Autor: Admin | Vydáno: 26.1. 2013 11:46 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-tvrda-nemecka-zed-nebyla-zdolana-583.html

Tvrdá německá zeď nebyla zdolána

Druhý hrací den turnaje „přivítal" všechny účastníky mrazivým počasím a novou vrstvou sněhu. Jinak to byl pro tým z Brna zápasový den jako každý jiný - chtěl vyhrát. Po včerejším dojmu z německého soupeře měli čeští hráči jasný cíl. Vytvořit si náskok, a pak již klidně dotáhnout zápas do vítězného konce. Bohužel průběh zápasu byl úplně jiný.

 

KK Brno X KV Adler Rauxel (Něm.) 11:14 (4:7)

Sestava - útok: E. Jonáková, E. Fridrichová (P. Škrobová), P. Bušík, T. Cholava (J. Máša)
- obrana: Š. Jonáková, M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra


Po včerejší úspěšné sérii penalt se i dnes dařilo Janu Šedému, který zahájil zápas hned 2 proměněnými penaltami. Zdálo se, že zápas bude mít hladký průběh a Brňané budou postupně navyšovat náskok. Německý Adler však nehodlal nic takového dopustit a již od páté minuty se začal na Brno dotahovat. Od 11. minuty a stavu 3:3 začal boj o každý míč a o každý vstřelený koš. Bohužel pro Brno bylo úspěšnější Německo, které si postupně začalo vytvářet čtyřbodový náskok. Brněnští hráči se snažili, co jim síly stačily, ale nízká střelecká úspěšnost udělala své. Hráči se začali v útocích trápit, ale skvělá obrana, je celý zápas držela nad vodou.


Střelci: I. Vávra 3, Š. Jonáková 2, J. Šedý 2, J. Máša 2, E. Fridrichová 1, M. Mášová 1


Nemá však smysl zabývat se jedním nevydařeným zápasem, jelikož vše ještě závisí na druhém dnešním utkání proti maďarskému týmu, které Brno buďto pošle do semifinále nebo jej odsune do zápasů o spodní příčky.