Autor: jakma | Vydáno: 12.11. 2014 21:00 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brnenske-acko-rozstrilelo-kolin-683.html

Brněnské Áčko rozstřílelo Kolín

První kolo nezastihlo brněnské hráče v nejlepší pohodě a připsali si jednu porážku od Prostějova. Po měsíční přestávce, kterou vyplnilo Mistrovství Evropy za účasti šesti brněnských reprezentantů, se vydali do Přelouče bojovat o další body proti Kolínu. A dařilo se jim náramně.

  

VKC Kolín - KK Brno 13:26 (5:12)

   

Do prvního utkání nastoupili brněnští hráči v nestandardním rozestavení, když se na jedné polovině objevili vysocí Roman s Ivanem doplněni ostřelovačkami Evou a Eliškou. Druhá čtverka běhaví Honza s Peterem a klidnou dámskou dvojcí Petra, Štěpánka.

  
Do zápasu nastoupila na kolínské straně také reprezentantka Denisa Kolářová, která proseděla celé Mistrovství na lavičce, kvůli zranění z přípravného utkání. Ani tentokrát nemělo její zapojení do hry dlouhého trvání a již po 23 sekundách ze hřiště odkulhala a již hrát nemohla.

  
První minuty byly vyrovnané a oba týmy se držely na dostřel. Pak se ale začala projevovat převaha naší vyšší čtveřice, která díky velmi dobré práci na doskoku, měla dlouhé útoky a úspěšně je zakončovala. Díky tomu si Brno vypracovalo sedmibodový poločasový náskok.

  
Do druhé půle tak mohl brněnský trenér vystřídat. Postupně zapojil do hry všechny hráče z lavičky. Ti se nechtěli nechat zahanbit, napodobili jejich předchůdce a dále navyšovali náskok. A neměli to tak těžké, kolínská hra byla desorganizovaná a díky velkému tlaku brněnské obrany i velice chudá na šance. Brno tedy dohrálo zápas v poklidu a postupně se prosazovali všichni hráči na hřišti. Nesmíme zapomenout podotknout, že 1. koš za brněnský tým vstřelila naše Slovenská posila Zuzka Bušíková.

   

Brněnské koše: Eva 5, Eliška 4, Peter 3, Roman 3, Petra 3, Ivan 2, Honza 2, Zuzka 1, Štěpánka 1, Martina 1, Jiří 1

    

Statistiky zápasu: http://www.korfbal.cz/match/438

      

     

 

VKC Kolín - KK Brno 16:30 (10:18)

    

Do druhého zápasu dne nastoupila mírně pozměněná základní sestava Brna. Trenér využil taktiky soupeře, rozdělil naše vysoké hochy (Ivana a Romana) a nasadil každého z nich na vysoké protihráče. Tím se snažil eliminovat výškovou převahu soupeře, což se podařilo. Průběh utkání totiž kopíroval vývoj 1. zápasu. Brno si od začátku vypracovávalo hodně kvalitních šancí, dlouho drželo míč v útoku a unavovalo kolínskou obranu. Díky tomu Brno odskočilo od soupeře a celý zápas si udrželo velký náskok.

    

Musíme pochválit všechny brněnské hráče. Celý tým odpovědně bránil a v útoku se vyvaroval zbytečných ztrát. Výborně tým pracoval i pod košem, především Ivan Vávra, který v této pozici dominoval a dokázal svojí prací vypracovat šance pro své spoluhráče - Honzu 6, Štěpánku 4, Petru 4. Brněnský trenér opět vystřídal, noví hráči byli stejně úspěšní jako v prvním zápase a rezignovanému Kolínu nasázeli 30 košů. Ten poslední si vychutnal Jiří Ziegler a čekalo ho další "zápisné" dne.

    
Brněnské koše: Honza 6, Eliška 5, Štěpánka 4, Petra 4, Eva 3, Peter 2, Jiří 2, Zuzka 1, Martin 1, Ivan 1, Roman 1

    

Statistiky zápasu: http://www.korfbal.cz/match/439