Autor: Ondra | Vydáno: 25.4. 2013 19:44 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-druhe-semifinale-proklouzlo-mezi-prsty-598.html

Druhé semifinále proklouzlo mezi prsty

V sobotu 20.4. v pozdních večerních hodinách čekalo brněnský tým 2. semifinále ČKE v Českých Budějovicích. V případě vítězství by brněnský tým postoupil do semifinále. Bohužel navzdory dobrému startu do zápasu se nakonec z vítězství radovali domácí a vynutili si tak rozhodující 3. zápas. 


Brno do utkání vstoupilo ve stejné sestavě, jako v domácím střetnutí, jen trenér Budějovic přehodil útočící a bránící čtveřici, takže se na hracích polovinách potkali jiní hráči, než v brněnském zápase. ¨
 
Oba týmy na palubovce od prvních minut sváděly velmi vypjatou bitvu plnou emocí a tvrdých soubojů, které rozhodčí často nechávali bez následků.  Úvodní minuty byly velmi hektické, po 3 minutách svítilo na tabuli skóre 3:3. Pak se ale příval košů zastavil. Síly obou celků byly v podstatě vyrovnané, domácí měli více střeleckých příležitostí, díky silným doskokovým pozicícm, Brňané zase byly v proměňování střel a šancí efektivnější. Protože se ale domácím několik střel doslova vykroutilo z obroučky, hosté se postupně začali dostávat do vedení. To mělo pár vteřin před poločasem podobu 5 košů, ale protože domácí dokázali využít obrannou chybu Brna, znělo skóre po 30 minutách nadějněji pro brněnské hráčky a hráče 12:8. 
 
 
Jenže, jak už to v soubojích těchto dvou celků bývá, ani podobné vedení nemusí znamenat konec nadějí pro prohrávající celek. Vstup do druhé půle se rozhodně lépe povedl Budějovicím. Jejich střelci začali trefovat do černého a naopak na brněnské ruce se přilepila smůla pramenící také z většího obranného tlaku domácího celku. Brňěnští už se tak snadno nedostávali na dostřel a jejich krátké střely končily v rukou obránců. Konstruktivní až stereotypní útoky Jihočechů vedly k postupnému srovnání skóre a dokonce následnému vedení. Brněnský trenér se snažil vývoj utkání zvrátit střídáním a posílením doskokové pozice, bohužel nepřesnou mušku se jeho svěřencům opravit nepodařilo. Psychické (ne-)pohodě nepomohla ani další neproměněná brněnská penalta, v celkovém součtu obou semifinále už čtvrtá. Ještě 15 minut před koncem byl stav vyrovnaný 15:15 a šance obou celků se zdály být vyrovnané, pak se ale do vedení opět dostali domácí a i přes veškerou snahu hostující obrany se už brněnským nepovedlo krok srovnat. Když dvě minuty před koncem navíc Budějovice zvýšily na 20:18 a trpělivě držely míč v útoku, bylo nad sluce jasné, že oba celky se budou muset potkat ještě jednou. 
 
Rozhodující 3. semifinále ČKE se tak odehraje tuto neděli 28.4. v Brně-Bohunicích od 10:30h. Všichni příznivci brněnského korfbalu jsou srdečně zváni.