Autor: Marie | Vydáno: 15.12. 2014 15:35 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-pres-vanoce-lidrem-694.html

Přes Vánoce lídrem

I třetí adventní neděli měl brněnský „A" tým naplánované další ligové kolo. Z důvodu účasti pouze pěti týmů v extralize se výjimečně začala druhá půle ligových zápasů už před Vánočními svátky. Brno se v něm potkalo s velkým rivalem z Kolína, který v prvním střetnutí v sezóně dvakrát deklasovalo a chtělo na tento úspěch navázat.

   
1.zápas   KK Brno - VKC Kolín   25:20   (20:14)

  
Na palubovku proti sobě nastoupily dva týmy, které budou v blízké době reprezentovat český klubový korfbal na Evropské scéně. Domácí KK Brno na turnaji Mistrů v Belgii a hosté z Kolína na Europa Shieldu v Německu. Kolínský tým je letos velice omlazený, má nového hrajícího trenéra Matěje Kubíčka, ale pořád se snaží statečně bojovat a nenechat soupeři nic zadarmo. Brno bylo v tomto kole oslabeno nemocí a zraněními v mužské části kádru.
Oba týmy začaly zápas velice dobře. Hned z prvních útoků střelci na obou stranách hřiště úspěšně skórovali. Brněnskému týmu se dařilo o něco lépe. Již v 7. minutě se dostalo do trháku a vedení 9:3. Hosté reagovali oddechovým časem, aby narušili tempo domácích. Což se jim povedlo a na chvíli se brněnský košostroj zastavil. Ale ne nadlouho. Diváci mohli sledovat velice pohledný zápas plný ofenzivního a atraktivního korfbalu. Brno se po chvilce opět rozjelo a předvádělo plno pěkných akcí, které až nadstandardně dobře zakončovalo. Domácí střelecky držela především dívčí část týmu, kdy se prosazovaly reprezentantky Jonáková E., Škrobová a Fridrichová. Holky navíc dokázali podpořit dobrým výkonem pod košem kluci, především Bušík a Věžník. I Kolínu se celkem dařilo, ten podpořil kvalitní střelou reprezentant a hrající trenér Matěj Kubíček.  V první půli tak padlo nezvykle hodně košů, Brno jej ovládlo 20:14.

  
V 2. poločase nastolené tempo bohužel nevydrželo. Kombinace vázla na obou stranách. Střelci si sice dokázali vypracovat nadějné střelecké pozice, ale nedařilo se jim prohodit míč obroučkou. Oba týmy, tak střelba zradila a Brno si již tradičně vybralo svých x minut beznaděje a nemohoucnosti, který bohužel potkává náš tým skoro v každém zápase. Kolín se navíc musel poprat s oslabením, jež tým potkal po vyloučení opory týmu Tomáše Sládka, který obdržel červenou kartu za nesportovní chování. Nadstandardně úspěšný první poločas tak vystřídal střelecky impotentní poločas druhý, který skončil 6:5 pro Kolín. Brno tak díky kvalitnímu výkonu z 1.půle zápas vyhrálo 25:20.

   

 

2.zápas    KK Brno - VKC Kolín   23:9  (13:7)

  
Brno šlo do 2. utkání s nezvykle velkým nasazením. Tým vycítil velkou šanci získat všechny body a na jeho výkonu se to příznivě projevilo. Od začátku všichni naši hráči velice odpovědně bránili a nedovolovali soupeři vypracovat si kvalitní šance. Jen díky velké rychlosti a kvalitní střelbě Matěje Kubíčka se Kolín držel na dosah Brna, a v 15. minutě svítil na tabuli stav 6:6. Dále se utkání vyvíjelo v režii domácích. V obraně vynikala čtveřice vedená P. Bušíkem, která dovolila Kolínu pouze 1-2 střelecké zakončení, střelci Kolína se tak díky špatnému útočnému doskoku a pohybu nemohli dostat do zápasu. Naopak v útoku byl cítit klid. Díky kvalitnímu doskoku a velkému nasazení nenechat soupeři žádný míč si domácí hráči mohli dovolit zakončovat i 7-8x v jednom jediném útoku a utahat Kolínskou obranu. V 25. minutě tak Brno vedlo 13:7.

   

Tento kvalitní útok jsme mohli po celé utkání sledovat především u čtveřice Věžník, Ziegler, Jonáková E. a Fridrichová. Mezi těmito hráči míč nestál, pohyb byl až nadstandardně rychlý a správně načasovaný a již díky zmíněnému kvalitnímu doskoku jsme mohli sledovat kvalitní kombinaci následovanou přesným zakončením. Střelecky se prosazovala hlavně dvojice Jonáková E. a Ziegler J. Nesmíme zapomenout podotknout, že jejich střelba byla kvalitně podpořena skvělým výkonem Romana Věžníka, který sice v zápase neskóroval, ale výborně pracoval pro tým.  Ani druhá brněnská čtveřice v útoku nezahálela, úspěšně proměňovala své šance a Brno tak postupně navyšovalo svůj náskok. Tentokrát si Brno udrželo výkon po čas celého zápasu. Ve druhé půli stále odpovědně bránilo. Hlavně si drželo dobrou předobranu i obranný doskok, a proto Kolín i po taktickém střídání měl málo nebezpečných šancí a jejich útoky končily často po 1. nepřesné střele či nahrávce. Mírně domácí polevili v pohybu v útoku, kdy se nechali uchlácholit vlažnou obranou soupeře a chtěli zbytečně rychle zakončovat a zvyšovat svůj náskok, brněnský trenér tak vystřídal. Brněnská hra se rozpohybovala a navyšovala svoje vedení. Brno porazilo Kolín hladce 23:9. 

  

Reportérka Marie Vám přeje pěkné Vánoce a těší se na Vás po novém roce.