Autor: Admin | Vydáno: 27.1. 2013 10:49 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-az-posledni-minuty-prodlouzeni-rozhodly-584.html

Až poslední minuty prodloužení rozhodly

Třetí a zároveň poslední hrací den turnaje startoval v devět hodin ráno. Nejdříve byly na programu semifinálové zápasy. V 1. semifinále se měl utkat brněnský tým s katalánským a v 2. semifinále pak kolínský tým s německým.

 

Brněnský trenér i všichni jeho svěřenci si byli dobře vědomi, že je čeká jeden z nejobtížnějších zápasů celého turnaje. Katalánci předváděli doposavad velmi pěkný a hlavně rychlý korfbal. Střelecká úspěšnost se pohybovala velmi vysoko a tým působil velmi sebejistě. Nic z toho však nemuselo platit pro tento zápas, protože každý den je jiný a brněnští hráči se postupem turnaje stále více zlepšovali.

 

KK Brno X CK Vallparadis / Assessoria (Kat.) 16:17 GG (7:8)

 

Sestava - útok: E. Jonáková, E. Fridrichová, P. Bušík, O. Fridrich
- obrana: Š. Jonáková, M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra


Na první koš se muselo čekat dlouhých 6 minut, což je u hrací doby 20x20 dost znát. Naštěstí byla první úspěšnou střelkyní právě brněnská hráčka Štěpánka Jonáková. Ta svou střelou odstartovala přímo westernovou přestřelku. Brněnský koš následoval katalánský a naopak. Diváci zatajovali dech při každé vyklouznuté střele z koše a při každé nehezké srážce mezi hráči. Konečně byl k vidění rychlý a téměř bezkontaktní korfbal, ve kterém k radosti fanoušků bylo vidět mnoho krásných akcí. Kritický okamžik přišel pro Brno v 15. minutě, kdy se Katalánci utrhli do čtyřkošového vedení na 7:3. Tento nepěkný vývoj zápasu přerušil trenér Brna time-outem, po kterém hráči snížili na 6:7. Do poločasu pak oba týmy přidaly po jednom koši.


Do druhé části zápasu se vrhli brněnští se velkým odhodláním a větším sebevědomím, protože si byli dobře vědomi, že s Katalánci mohou držet krok, což předvedli v 27. minutě srovnáním na 10:10. A znovu se rozjel stíhací závod, ve kterém měli sice trochu navrh Katalánci, ale Brno si vždy našlo vhodou pozici, aby dorovnalo. Necelou minutu před koncem základní hrací doby to již vypadlo na výhru katalánského týmu, ale naději na finále vdechl Brnu Peter Bušík proměněnou penaltou.


Po krátké pauze byl na tabuli nastaven čas 5 minut pro Golden Goal. První útok zahájilo Brno, bohužel však neúspěšně, a tak bylo vše v rukách obrany, která opět hrála skvěle a získala míč. Brno bohužel opět neuspělo v útoku, a tak muselo doufat, že je obrana znovu podrží. Ta opět neselhala. Rozhodující koš padl až po dlouhých a téměř infarktových situacích. Bohužel skórující hráčkou byla Katalánka po velmi sporném úniku ke koši.


Střelci: E. Fridrichová 4, P. Bušík 3, E. Jonáková 2, Š. Jonáková 2, O. Fridrich 2, J. Šedý 2, I. Vávra 1