Autor: Ondra | Vydáno: 16.1. 2014 22:45 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-europa-shield-klepe-na-dvere-633.html

Europa Shield klepe na dveře

Rok se s rokem sešel a i když jsme vloni nezískali tolik vytoužený titul, jeden malý úspěch jsme si přece jen mohli zapsat. Díky druhému místu po základní části se brněnský celek potřetí v historii kvalifikoval na turnaj IKF Europa Shield. Sice nás ještě o nadcházejícím víkendu čeká ostré extraligové kolo s nepříjemnou a houževnatou Prievidzou, ale mám pocit, že myšlenky všech hráčů už se pomalu upínají ke katalánskému pobřeží, kde se uskuteční ve městě Vilanova už příští týden další ročník evropského turnaje. A proč bychom do třetice konečně nemohli uspět? 


Nečeká nás ale žádná procházka růžovým sadem. Tentokrát máme skupinu pěkně našlapanou a postup z ní rozhodně nebude jednoduchý. Ale pěkně popořádku.
 
Ve středu odletí do Barcelony první část výpravy, která zatím osonduje podmínky a pěkně se rozkouká ve Vilanově. Ve čtvrtek večer je doplní zbylá trojice opozdilců a v pátek dopoledne proběhne lehčí trénink v městské sportovní hale. Odpoledne pak vypukne hlavní turnaj.
 
Skupiny jsou rozlosovány následovně:
 
Skupina A
Club Korfbal VALLPARADIS (ESP)
Kingfisher Korfball Club (ENG)
CCCD (POR)
KV Adler Rauxel e.V. (GER)
 

Skupina B
Schweriner KC e.V. '67 (GER)
Korfbal klub Brno (CZE)
Szentendrei Korfball Klub (HUN)
CE Vilanova y la Geltru (ESP)

 
A kdy tedy budeme potřebovat, abyste nám všichni nejvíc drželi palce? No vlastně pořád, tedy jestli to celé tři dny vydržíte? A pokud ne, tak aspoň v době našich zápasů: 
 
V pátek 24. ledna začneme zostra s domácím celkem, který rozhodně bude mít podporu v hledišti. Mimochodem tým, který v roce 2012 vyhrál španělskou ligu a hrál na Europa Cupu. 
20:45  Korfbal klub Brno x CE Vilanova y la Geltru
 
 
Po zápase honem rychle do postelí, protože organizátoři nás vůbec nešetřili. V sobotu hrajeme hned první zápas. A zase nebude jednoduchý - čeká nás mnohonásobný mistr Maďarska, Szentendre:
09:45 Korfbal klub Brno x Szentendrei Korfball Klub
 
 
A nebude ani moc času na další odpočinek, protože brzy odpoledne nás čeká buldočí německá zarputilost spojená s výškovou převahou kluků a agresivními dynamickými děvčaty:  
15:00 Schweriner KC e.V. '67 x Korfbal klub Brno 
 
 
Do nedělního semifinále postupují pouze dva nejlepší celky ze skupiny. Pokud budeme mezi těmi šťastnými i my, čekají nás hned ráno semifinálové zápasy. Pokud ne, tak si aspoň přispíme...: 
8:45 semifinále A1 x B2
9:50 semifinále A2x B1
10:55 5.-6. místo (3A x 3B)
12:00 7.-8. místo (4A x 4B)
13:10 3.-4. místo
14:20 Finále
 
 
Všechny zápasy budete moci sledovat live na www.worldkorfball.org , kde snad poběží i živé online videopřenosy.  
 
Zbývá snad už jen doplnit, kdo to vlastně bude brněnskou čest ve Španělsku hájit:
Muži: Peter Bušík, Ondřej Fridrich, Tomáš Cholava, Jakub Máša, Jan Šedý, Martin Skála a Ivan Vávra
Ženy: Eva Fridrichová, Petra Škrobová, Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Martina Weissová a Jorien Visser
 
Tým povede Kuba Máša, vedoucím týmu je moje maličkost. Doprovod a případný nouzový hráčský záskok tvoří Maruška Mášová. 
 
 
A mimochodem, pokud by tyto řádky četl někdo z velkých podporovatelů brněnského korfbalu, budeme moc rádi, když naši účast na tomto prestižním turnaji podpoříte i finančně. Rozpočet celé akce dosahuje téměř 1/2 ročního rozpočtu klubu (přes 130.000,- Kč) a valnou většinu si musí uhradit sami hráči. Proto budeme vděční za jakoukoliv finanční podporu. V případě ochoty brněnský tým podpořit nás prosím kontaktujte na klubovém e-mailu.