Autor: Ondra | Vydáno: 13.12. 2014 21:29 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brnensti-dorostenci-na-prostejov-nestacili-693.html

Brněnští dorostenci na Prostějov nestačili

Dva a půl měsíce - tak dlouho se nedostali brněnští dorostenci na hrací plochu ve své soutěži. Navíc je čekalo první letošní domácí utkání a v něm soupeř z nejtěžších - letos suverénní Prostějov. Že to tentokrát nebude na body, jsme tušili dopředu, proto hlavní cíle pro hru bylo minimalizovat chyby a neztrácet zbytečně míče v útoku, aby výsledek byl alespoň přijatelný. 

 
1. zápas KK Brno x SK RG Prostějov 4:36 (1:20)
 
Bohužel ani ve 3. kole nebyl brněnský tým kompletní. Kromě chybějící Markéty Cupákové, která měla rodinné povinnosti, bohužel týmu už letos podruhé citelně chyběl Marcel Pokorný, bohužel opět kvůli vlastní nezodpovědnosti. Přesto to byl brněnský tým, který šel jako první do vedení, když úvodní koše vstřelila Vendy Jemelíková. Jenže to bylo na dlouhé desítky minut na dlouho, kdy míč z brněnských rukou prolétl obroučkou. Soupeř z Prostějova dominoval v naprosto všech herních rolích. Kvalita soupeře byla výrazně vyšší, jenže domácí tým jim to ještě více usnadňoval hrubými chybami v rozehrávce i v obraně. Celou řadu vývozů z obrany jsme odevzdali soupeři do rukou, celou řadu útoků jsme zkazili mizernou nahrávkou. A soupeř sypal koš za košem. Poločasové skóre bylo velmi nelichotivé - 1:20.
 
Do druhé půle soupeř vystřídal, jenže se ukázalo, že ani na lavičce nemá příliš slabší hráče. Nově příchozí hráči se ihned zapojili do skórování, vynikal zejména David Rieger, který snad každou svoji střelu ve druhé půli proměnil v koš. Zpomalení soupeřova tempa přineslo až naše střídání, kdy se na hřiště dostala Denisa Pléhová a ve spolupráci s Anetou Drábkovou přece jen dokázaly soupeřovy útoky občas zpomalit či zastavit. Jenže problém nebyl v děvčatech - mužská část Prostějova nám nasázela hned 27 košů! Ale během druhé půle jsme přece jen dokázali občas zahrozit i v útoku, bohužel naše zakončení bylo velmi nepřesné. Když už jsme dostali šanci penalty, trestuhodně jsme ji zahodili. Z kluků zaslouží pochvalu asi jen Marek Pospíšil, který bojoval o každý míč. I dívky dobře bránily, ale v útoku neměly dostatečnou podporu. Nakonec jsme přece jen ve druhé půli přidali více košů než a méně jich dostali. Přesto že konečná porážka 4:36 byla zasloužená, bolela hodně všechny.

 

Střelci Brno: Jemelíková - 2; Drábková D., Pléhová - 1; Kovář, Dlapa, Hejčová, Šálek, Drábková A., Pospíšil, Sázavský - 0.

 

Střelci Prostějov: Rieger - 7; Šnajdr - 6; Štefák - 5; Havlová - 4; Galíček, Marek, Vyroubal - 3; Křížková, Jenešová - 2; Lorencová - 1; Francová - 0

 

 

2. zápas KK Brno x SK RG Prostějov 4:25 (2:9)

Do druhého zápasu hosté vstoupili s novou sestavou, v níž dostali prostor hráči z lavičky. Úvod utkání nám tentokrát vyšel trochu lépe, dlouho jsme drželi se soupeřem přijatelný rozdíl 2-3 košů. Základem zlepšené obrany bylo, že jsme zodpovědně pokrývali identické situace, z nichž jsme v prvním zápase dostali spousty košů. Jenže po 10 minutách nám došel dech a soupeř se začal opět vzdalovat. Poločasový výsledek 2:9 přece jen nezaváněl takovým debaklem.

 

Jenže do druhé půle opět nastoupila řada extraligových hráčů v dresu Prostějova a naše snaha se kamsi vytratila. Katastrofální byla zejména přípravná fáze útoku, kdy jsme si nedokázali kloudně nahrát víc než 3 nahrávky. Naopak útoky Prostějova byly někdy až neúnosně dlouhé se spoustou střel a donášek. I když jsme se snažili bránit lépe než v prvním zápase, nedostatek důrazu pod košem vedl k tomu, že soupeř prostě jen trpělivě čekal a zkoušel, kudy půjde míč do našeho koše dopravit. 8 minut před koncem jsme na naší straně stále měli na kontě pouhé dva koše, které jsme vstřelili v první pětiminutovce zápasu. Nakonec jsme přece jen 2 koše přidali, když se přesně trefila Kája Hejčová, nakonec to ale stačilo jen na korekci porážky 4:25.

 

Střelci Brno: Hejčová - 2; Drábková D., Kovář - 1; Pléhová, Jemelíková, Dlapa, Šálek, Drábková A., Pospíšil, Sázavský - 0.

 

Střelci Prostějov: Havlová - 4; Vyroubal, Rieger, Štefák, Francová - 3; Galíček, Šnajdr, Marek, Lorencová - 2; Jenešová - 1; Křížková - 0

 


Hodnocení trenéra:


Zápas s výrazně silnějším soupeřem mě velmi zklamal. Doufal jsem, že dokážeme držet krok mnohem lépe. Pokud ale nezvládneme bránit základní herní pozice, jako jsou asistent postavený z doskokové pozice, dost těžko mohou naši obránci zabránit donáškám. Naprosto tragické jsou naše nahrávky, jejich technika provedení a nepřesnost byla místy těžko uvěřitelná. Stokrát opakujeme, že je třeba se na nahrávku správně postavit, ale stejně to znovu a znovu uděláme špatně. Pokud na tomto nezapracujeme, těžko můžeme družstvům kvality Prostějova v budoucnu konkurovat. Bohužel tréninková morálka u mnoha hráčů je špatná. Jeden společný trénink za 14 dní opravdu nestačí a pokud nebudou hráči ochotni si přidávat a trénovat např. s dospělými, nemůžeme se zlepšovat. Na ligu starších žáků možná naše zkušenosti stačí, ale v dorostu je potřeba mnohem víc.
Ale nechci končit pesimisticky. Ve hře byly světlé momenty a když budeme chodit na tréninky a budeme chtít, pořád ještě můžeme bojovat o postup do TOP4.