Autor: Martula | Vydáno: 24.3. 2013 19:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-tri-body-z-vymrzleho-tabora-590.html

Tři body z vymrzlého Tábora

Po dlouhé pauze se čekaly brněnské Béčko další zápasy. O body se mělo utkat s Táborem a Znojmem. V posledním střetu s Táborem Brno těsně urvalo výhru a se Znojmem dokonce prohrálo. Body si tedy mohl odvést každý.

    

KK Brno X KC SPŠS Tábor 11:14 (6:7)
Po důkladném rozběhání se, aby se hráči alespoň trochu zahřáli, nastoupily oba týmy na palubovku. Nějakou domu trvalo, než jeden z týmů skóroval. První koš zápasu si připsal Tábor, ale chvíli poté následoval koš Brna. Brno se následně dostalo do vedení, které si udrželo až do 20. minuty. Od té doby se brněnským hráčům přestala dařit střelba a Tábor nejdříve dorovnal a těsně před koncem poločasu se dostal do vedení.

V druhé polovině se oba týmy snažily vytvořit si náskok. Táborští byli v této snaze úspěšnější a postupně zvyšovali. Brno se snažilo, co to šlo, ale střely ne a ne skončit ve žluté obroučce. V tomto kole si tedy výhru na svou stranu připsalo družstvo z Tábora.

Střelci: Máša 3, Ziegler 3, A. Dvořáková 2, Weissová 2, Fridrich 1

KK Brno X TJ Znojmo MS YMCA 18:7 (9:3)
Poslední střet jasně opanovalo Znojmo, ale tentokrát přijelo Znojmo bez několika hráčů, a tak si muselo na pomoc přizvat mladší jedince. Brňané tedy nastoupili plni optimismu a odhodlání odvést si 3 body.

Hráči se rozhodli využít dlouhých a rozvážných útoků, jelikož je netlačil shot-clock. Rozvaha a kvalitní doskoky nesly ovoce a Brno si budovalo náskok. Každý hráč se dokázal dostat do šance a každý hráč také přispěl svou troškou do zápisu střelců. Na hráčích byla vidět uvolněnost a radost ze hry. Obrana i útok fungovaly velmi dobře, a tak Brno dovedlo zápas do vítězného konce.

Střelci: Weissová 6, A. Dvořáková 2, Hejčová 2, Fridrich 2, Máša 2, Ziegler 2, B. Dvořáková 1, Sopko 1