Autor: Ondra | Vydáno: 28.1. 2015 21:17 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-becko-i-po-4.-kole-stale-stoprocentni-701.html

Béčko i po 4. kole stále stoprocentní

Po delší době se brněnské Béčko představilo zase doma a tentokrát jej čekaly dva zápasy s týmem z Českých Budějovic. Ačkoliv bylo Brno týmem dosud neporaženým, do role favorita se rozhodně nepasovalo a každý z nás očekával vyrovnaný zápas. Zatímco Brno nastoupilo téměř čistě v béčkové sestavě, v základu Českých Budějovic se představilo i několik extraligových hráčů a to především v pánské části týmu. To se projevilo i ve hře, kdy se jejich hra soustředila hlavně na kluky.

 
 
1.zápas KK Brno „B" - KCC Sokol České Budějovice „B" 17:16 (8:8)
 
První zápas byl boj o každý balón. Na koš kterékoli strany vždy přišla rychlá odpověď. Zpočátku se hrál na obou stranách poměrně pohledný korfbal, postupně ale začalo přibývat nepřesností a poměrně vysoký počet diváků byl svědkem mnoha chyb z obou stran. Ale přece jen nás z Brna to mrzelo víc, protože se bohužel střelecky nedařilo tradičním oporám, zejména v dívčí části týmu. Poločasový stav 8:8 tak nepřidal k dobré náladě ani jednomu z týmů.
 
Do druhé půlky se tak nastupovalo s čistým štítem a znovu jsme byli svědky napínavých bojů až do posledních vteřin. Když už Brnu svitla naděje na klidnější závěr utkání díky tříkošovému vedení, Budějovičtí se probrali a díky několika rychlým košům jsme zase byli tam, kde jsme začínali. Minutu před koncem byl zápas stále vyrovnaný, ale nakonec se nám podařilo vstřelit trochu šťastný vítězný koš a zápas nakonec skončil 17:16. 
 
 
Koše Brna: Skála 5, Kysel 3, Ziegler 3, Dvořáková 2, Weissová 2, Bušíková 1, Majorský 1

Koše ČB: Bláha 3, Mensová A. 3, Pešák 3, Čierný 3, Vaškovský 2, Housková 1, Kalová 1
 
 
 
 
2.zápas KK Brno „B" - KCC Sokol České Budějovice „B" 19:16 (7:10) 
 
Do druhého zápasu naskočila základní sestava odlišná od té ze začátku prvního zápasu - svou premiéru za dospělé si odbyl dorostenec Marcel Pokorný a do zápasu také nastoupil zkušený Honza Šedý, který na sebe vzal roli střelce. To se mu však z počátku nedařilo (ačkoliv střelce dělají pokusy, jak sám deklamoval) a herní pohoda nezastihla ani zbytek týmu. Byli jsme svědky mnoha hloupých chyb a taky trochy šťastných košů Jihočechů. Za Brno držela prapor zejména dravá dorostenka Dominika Drábková, autorka 4 košů. Navíc v první půli došlo také k několika nepříjemným strkanicím, zaviněným  i nezaviněným střetům a bohužel i zraněním. Poločasovém skóre nakonec znělo 10:7 pro Jihočechy.
 
Do druhé půlky hry však hráči Brna naskočili sebevědomě a s jediným cílem - zvrátit průběh zápasům. Brňanům se také brzy podařilo srovnat krok a dokonce jít do výraznějšího vedení. Na to soupeř zaregoval nasazením reprezentačního střelce Bláhy do dvojice k dalšímu reprezentantovi Pešákovi, aby získali převahu nad brněnskou dvojicí složenou z Jirky Zieglera a debutujícího dorostence Marcela Pokorného, pro kterého to byl křest ohněm. Nakonec jsme na tuto situaci reagovali stažením Marcela a nasazením Martina Skály, který chtěl původně pošetřit zdraví kvůli začínající chřipce.
V závěru se však projevila komplexnost brněnského celku a nám se díky výhře 19:16 může dál klidně spát s vědomím, že nás tuto sezónu ještě nikdo neporazil. 
 
 
Koše Brna: Drábková 4, Ziegler 4, Dvořáková 3, Weissová 3, Šedý 3, Bušíková 1, Kysel 1
 
Koše ČB: Čierný 5, Pešák 3, Bláha 2, Mensová M. 2, Mensová A. 1, Vaškovský 1, Paďouk 1 
 
 
 
 
 
autorka článku: Kája Hejčová