Autor: Ondra | Vydáno: 13.11. 2012 20:35 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-tricitka-pokorena-571.html

Třicítka pokořena!

Třetí kolo nejvyšší české korfbalové soutěže slibovalo další zajímavý zápas. Tentokrát se Brno vydalo do Prostějova, kde chtělo získat další výhru a upevnit si tak postavení v čele tabulky.


3. kolo ČKE
SK RG Prostějov x KK Brno 15:30 (8:15)
 
Sestava: E. Jonáková, E. Fridrichová, J. Máša (48. O. Fridrich), T. Cholava
A. Dvořáková (48. M. Weissová), Š. Jonáková, J. Šedý, I. Vávra

Z důvodu nemoci jedné z klíčových hráček Brna, Marie Coufalové-Mášové, nastoupil tým do zápasu v trochu pozměněné sestavě. Změna sestavy ale neznamenala změnu v dravosti a lačnosti po dalším vítězství.

Po zahajovacím hvizdu holandského rozhodčího diváci i lavička napjatě čekali, který tým otevře skóre. Jako v předchozích zápasech i tentokrát první skórovalo Brno. Nejdříve se ve 2. minutě trefil Šedý a následně přidal koš i Vávra. Poté se trefili i Prostějovští, kteří tak odstartovali hru „vy 1, my 1". Postupně se však začala projevovat převaha Brna, které se 6 za sebou proměněnými šancemi ujalo v 26. minutě vedení 13: 6. Brňákům takto vysoký rozdíl dodal potřebný klid a hráči se tak mohli v klidu soustředit na precizní hru, kde v obraně svým soupeřům nedovolili téměř nic a na druhé straně v útoku sázeli jeden koš za druhým. Brno se navíc prezentovalo až neobvyklou úspěšností střelby z dlouhé a střední vzdálenosti. Do poločasu tak Brno za hlasitého povzbuzování fanoušků a hráčů z lavičky odcházelo s náskokem 15:8.

Cílem Brňáků do druhého poločasu bylo pokračovat v důsledné obraně a v útoku vystupňovat tlak, což se dařilo již od prvních minut druhé půle, kdy Brno zahájilo další dalekonosnou kanonádu a odskočilo během 6 minut na třináctibodový rozdíl, tedy 21:8. Teprve ve 38. minutě se Prostějov zmohl na odpověď, ale tím snad ještě více rozdmýchal brněnský plamen, který spálil jakékoli prostějovské naděje na výhru, kdy během 6 minut nasázeli hráči Brna dalších 6 košů. Posledních 10 minut hry se pak neslo spíše v režii Prostějova, ale tento krátký okamžik neměl vůbec žádný vliv na konečný stav, který v 59. minutě upravila Š. Jonákova na krásných 30:15. Poprvé v letošní sezóně ČKE tak nějaký tým překonal třicetibodovou hranici, tentokrát brněnskou střeleckou formu odskákal Prostějov.
 
Za zmínku k utkání stojí také mimořádný výkon nizozemského rozhodčího Marcela Winterse, který ačkoliv utkání rozhodoval sám, dopustil se z pohledu obou stran jen minima sporných výroků. I přes přísnější metr v některých situacích, než na jaký jsou tuzemští hráči zvyklí, sklidil rozhodčí Winters zasloužený dík a poklonu za velmi kvalitní řízení utkání od všech hráčů i trenérů.
 
 
Střelci: I. Vávra 8. T. Cholava 6, J. Šedý 6, Š. Jonáková 3, J. Máša 3, E. Jonáková 1, E. Fridrichová 1, A. Dvořáková 1, M. Weissová 1 
 
 
3. kolo Ligy rezerv
SK RG Prostějov x KK Brno 15:23 (7:11)

 
Sestava: E. Jonáková, B. Malcová, O. Fridrich, T. Cholava (30. J. Máša)
M. Weissová, Š. Jonáková, I. Vávra (36. J. Šedý), J. Ziegler
 
Po delší pauze a výborné buchtě se Brno opět postavilo proti Prostějovu, tentokrát v soutěži Ligy rezerv. Oba týmy pozměnily sestavy, ale ani jeden z týmů neodložil naděje na výhru.
 
Začátek zápasu byl jako přes kopírák - jako první skórovalo Brno, kdy se dvakrát trefil I. Vávra. Poté skóroval Prostějov, ale tentokrát nepřišla okamžitá brněnská odpověď a soupeři se dostali ve 14. minutě do vedení, které si podrželi až do 17. minuty. Celý zápas se nesl v jakémsi ospalém duchu a provázela jej velká řada nepřesností a ztrát v útočné i obranné části hry. To se nelíbilo trenérovi Brna, který si vzal time-out, aby hráče dostal zpět do toho správného tempa. Tato léčba zabrala a umožnila brněnským během 10 minut vstřelit 8 košů v řadě a ujmout se vedení, které v poločase bylo 11:7.
 
Druhá polovina zápasu byli už zase pomalejší a pro divácké oko méně přitažlivá než předchozí zápas. Ovšem i tentokrát byly občas ke spatření pěkné akce a rychlé útočné kombinace. Koše padaly na obou stranách, ale koš bráněný Prostějovem jich pohltil o trochu více, a tak po závěrečném hvizdu světelná tabule ukazovala výsledek 23:15 pro Brno.
 
 
Střelci: I. Vávra 5, O. Fridrich 4, B. Malcová 3, J. Šedý 3, J. Ziegler 3, Š. Jonáková 2, M. Weissová 1. J. Máša 1