Autor: Ondra | Vydáno: 4.11. 2012 18:35 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-ve-3.kole-becko-uspelo-jen-napul-568.html

Ve 3.kole Béčko uspělo jen napůl

V sobotu 3. listopadu se uskutečnilo 3. kolo 1. ČKL a tým Brna B se vydal do nedalekého Znojma, kde se kromě domácího týmu utkal ještě s Táborem. Brno jelo posíleno 2 „áčkovými" hráči (Ivanem a Ondrou) a doufalo, že ukořistí všech 6 bodů.


KK Brno B x KC SPŠS Tábor 12:11 (5:5)
 
Sestava: A. Dvořáková, K. Hejčková (41. B. Dvořáková), O. Fridrich, M. Skála
B. Malcová, M. Weissová, I. Vávra, M. Sopko
 
Tábor patří mezi jeden z dlouhohrajících týmů a jeho kádr se v průběhu sezón příliš neliší. Brněnští hráči tedy velmi dobře věděli, co je čeká - „holandský" způsob hry, rychlá děvčata a střely z dlouhých vzdáleností. Začátek zápasu začal opatrně a trvalo celkem dlouho, než padl první koš. Pak už hra začínala dostávat na obrátkách, ale koše přibývaly jen velmi pomalu. Zatímco Brno se prezentovalo poměrně dlouhými útoky, v nichž vyslalo na koš soupeře třeba i 6 (většinou nepřesných) střel, Tábor spíše rozvážně držel míč a čekal na chybu obrany. Bohužel úspěšnost brněnských střel byla až zoufale nízká, a tak se ani jednomu ze soupeřů nedařilo odskočit na vyšší bodový rozdíl a hrát více uvolněně. Do poločasu se Táboru podařilo srovnat na 5:5 a druhá půle tak byla otevřená.
 
Druhý poločas byl už akčnější, ale zároveň se zostřil styl hry. Úspěšnost střelby brněnského celku se však nijak nezměnila. A tak táborští začali Brnu udělovat lekci z efektivity. Brno útočilo a útočilo, Tábor sázel koše z jediné střely za útok, třeba i z velké vzdálenosti. Díky tomu si modrobílí udržovali dvoubodového vedení a Brno mělo co dělat, aby dorovnalo. Vždy, když se mu to povedlo, Tábor se zase dvakrát za sebou trefil a Brno muselo zahájit další stíhací jízdu. 4 minuty před koncem Brno ještě jednou srovnalo a 15 vteřin před sirénou konečné poprvé šlo ve druhé půli do vedení po střele Ondry. Tábor už neměl čas zareagovat a Brno tak získalo i s trochou štěstí cennou výhru 12:11.
 
 
Střelci: I. Vávra 6, M. Weissová 2. O. Fridrich 2, A. Dvořáková 1, M. Skála 1
 

KK Brno B x MS YMCA Znojmo B 12:21 (6:14)
 
Sestava: B. Dvořáková, B. Malcová, I. Vávra, O. Fridrich
K. Hejčková (31. A. Dvořáková), M. Weissová, M. Skála, M. Sopko
 
Po delší pauze, kterou vyplnil zápas žáků, nastoupilo Brno do druhého zápasu. Tentokrát proti Znojmu, které bylo výrazně posíleno „áčkovými" hráči. Bylo tedy jasné, že tým čeká velmi náročný zápas. Už od prvních minut Znojmo na hřišti dominovalo. Každá brněnská chyba byla ihned potrestána znojemským košem a bodový rozdíl mezi týmy narůstal. Brněnští sice zlepšili herní projev i střeleckou mušku, ale přesto jeho hráči i hráčky zahazovali ještě příliš mnoho dalších nabídnutých šancí. Když se k tomu přidali i více než rozporuplné výroky rozhodčího, kterým byl kvůli absenci nominovaného sudího domácí trenér, bylo poločasové skóre poměrně jednoznačné 14:6.
 
Rozdíl v poločase už napovídal, že pokud se nestane zázračná změna, Znojmo si už asi vedení pohlídá. Když navíc domácí vyztužili tým dalšími hráči Áčka, byla herní převaha ještě výraznější. To však neznamenalo, že by hráči svěsili hlavy a zápas vzdali. Všichni se snažili bojovat a uhrát co nejlepší výsledek, ale ne každý den je posvícení. Druhá půle z pohledu brněnského týmu byla aktivnější, hráči si lépe plnili ofenzivní úkoly a víceméně z pohledu vývoje skóre drželi s domácími krok. Konečná porážka 21:12 byla sice zasloužená, ale rozhodně družstvo podalo solidní výkon.
 
Střelci: M. Skála 4, M. Sopko 3, B. Malcová 2, I. Vávra 2., O. Fridrich 1