Autor: jakma | Vydáno: 3.11. 2014 18:46 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-minizaci-bodovali-v-prostejove-680.html

Minižáci bodovali v Prostějově

V sobotu si své první zápasy v sezóně odbyli i naši nejmenší. Pro mnohé z nich to byl vůbec první zápas v jejich kariéře. 14 dětí vyrazilo již v brzkých ranních hodinách vlakem v doprovodu jejich trenérů. Dalších šest malých hráčů dopravili jejich rodiče až na místo konání do prostějovské haly.

     

Celkem tedy reprezentovalo Brno 20 minižáků, což je nevíce v brněnské korfbalové historii a vytvořilo tak dva týmy.  Za tým Brna "A" nastoupily děti ze ZŠ Bosonožská a ZŠ Laštůvkova, tým "B" potom tvořili hráči ze ZŠ Pastviny. 


Celý turnaj se odehrál v Prostějovské hale Reálného gymnázia, kde organizátoři vytvořili dvě hrací hřiště. Díky tomu byly děti pořád v pohybu a v akci. Navíc Prostějov nasadil i mimosoutěžní tým (Prostějov C), ve kterém hráli jejich nejmenší korfbaloví nadšenci.

 

A jak se našim dařilo?

Prostějov "A" - Brno "A" 9:2 (3:1)
     Andrea, Kuba P.

Prostějov "A" - Brno "B" 19:0 (8:0)

Brno "A" - Brno "B" 4:1 (3:1)
     Martin 2, Andrea, Eliška - Pepa

Brno "A" - Prostějov "B" 6:1 (5:0)
     Martin 4, Eliška, Maruška

Brno "B" - Prostějov "B" 13:1 (4:1)
      Vojta H. 5, Vojta K. 3, Lukáš H. 2, Sofča 2, Pepa

    

Brno "A" - Prostějov "C" 18:0 (mimo soutěž)
Brno "B" - Prostějov "C" 17:0 (mimo soutěž)
Střelce nestihli zapisovatelé ani psát.

    

Celkové pořadí turnaje:

1. Prostějov "A", 2. Brno "A", 3. Brno "B", 4. Prostějov "B", 5. Prostějov "C"

    

Musíme tedy konstatovat, že turnaj byl opravdu povedený a již teď se můžeme těšit na další, který se bude konat v sobotu 6.12. na ZŠ v Žebětíně.