pauzu. Jejich konečný výsledek byl 13:1 pro Šenov.

V 15:15 jsme se jim postavili i my. První poločas by podařený. Sice jsme prohrávali 3:7, ale vůbec to nebylo špatné. 2. poločas byl ale horší. Protější tým nám dal hodně košů a my už jsme náskok nesnížili. Nakonec jsme zakončili tenhle den s výsledkem 6:14.

Doufáme, že příští zápas budeme hrát zase o něco lépe než teď a snad si přivezeme alespoň 1 vítězství.