Autor: Marie | Vydáno: 8.12. 2014 12:52 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-adventni-jihomoravske-derby-pro-brno-690.html

Adventní jihomoravské derby pro Brno

Druhou adventní neděli zavítal na horkou brněnskou půdu mladý a nabuzený tým ze Znojma. Diváci očekávali atraktivní a rychlý korfbal plný pěkných šancí a jejich očekávání se naplnila. Téměř po celou dobu obou utkání se skóre měnilo velmi rychle, hra byla vyrovnaná a Znojmo se nehodlalo brněnským   úderníkům vzdát. Nakonec nejen velká dávka štěstí, ale  i dobrá organizace v útoku pomohla brněnským uhájit celý bodový zisk.

  

1.zápas   KK Brno - Znojmo  25:20  (11:12)

  
Oba soupeři se do sebe pustili velmi zhurta. První útoky končily koši. Už ve 2. minutě byl stav 2:2 a po pěti minutách 4:4. Diváci tedy mohli býti spokojeni, sledovali napínavý duel plný pěkného útočného korfbalu s kvalitním zakončením na obou stranách hřiště.  Oba týmy využívali  svého velkého tlaku, ze kterého pramenily chyby protihráčů  projevující se  fauly. Rozhodčí tedy museli často do hry zasáhnout a potrestat tak viníky velkou dávkou volných hodů či penalt.  Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a v poločase odcházeli do šatny spokojenější hosté ze Znojma, kteří vedli  rozdílem jediného koše 12:11.

  
V druhé půli brněnský trenér vystřídal. Nastoupil vysoký Roman Věžník a zkušený Ondřej Fridrich, kteří měli přinést větší klid do souhry. Což se podařilo, během pár minut brněnští stav vyrovnali a postupně se dostali do vedení o čtyři koše, jež se jim podařilo udržet. Zápas byl ale pořád pro diváky  atraktivní. Na straně hostů mohli obdivovat střelecky skoro neomylné reprezentanty Podzemského a Žáka, kteří drželi svůj tým  na dosah soupeře. A na  straně Brna  dominovaly střelecky sestry Jonákovy, které dohromady zaznamenaly 13 košů.  I díky jejich kvalitní střelbě Brno vybojovalo vítězství nad Znojmem o 5 košů.

   

Střelci utkání: http://korfbal.cz/match/444   

   

   

2.zápas   KK Brno - Znojmo  24:23 (13:13)

  
Do druhého zápasu zvolily oba týmy rozdílné sestavy. Znojmo nechalo na lavičce zkušeného Petra Malačku. Brno nemohlo postavit svoji oporu na doskoku Ivana Vávru, který si v závěru 1. utkání nešťastně zlomil malíček a jeho cesta putovala místo na palubovku na rentgen. Též se do hry 2. zápasu nezapojila zkušená reprezentantka Petra Škrobová, jež si obnovila zranění zad.

  
Začátek utkání se lépe povedlo Brnu. Pustilo se do soupeře naplno. Dobře se pohybovalo, mělo dlouhé útoky a efektivní zakončení. Byla radost sledovat některé kombinace, především vynikala souhra hráčů Věžník - Skála a Věžník - Jonáková. K tomu brněnští hráči přidali velkou bojovnost v obraně a nedovolovali soupeři téměř nic. Dostali jsme se tak do vedení 7:3. Bohužel kvalita brněnského útoku nevydržela a Znojmo se hlavně dobrou střelbou vrátilo zpět do zápasu. Hráči odcházeli v poločase do šaten za vyrovnaného stavu 13:13.

  
Druhý poločas byl vyrovnaný celých 25 minut. Domácím jakoby docházely síly. Kvůli tomu se hráči přestali pohybovat a vázla souhra v útoku, který nebyl již tak kvalitní jako v 1. poločase.  Brněnské útoky leckdy končily již po 1. střelbě či dokonce po 1. nepřesné nahrávce. Hosté si drželi  vyrovnanost své hry, ale  ne vždy se jim podařilo zakončit útok úspěšně. Ani jednomu týmu se  tak nepovedlo bodově odskočit od soupeře. Oba trenéři  museli  sáhnout ke střídání, aby oživili pohyb svých svěřenců. Na straně Brna se zapojil zkušený Ondřej Fridrich a do zápasu se vrátila též Štěpánka Jonáková. Znojmo poslalo na hřiště Petra Malačku, který se ihned střelecky prosadil. Stav byl vyrovnaný až do poslední minuty.  Šance zvrátit utkání jsme mohli vidět na obou stranách. V posledním útoku, ale využila chyby své obránkyně zkušená brněnská hráčka  Štěpánka Jonáková, která nekompromisně zakončila z otočky z asistenta a zachránila tak Brnu plný bodový zisk.

   

Střelci utkání: http://korfbal.cz/match/445