Autor: Admin | Vydáno: 21.10. 2012 17:27 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-acko-v-cele-extraligove-tabulky-566.html

Áčko v čele extraligové tabulky

V neděli 21. 10. 2012 se odehrálo 2. kolo ČKE. Domácí tým KK Brno hostil VKC Kolín a všichni očekávali velký boj. Z přechozích zápasů nahrávali statistiky spíše Kolínu, ale Brno posíleno výhrou nad Kolínem z turnaje Mayor Cup, chtělo urvat body pro sebe a usadit se tak do čela tabulky ČKE.

2. kolo ČKE

 

KK Brno A x VKC Kolín A 16:12 (10:7)
  

Sestava: Mášová, Š. Jonáková, Vávra, Šedý
              E. Jonáková, Škrobová, Máša, Cholava


Každý tým české ligy dobře zná Kolínskou tvrdou hru a ani Brňáci nebyli výjimkou. Dobře věděli, že si ze zápasu nejspíš odnesou pár modřin, ale co jsou modřiny proti 3 bodům do tabulky.


Brno tedy nastoupilo s odhodláním a silnou podporou z řad fanoušků. První koš proletěl obroučkou až v 5. minutě, kdy skóre otevřel Brněnský hráč Vávra, a další dva koše následně přidala Mášová a Cholava. V 11. minutě poprvé skórovali i hosté a rovnou dvakrát, a upravili tak stav zápasu na 3:2. Od této chvíle narůstal stav rovnoměrně na obou stranách, ale Brnu se stále dařilo udržovat si dvou až tříbodový náskok, a hrát tak v menším stresu. Svižné tempo hry a dalo by se říci i holandský způsob hry vyústili do poločasového výsledku 10:7 pro domácí.


Po pár cenných radách trenéra a krátkém odpočinku se oba týmy vrátily na hřiště a publikum napjatě sledovalo rozehru hostů. Brňákům se naštěstí podařilo soupeřům sebrat míč a na druhé straně vstřelit koš a zvýšit si tak náskok na 4 koše. Tato situace donutila kolínského trenéra v 39. minutě ke střídání, což se následně ukázalo jako velmi dobrý tah, jelikož Kolínští hráči snížili na rozdíl pouhého jednoho koše. Agresivní způsob hry a rychlý pohyb míče i hráčů byl divácky velmi atraktivní a některé situace a akce téměř zvedali fanoušky ze židle. Do konce zápasu zbývalo 10 minut a světelná tabule ukazovala 13:12 pro domácí Brno. Za hlasité podpory fanoušků se Brňáci vyhecovali, nenechali Kolínu téměř žádný prostor k zakončení a sami přidali ještě 3 koše, čímž upravili skóre na konečných 16:12 a vysloužili si potlesk ve stoje.


Je třeba zmínit, že zápas Brno vyhrálo nejen díky přesným střelám, ale hlavně díky obraně, která soupeři nedovolila téměř nic a určovala tak vývoj celého zápasu až do vítězného konce.


Střelci: Cholava 4, Vávra 4, Mášová 3, E. Jonáková 2, Škrobová 2, Šedý 1

  


2. kolo Ligy rezerv


KK Brno x VKC Kolín 19:16 (6:7)


Sestava: Š. Jonáková (31. Mášová), B. Dvořáková (44. Škrobová), Vávra (31. Šedý), Ziegler
              E. Jonáková, Weissová, Skála, Cholava (44. Máša)


Druhý zápas dne by se dal označit za odpočinkovější. Po plném nasazení v prvním zápase se hra jevila pomalejší a pro divácké oko méně zajímavá. Jako v předchozím zápase i tentokrát otevřel skóre brněnský hráč Vávra a následně přidal svůj koš i Cholava. Následovaly další dva koše, každý od jiného týmu, a pak přišlo střelecké temno. Míč odmítal propadnout obroučkou na jedné i na druhé straně a bez koše se hrálo dlouhých 13 minut. Až v 18. minutě se Brnu podařilo opět skórovat a ukázat, co je cílem korfbalu - dát koš. Tato ukázka otevřela oči i Kolínu, který se 3 koši dotáhl na pouhý jednobodový rozdíl a do konce poločasu otočil zápasový stav ve svůj prospěch na 7:6.


Po poločasové pauze, během které došlo ke střídání na obou stranách, si vstup do druhé části utkání pohlídali lépe hosté, kteří odskočili na dvoubodový rozdíl. Brňáci se ale nehodlali nechat proklouznout zápas mezi prsty a během 5 minut srovnali na 8:8 a ve 43. minutě se opět dostali do dvoubodového vedení po střelách Weissové. Obrat situace si vyžádal další střídání, které Kolínu opět prospělo a přispělo k vyrovnání stavu na 11:11. Do konce zápasu zbývalo 12 minut, což se domácím jevilo jako ideální doba na vstřelení 5 košů a dostání se do vedení 16:11. Zbývajících 6 minut klasické hrací doby padaly koše na obou stranách až do závěrečného hvizdu rozhodčí, kdy na tabuli zářil další vítězný zářez Brna v podobě stavu 19:16.


Střelci: Weissová 4, Šedý 4, E. Jonáková 3, Cholava 2, Skála 2, Vávra 2, Ziegler 2


Autorka článku: Martina Weissová