Autor: Ondra | Vydáno: 17.2. 2013 19:46 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-v-moravskem-derby-dominovalo-brno-587.html

V moravském derby dominovalo Brno

V nabitém zimním kalendáři korfbalové extraligy čekalo brněnské korfbalisty, kteří i přes prohru v Kolíně stále vedou extraligovou tabulku, moravské derby s Prostějovem, kterému v podzimní části na jeho hřišti „nadělili" 30 košů. Domácí věděli, že pokud chtějí vedení v lize uhájit, nemohou si dovolit klopýtnutí.

 

ČKE: KK Brno x SK RG Prostějov 29: 14 (18:10)

Domácí zahájili utkání zostra, když se dvěma dlouhými střelami Tomáše Cholavy ujali vedení. Jenže vzápětí dvě obranné chyby darovaly soupeři vyrovnání. A aby toho nebylo málo, v podobném duchu se nesla celá úvodní desetiminutovka, během které mohli diváci v hale vidět hned 11 košů. Brno vždy o malý kousek odskočilo, ale až nezvykle mnoho chyb v jindy pevné brněnské obraně dávalo šance k vyrovnáním Hanákům. Po dalším vyrovnání na 8:8 v 18. minutě si brněnský trenér vzal time-out, aby promluvil svým hráčům do duše. A evidentně se mu to povedlo, protože vzápětí vstřelil svůj již 5. koš v utkání Cholava a následujících deset minut Brno absolutně opanovalo, když šňůrou dalších 7 košů dalo utkání jasný směr. Hosté sice ještě do poločasu zvládli dvakrát korigovat, když potrestali penaltami hloupé fauly brněnské obrany, ale poločasový výsledek 18:10 celkem jasně napovídal, že Brno míří za dalším bodovým ziskem.

 

Úvodní desetiminutovka druhé půle předznamenala mnohem klidnější část utkání. Brno se trochu trápilo střelecky, ale opět skvěle začala fungovat jeho obrana, která prostějovským v podstatě neumožňovala zakončit. Hosté se poprvé po půlce prosadili až v 45. minutě, ale rozdíl 12 košů už byl v té době nepřekonatelný. Závěrečných 10 minut už se neslo v duchu přátelského utkání, brněnští se sice snažili dosáhnout opět na magickou třicítku, ale to, že se jim to nakonec nepovedlo, je po výsledku 29:14 určitě mrzet nemusí.

Za zmínku určitě stojí fakt, že hned 7 brněnských hráčů dokázalo v utkání dát 3 a více košů. To jen svědčí o pestré hře lídra tabulky, která nestaví na jednom střelci, ale každý z hráčů dokáže v pravý moment přidat důležitý koš.

 

Střelci Brno: Cholava, Šedý, Jonáková E. 5x; Bušík, Mášová 4x; Škrobová, Fridrich 3x
Střelci Prostějov: Nasadilová, Uherka 3x; Tichý, Lešanská, Šťastná 2x; Mynařík, Ambrosová 1x

 

 

LR: KK Brno x SK RG Prostějov 27: 15 (16:8)

Utkání ligy rezerv se často potýkají s nižší motivací hráčů a nejinak tomu bylo bohužel i v tomto duelu. Mírně pozměněné sestavy obou týmů se dlouhou dobu na hřišti hledaly. Brněnští sice vedli po 5 minutách 5:0, ale pak se zasekli, v obraně začali chybovat a Prostějov se 4 koši vrátil do zápasu. Brno se hodně trápilo v útoku, který narušoval Prostějov obranou doskoku. Brněnští útočníci však nabízené střelecké šance z krátkých vzdáleností zahazovali. Přesto postupně krok za krokem domácí navyšovali svůj náskok, když zejména koše Fridricha a E. Jonákové v závěrečné desetiminutovce přece jen vrátily brněnským trochu klidu a především poločasové vedení 16:8. 

 

Úvodní minuty druhé půle se nesly v duchu malé přestřelky, kdy obě družstva zaznamenala po 2 koších, pak ale otěže utkání převzalo Brno a zejména jedna hráčka - Eliška Jonáková, která k dosavadním pěti košům přidala během posledních dvaceti minut dalších pět a s deseti zásahy se stala jasnou královnou utkání. Prostějov se ještě snažil vývoj utkání zmírnit, když mezi 40. a 50. minutou hned pětkrát zacílil do černého, ale v závěru už hostům síly došly a brněnští šňůrou pěti košů dovedli nepříliš pohledné utkání do vítězného konce 27:15.

 

 

Střelci Brno: Jonáková E. 10x; Fridrich 5x; Šedý 3x; Mášová 2x, Jonáková Š., Malcová, Fridrichová a Cholava 1x
Střelci Prostějov: Lužný, Konečný 3x; Matyášová, Nasadilová, Šťastná 2x, Lešanská, Zelinková, Šnévajs 1x